هویت برند چیست و چه تفاوتی با تصویر برند دارد؟

هویت برند چیست

هویت برند چیست و چه تعریفی دارد؟

در این مقاله، قصد داریم به تعریف هویت برند چیست بپردازیم  و به این سوال پاسخ دهیم که اصلاً هویت برند چیست؟ و چه تفاوتی با تصویر برند دارد؟ هویت برند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و به نوعی، پایه و اساس اصلی یک شرکت و یک سازمان به شمار می آید. در واقع سازمان‌ها با وجود آن، پیام خود را به مشتریان، رقبا و کارمندان می‌رسانند. در تعریف هویت برند چیست باید بگوییم که زمانی که ما در مورد هویت یک برند، صحبت می نمایم در واقع هدف و منظورمان تصویری است که مخاطبان، نسبت به برند دارند؛ برای همین پیام‌هایی که هویت برندها، در بر دارند نشان دهنده این است که ؛ این سازمان‌ها چگونه سازمانی می باشند و همچنین دارای چه هدف هایی هستند.

اگر بخواهیم به یک مثال ساده، برای درک بهتر و کامل این موضوع اشاره کنیم این است که؛  تصور شما نسبت به یکی از دوستان خود چگونه است؟ شما با شنیدن این سوال نام، ارزش‌ها، اخلاق و عقاید دوست خود و حتی خاطراتی که با او داشته اید را در ذهنتان مرور می‌کنید. در واقع مغز شما با این کار، هویت دوستتان را به شما معرفی می کند. هویت برند هم چیزی تقریباً شبیه همین مثال است؛ به گونه ای که شما با شنیدن نام یک برند، تمام آنچه را که معرف هویت و شخصیت آن است را به خاطر می آورید. اگر به شما بگویند که یک برند را در ذهن خود، مجسم کنید مواردی مثل نام، رنگ، لوگوی برند، تعهدات آن و انتظاراتی که از آن دارید و حتی نحوه بسته بندی محصولات و خیلی از چیزهای دیگر نیز، به ذهنتان می‌آید که همه اینها به نوعی، می خواهند به شما هویت برند را معرفی کنند؛ پس می توان به این نتیجه رسید که هر برندی، دارای یک هویت است و این هویت در واقع تصورات مخاطبان نسبت به آن تلقی می شود.

خواندن این مطلب!  راه های تضمینی کسب درآمد در هنگام خواب

هویت برند چیست

تفاوت تصویر برند با هویت برند چیست؟

تصویر برند چیست و تفاوتش با هویت برند چیست؟ نکته‌ای که در مورد تصویر برند وجود دارد این است که این مسئله، منشأ گرفته از دید مشتری یا یک شخص خارجی است. در واقع به چگونگی نگاه مشتری به یک برند، تصویر برند گفته می‌شود. تصویر برند مجموعه ای از تصورات و برداشت‌ها را شامل می شود به گونه ای که یک تصویر، در مورد تمام ساختار برند با وجود نقطه های ضعف و قدرت آن، شکل می‌گیرد و این در صورتی است که در جواب  هویت برند چیست باید بگوییم که هویت برند، خود عناصر و مجموعه‌ای را شامل می‌شود که هر کدامشان به نوعی بیانگر برند مورد نظر، هستند و در شکل گیری تصویر آن، نقش بسزایی دارند.

تصویر برند، یکی از چیزهایی است که با گذشت زمان از ذهن مشتریان و خریداران پاک نمی‌شود و به گونه‌ای می‌توان گفت از یک ثبات نسبی نیز برخوردار می باشد؛ به گونه ای که هرچه، میزان تصویر برند یک سازمان، قوی تر باشد این مسئله بر روی فروش محصولات آن هم، نقش موثری خواهد داشت؛ به نوعی یک تناسب، بین میزان قدرت تصویر برند و فروش محصولات می‌توان برقرار کرد. از طرفی نکته ای که در مورد تصویر برند وجود دارد این است که؛ این تصویر در ذهن مشتریان، به راحتی تغییر نمی پذیرد و تا مدت‌ها در خاطر آنها باقی می ماند.

خواندن این مطلب!  لندینگ پیج چیست ؟ بهترین کمک به‌منظور تحقق استراتژی‌های بازاریابی

 قابل ذکر است که در برندینگ تمرکز شما باید روی هویت برند باشد و باید بیشتر بدانید که تاثیر هویت برند چیست ؟ چرا که وقتی هویت برند، به خوبی در بازار و جامعه شکل گرفت تصویر آن هم به مرور زمان و به صورت خود به خودی به وجود خواهد آمد. برای مثال یکی از برندهای معروف در بازار، برند اپل است که شعار بسیار جالبی دارد. شعار این برند معروف این است که، متفاوت فکر کن. در واقع این برند، توانسته با طراحی متفاوت و حتی ایجاد سیستم عاملی متفاوت یک تصویر منحصر به فرد را در ذهن مشتری پدید آورد. امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله تعریف روشنی از هویت برند خدمت شما مخاطبان و همراهان گرامی شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا ارائه داده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *