آشنایی با بازاریابی‌های آنلاین در قالب پرسش سئو چیست ؟

سئو چیست

سئو فعالیتی شرافتمندانه است که برای ارتقاء رتبه وب‌سایت‌ها طرح‌ریزی‌شده و به خدمت گرفتن آن به معنای تغییر استراتژی و بهبود جایگاه سایت‌هایی است که روش‌های اخلاقی را برای نیل به اهداف متعالی خود برمی‌گزینند. پس اگر به دنبال این هستید که بدانید مبحث سئو چیست که تا این حد سئو کاران، موتورهای جستجو و صاحبان وب‌سایت‌ها را به خود مشغول نموده، می‌توان آن را در یک‌کلام، پیاده‌سازی استانداردهایی دانست که جذب بازدیدکننده اولین نتیجه درخشان آن است.

اگر قادر شوید تعریفی همه‌جانبه و عالی را در مقابل سؤال مهم و اساسی سئو چیست بیابید، یعنی اینکه فاکتورهای سئو را به‌خوبی شناخته و این فرآیند نتیجه‌ای درخشان در بهبود عملکرد سایت شما خواهد داشت. بدین ترتیب وب‌سایت‌ها با سلاح سئو آزادانه در فضاهای بازاریابی آنلاین حضور یافته بدون آنکه نگران تهدید رقبای خود باشند.

تعریفی جامع از اصطلاح سئو چیست

کمپین‌های تبلیغات و بازاریابی ترفندهای متنوعی را برای در معرض دید قرار دادن وب‌سایت‌ها در پیش می‌گیرند که البته بسیار نیز کارساز هستند، اما نقطه‌ضعفشان تمرکز همیشگی و عدم امکان قطع منبع انرژی می‌باشد. ارزشی که سئو به‌عنوان یک عضو در بازاریابی دارد به همین ماندگاری و طول عمر آن بازمی‌گردد.

بدین ترتیب می‌توان در جواب سئو چیست گفت، سرمایه‌گذاری بر روی مجموعه‌ای از فعالیت‌ها با پایداری بالا که به بهینه‌سازی حضور شما در فضای آنلاین پرداخته و تکنیک‌های خارق‌العاده‌ای به‌منظور اعتباربخشی و قابل‌دسترس نمودن صفحه اول گوگل را برایتان مهیا می‌سازد. به همین دلیل مطالعه، یادگیری و درک رمز و رازهای سئو و فنون مختلف آن در جهت مدیریت بهتر و افزایش کمیت و کیفیت ترافیک وب‌سایت‌ها، منطقی‌ترین عمل ممکن و از کارهای اولیه به‌منظور کسب نتایج ارشد در جستجوهای کاربران است.

خواندن این مطلب!  زمان حضور کاربر در سایت چقدر است؟ + چند ترفند طلایی برای افزایش زمان ماندگاری

اهداف سئو چیست

اهداف مختلف و متعالی سئو

با توضیحاتی که ذکر نمودیم حتماً تصور شما از سئو، هدف قرار دادن موتورهای جستجو و کنکاش در الگوریتم‌ها متنوع و متغیر آن می‌باشد. به‌راستی این اشتباه بزرگی است که تصور کنید تمام تمرکز سئو بر روی کسب محبوبیت از سمت موتورهای جستجو بوده، بلکه این روش نیکو، راهی اخلاقی‌تر را در پیش می‌گیرد و تمام توجه خود را به رضایت مخاطبان معطوف می‌نماید.

به همین خاطر است که باید در ابتدا راه دانست سئو چیست و سپس با آن هم‌راستا به شکار لحظه‌های طلایی انس و الفت کاربران با وب‌سایت‌ها رفت. بدین ترتیب چشم‌انداز دور ارتقا رتبه به ناگاه هویدا شده و آرزویی که تا چندی پیش محال به نظر می‌رسید به‌راحتی قابل‌دسترس می‌گردد.

بدین ترتیب می‌توان اهداف سئو را به این‌گونه فهرست نمود:

 • افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی واردشده توسط کاربران
 • نمایش بیشترین صفحات مرتبط
 • افزایش اعتماد به موتورهای جستجو
 • کسب محل بالاتر در نتایج جستجو برای وب‌سایت‌ها
 • افزایش ترافیک سایت و ارتقا تعداد مشتریان
 • ارائه پیوندهای طبیعی در نتایج جستجو
 • بهترین ابزار تبلیغاتی و برندینگ
 • تحمیل هزینه کمتر در درازمدت

مراحل مختلف سئو

فرآیند سئو و بهینه‌سازی نیازمند سه اصل مهم می‌باشد که درواقع مراحل مختلف سئو را تشکیل می‌دهند. در گام اول برای آنکه بتوان استراتژی‌های سئو را به کاربست، نیاز به یک سایت قدرتمند، با کد نویسی هایی استاندارد، ریسپانسیو، سرعت‌بالا و … احساس می‌شود. پس‌ازآن می‌توان وارد مرحله بعدی که شناخت و آنالیز رقیبان، تدوین محتواهایی سودمند و اثرگذار و بازاریابی محتوایی شد. اهمیت مرحله دوم تا حدی است که سئو بدون محتوا و محتوا در صورت عدم حضور سئو ارزش چندانی ندارند.

خواندن این مطلب!  تست سرعت سایت

حال که خیالتان از داشتن سایتی قدرتمند و محتوایی برازنده راحت است به مرحله لینک سازی و نقطه نهایی سئو وارد شوید. در این عرصه رقابت تنگ‌تر و کسب رتبه سخت‌تر می‌شود، زیرا رقیبان قَدَر فراوان و یافتن جایگاهی منحصربه‌فرد دشوار است. پس باید تلاش خود را مضاعف نموده با فعالیت مستمر در شبکه‌های اجتماعی، خرید بک لینک، تهیه رپورتاژ آگهی و … خود را به هدفتان نزدیک نمایید.

انواع سئو چیست

انواع سئو چیست

ازآنجاکه سئو نتایج درخشانی را برای وب‌سایت‌ها به ارمغان می‌آورد مسلماً به یک راهکار متکی نبوده و مهندسین امر سئو و توسعه‌دهندگان وب انواع مختلفی از آن را با درجه تأثیرگذاری‌های متفاوت معرفی می‌کنند. پس در ادامه کشف مقوله سئو چیست حتماً به دنبال یافتن انواع مختلف آن و کسب شناخت کافی نیز باشید تا ناخودآگاه به بیراهه نرفته و با انتخاب نادرست، آتش به بنیاد وب‌سایت خود نزنید.

 • سئو درونی

انواع محتواهای متنی، ویدیویی، صوتی و … که در وب‌سایت خود بارگذاری می‌کنید را می‌توان به دستان قدرتمند سئو واگذار نمود تا بیشترین تأثیرگذاری را برای آن‌ها به ارمغان آورد. کنترل همه‌جانبه بر روی این نوع سئو از مزایای بزرگی است که سبب می‌شود، متصدیان امر بازاریابی بخش عمده‌ای از کمپین‌های خود را بر اساس آن و تغییر و تحولاتش استوار نمایند. به خاطر داشته باشید سئو درون صفحه به‌واقع بر هر نوع سئوی دیگری چون سوء بیرونی اولویت داشته زیرا به مدد آن کنترل جامعی بر روی کدها و محتویات وب‌سایت‌ها اعمال می‌شود.

 • سئو بیرونی

اساس کار سئو بیرونی بر پیوندهایی که از سایت‌های همکار دریافت می‌شود، استوار است و دارای یک پهنه وسیع و گسترده بوده که مدیریت و ساماندهی آن بر عهده مهندسین سئو گذاشته می‌شود. در این روش تمام بهینه‌سازی‌ها از روش‌هایی خارج سایت هدایت‌شده و درنهایت ارتقا وب‌سایت‌ها را به دنبال دارد.

 • سئو کلاه‌سفید

اگر در حین مطالعه مطلب سئو چیست، به موضوع سئو کلاه ‌سفید برخورد نمودید آن را دستورالعمل‌هایی بدانید که با رعایت قوانین موتورهای جستجو به‌صورت بلندمدت به ارتقا رتبه وب‌سایت‌ها در نتایج گوگل همت می‌گمارند. ازاین‌رو است که به ذائقه بسیاری خوش نیامده و تکنیک‌هایی را می‌طلبند که سرعت دسترسی به نتایج محبوب آن‌ها را افزایش دهد و به مدد آن سیاست‌های سخت‌گیرانه گوگل را پشت سر بگذارند. بدین ترتیب موضوع سئو کلاه‌سیاه به میان آمده و توجه اکثر کسانی که اخلاقیات معیار چندان مهمی برای آن‌ها نیست را، جلب می‌کند.

 • سئو کلاه‌سیاه

بسیاری حتی باوجود خطر خارج شدن از پایگاه داده به دامن سئو کلاه‌ سیاه پناهنده شده و وب‌سایت خود را بر روی لبه پرتگاه به‌پیش می‌رانند. به‌هرحال فریبکاری عنصری منفور است که از سوی هیچ پایگاه و سازمانی پذیرفته نمی‌شود. گوگل نیز حساسیت‌های شدیدی بر روی این موضوع داشته به همین خاطر الگوریتم‌های قدرتمندی را در عرصه خود روان‌ساخته تا سارقان، تبه‌کاران و … را به اشد مجازات و خارج شدن از عرصه فعالیت محکوم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *