روش جدید بهینه‌سازی سایت با سئو محلی

سئو محلی چیست

بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو بر اساس مکان جغرافیایی افراد که از طریق آی پی مشخص می‌شود و فهماندن بهتر آن به ربات‌های گوگل امروزه در قالب سئو محلی تعریف می‌گردد. به‌واقع در بیان توضیحی دقیق‌تر در برابر سئو محلی چیست می‌توان گفت بهینه‌سازی وب‌سایت بر اساس نتایج وابسته به محل جغرافیایی افراد و ارتقا رتبه و باز چینی نتایج گوگل بر طبق این فرآیند که در آن استفاده از کلمات کلیدی مطابق با منطقه کاری یک الزام محسوب می‌شود را سئو محلی می‌نامند.

تجارت‌های بسیاری به مدد این مدل از سئو گوگل توانسته‌اند به مشتریان فراوانی دست پیداکرده و تحولی واقعی را در سطح درآمدی خود ایجاد نمایند. حال فعالیت‌های زیادی برای تعیین مکان جغرافیایی تحت پوشش شرکت شما وجود دارد که از یک‌سو مشتریان محلی‌تان بهتر بتوانند، شمارا یافته و از طرف دیگر با آن‌یک بازاریابی آنلاین محلی را در جهت ترویج کسب‌وکار برای مشتریان محلی‌تان رقم بزنید.

مزایای سئو محلی برای کسب‌وکارها چیست

مزایای سئو محلی برای کسب‌وکارها چیست

ورود معنا و مفهوم جدید سئو محلی در میان الگوریتم‌های گوگل باعث شد، یافتن مفهوم سئو محلی چیست و سپس راه‌کارهای دسترسی به آن به‌منظور قدرتمندتر نمودن وب‌سایت‌ها و تضمین ماندگاری‌شان در رتبه‌های یک، به‌عنوان موضوعی اساسی موردتوجه قرار گیرد. اختصاص یافتن یک‌سوم ورودی وب‌سایت‌ها به جستجوی محلی، لزوم دقت نظر در رعایت اصول سئو محلی را به یک ضرورت غیرقابل‌اجتناب تبدیل نموده و توجه به آن مزایای خارق‌العاده‌ای را نصیب وب‌سایت‌ها کرده است.

 • افزایش رشد 58% جستجوهای محلی
 • هدفمند بودن جستجوی محلی
 • درصد بالای نرخ تبدیل مخاطب به مشتری
 • جستجوی 64% مشتریان محلی در محدوده خود
 • تجربه سریع‌ بازگشت سرمایه
 • ثبت محدود کسب‌وکارهای محلی در Google Maps
 • اعتماد بالا مخاطبان به کسب‌وکارهای محلی
 • تغییر رویه کاربران از روزنامه‌های محلی به سمت فضای اینترنتی

اسلایدر و باکس جستجوی محلی سئو

به‌راستی نقش اسلایدر و باکس جستجو در سئو محلی چیست، این دو را می‌توان ابزارهایی دانست که نتیجه برتر جستجوهای محلی را به نمایش می‌گذارند. اگرچه اسلایدر به علت تحریم‌ها برای کاربران ایرانی قابل‌استفاده نیست اما باکس جستجو به نمایش نتایج محلی به همان روش سنتی پرداخته و در آن تمامی تجارت‌ها متناسب بانام جستجو شده فهرست می‌شوند. قرار گرفتن در این باکس ارتباط مستقیمی با رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها دارد که یکی از ملاک‌های این رتبه‌بندی لینک سازی روی کلماتی است که به مکان جغرافیایی شما اشاره دارد، البته قاعده لینک سازی به‌شرط آنکه در وب‌سایت‌هایی مرتبط، معتبر و دارای ارزشمندی بالا در نظر گوگل انجام پذیرفته باشد، باعث ارتقا رتبه می‌گردد.

راهکارهای قرار گرفتن در رتبه بالای سئو محلی

راهکارهای قرار گرفتن در رتبه بالای سئو محلی

بسیاری گمان می‌کنند همین‌که نام، آدرس و شماره تلفن خود را در صفحات وب‌سایت خود وارد نمایند یا از متا تگ‌های بهینه‌شده استفاده کنند، کافی است. البته افرادی نیز اقدام به مالکیت دامنه خود نموده تا برای سئو محلی آماده شوند، اما متأسفانه نتیجه دلخواه را دریافت نمی‌کنند. به‌راستی ادامه فعالیت‌های لازم برای رسیدن به بهترین نتایج در سئو محلی چیست، در ادامه به ذکر برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

 • استفاده از ابزارهای گوگل

گوگل در راستای سئو محلی و کسب بهترین نتیجه برای برندها ابزار جالب‌توجه “کسب‌وکار من” را در پیکربندی خود گنجاند تا کسب‌وکارها به مدد آن بتوانند، بهتر با مشتریان خود ارتباط برقرار نمایند. درج اطلاعات کامل و صحیح در فرم‌های این ابزار شانستان را در نتایج گوگل افزایش داده و شمارا برای حضوری باشکوه‌تر آماده می‌سازد.

 • نمایش صحیح اطلاعات

بسیاری از مدیران فقط به درج اطلاعات تماس بسنده نموده و از بررسی نمایش صحیح آن به کاربران غفلت می‌ورزند و همین امر ساده، زمینه عدم ارتباط سازی قوی را مهیا می‌سازد.

 • کمک گرفتن از نقشه گوگل

استفاده از نقشه گوگل در جای مناسب، راهنمایی خوبی برای نشان دادن مکان دقیق شرکت شما است و کاربران را بهتر برای یافتن مقصد هدایت می‌کند.

 • استفاده از ابزارهای بهبود سئو سایت محلی

یکی از ترفندهایی که در بهبود سئو سایت محلی تأثیر فراوانی می‌گذارد، شناساندن بهتر وب‌سایت به گوگل و ایجاد درکی روشن‌تر برای الگوریتم‌های آن با استفاده از اسنیپت ها است که نتیجه‌اش نمایش بهتر در مقابل دیدگان مخاطبان است.

 • متا تگ‌های قدرتمند

هر زمان سخن از سئو سایت به میان آید متا تگ‌ها به‌عنوان عناصری مهم و حیاتی نقش ایفا می‌کنند. حال تأثیر متا تگ‌ها در سئو محلی چیست ؟ می‌توان گفت قابل‌اطمینان‌ترین، ارزان‌ترین و بهترین روش در کنار محتوایی استراتژی بندی شده، استفاده از همین متا تگ‌ها به‌عنوان یکی از روش‌های سئو در این حیطه است.

 • طراحی صفحات مجزا

طراحی صفحات مجزا برای شعبه‌های مختلف کسب‌وکارتان این امکان را به شما می‌دهد که علاوه بر معرفی و شناساندن بهتر کسب‌وکارتان به اجرای تکنیک‌های سئو به‌صورت جداگانه بر روی هر صفحه اقدام نموده و بدین ترتیب سئویی توانمندتر از نمونه‌های رایج را بر روی سایت خود اعمال نمایید.

گام‌های اشتباه در سئو محلی چیست

گام‌های اشتباه در سئو محلی چیست

تا اینجا به راهکارهایی اشاره نمودیم که با رعایت آن‌ها موفقیت در کمپین سئو محلی شما تضمین می‌شود. حال گام‌های اشتباه در سئو محلی چیست که نه‌تنها پایین آوردن رتبه از نتایج منحوس آن است، بلکه دریافت جریمه در برابر این اشتباهات از رایج‌ترین اتفاقات پیشرو است.

 • نادیده گرفتن کد شهر محل سکونت

درزمانی که به درج شماره تلفن خود در سایت اقدام می‌کنید، اگر از اشاره نمودن به کد شهر صرف‌نظر نمایید، دیگر نباید انتظار داشته باشید که روند قابل قبولی را در سئو، طی کنید زیرا یکی از فاکتورهای مهم را ازدست‌داده‌اید.

 • ارائه پروفایلی کامل

تعیین زمینه کاری، ارائه تصاویری از کسب‌وکارتان، اطلاعات شخصی مدیران و … همگی می‌توانند در کامل نمودن صفحات پروفایلتان مهم ظاهر شوند و سئو محلی شمارا یک گام به جلو برانند.

 • کلمات کلیدی نامرتبط

کلمات کلیدی نامرتبط با کسب‌وکارها یک سرمایه‌گذاری اشتباه است که ارتقا رتبه سایت را به عقب می‌اندازد. به‌راستی‌که هدف‌گذاری روی کلمات نامناسب یا کم جستجو بازدهی سئو را پایین می‌آورد، ازاین‌رو انتخاب کلمات کلیدی هدف بسیار مهم است.

 • تکیه‌بر محیطی کاربرپسند

هرچه محیط سایت شما عالی و بی‌نقص باشد و در یک‌کلام کاربرپسند، اگر سرعت لود بالایی نداشته باشد، مطمئناً در تیررس مخاطبان قرار نمی‌گیرد و آن‌ها به‌سرعت از وب‌سایت شما فراری می‌شوند. افزایش سرعت سایت در فراهم نمودن محیطی کاربرپسند بسیار حیاتی است.

 • عدم اشتراک‌گذاری مطالب

یکی از فاکتورهای مهم در سئو محلی اشتراک‌گذاری حداکثری مطالب در شبکه‌های اجتماعی مختلف است که علاوه بر شناساندن بهتر حرفه شما به مخاطبان بیشتر، زمینۀ ارتقا سئو را تا حد زیادی فراهم می‌سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *