طراحی سایت به همراه سئو

طراحی سایت به همراه سئو

طراحی سایت به همراه سئو : تمامی کسب‌وکارهایی که به‌گونه‌ای هنرمندانه وب‌سایت‌ها را در جهت خدمت‌رسانی به حرفه‌شان به‌کاررفته‌اند و به صورتی ملموس‌تر به ابراز عقاید و آرمان‌های خود درون این سایت‌ها می‌پردازند، به موفقیت‌های چشم‌گیرتری نائل شده‌اند. بدین ترتیب طراحی سایت یک هدف نیست بلکه راهی است پویا که رسیدن به اهداف را سهولت می‌بخشد و هرچه با اصول و قواعد خاص حاکم بر دنیای وب هماهنگ‌تر باشد، مسلماً بهتر می‌تواند، در نقش ویترین کسب‌وکار شما حضور به هم رساند. به همین دلیل امروزه طراحی سایت سئو شده به یک بینش کلی برای تمامی طراحان سایت تبدیل‌شده تا در این اولین مکان آشنایی کسب‌وکارها با مخاطبانشان همه شرایط برای یک تعامل سازنده و ماندگار فراهم شود.

به کار بردن عوامل سئو و بهینه نمودن سایت‌ها به مدد آن شگرد تازه‌ای نیست اما طراحی سایت به همراه سئو از همان ابتدا و اعمال این قوانین از همان گام‌های اولیه طراحی سایت، به‌واقع سئو محور بودن سایت‌ها را رقم‌زده و سبب شده این سامانه‌ها برای حضور در دنیای آنلاین مجهزتر و پرقدرت‌تر ظاهر شوند. تعامل مهم‌ترین عنصری می‌باشد که از طراحی سایت انتظار می‌رود و این فقط سئو است که قادر می‌باشد، زمینه تعامل برانگیزترین ارتباط‌ها را در بستر اینترنت فراهم سازد. وب‌سایت‌هایی که ارکان و اصول طراحی را چنان موشکافانه و دقیق در کنار هم چیده‌اند با زبانی گویا خود به شرح و توضیح رویکردها و اهداف برندها می‌پردازند و مدیران را از بار این مسئولیت سنگین رهایی می‌بخشند.

دلایل مهم طراحی سایت به همراه سئو برای کسب‌وکارها

اگر طراحی سایت را یک هنر بدانیم و آن را به خاطر مؤلفه‌های گرافیکی بی‌نظیرش تحسین کنیم، باید از جهت دیگر نیز به علت آنکه فضایی امن و راحت را برای برقراری یک ارتباط بی‌مانند در اختیار قرار می‌دهد، آن را یک هنر بزرگ‌تر، به‌حساب آورد، زیرا تجربه چنین ارتباطی سودمند در هیچ فضای دیگری امکان‌پذیر نیست. بدین ترتیب است هنگامی‌که می‌خواهند از بزرگ‌ترین، معتبرترین و درنهایت کامل‌ترین ویترین کسب‌وکارها سخن بگویند بی‌چون‌وچرا وب‌سایت‌ها را نشانه رفته و هیچ عنصر دیگری را لایق چنین جایگاهی نمی‌دانند.

اما به‌واقع این هنر زمانی به اوج شکوفایی خود می‌رسد که تمامی خدمات طراحی سایت به همراه سئو باشد و مجموعه المان‌های سئو در تک‌تک جزئیات سایت، ساری و جاری گردد. اهمیت فراوان قدم برداشتن به دنیای اینترنت برای هر برندی در حال حاضر قابل‌درک است اما انجام بهترین انتخاب برای تمامی آنها یک دغدغه بزرگ محسوب می‌شود. متولد شدن کسب‌وکارهای آنلاین ثمره ورود فناوری‌ها به جوامع مختلف بود و افزایش راه‌های ممکن برای درآمدزایی بیشتر را برای افراد به ارمغان آورد. البته این موضوع به همین‌جا خاتمه نیافته و امکان ارائه مؤثرترین و بهترین راه‌های تبلیغاتی را نیز می‌توان در مجموعه خدمات طراحی یک وب‌سایت ایدئال برشمرد.

بدین ترتیب بود که با رشد فناوری مدیران به فکر تبلیغ حرفه خود در بستر آنلاین افتادند و سعی کردند، راه‌های اینترنتی را برای معرفی خود تجربه نمایند. بدین ترتیب این بستر به‌یک‌باره رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه نمود و طرفداران و متقاضیان فراوانی را از سراسر جهان کسب نمود.

مزایای طراحی سایت به همراه سئو برای مشاغل امروزی

مزایای طراحی سایت به همراه سئو برای مشاغل امروزی

هم‌اکنون دیگر داشتن یک وب‌سایت موفق آرزوی هر برندی می‌باشد و کمتر حرفه‌ای است که تمایل داشته باشد از مزایای طراحی سایت به همراه سئو، خود را بی‌بهره سازد. در ادامه باهم برخی از این مزایا را برمی‌شماریم و شمارا به تأمل در آنها دعوت می‌کنیم تا اگر هنوز برندتان را در عرصه اینترنت معرفی نکرده‌اید هرچه زودتر برای سفارش طراحی سایت اقدام نموده و بدین ترتیب یک جایگاه ثابت در فضای آنلاین توسط سایتتان برای آن ترسیم کنید.

 • افزایش اعتبار تجارت:

اکنون دیگر در هر جا سخن از برندتان به میان آید، از شما درخواست می‌کنند تا آدرس شرکتتان را در فضای آنلاین در اختیارشان قرار دهید و دیگر کمتر آدرس حقیقی افراد در فضای سنتی اهمیت دارد. در این زمان اگر شما به یک وب‌سایت قدرتمند مجهز نباشید، به‌یک‌باره اعتبار و ارزش فراوانی را ازدست‌داده و گویی تجارت شما بدون پشتیبان می‌شود. بدین ترتیب می‌توان گفت، درواقع سایت‌ها سند رسمیت شرکت‌ها بوده و بدون سایت‌ها گویی شرکت‌ها مجوز فعالیت ندارند.

 • افزایش فروش محصولات:

اگرچه درگذشته برندهایی که موفق به افزایش اعتبار با روش‌های سنتی می‌شدند تا حدی نیز درزمینۀ افزایش فروش موفقیت به دست می‌آورند اما افزایش فروش در فضای آنلاین کجا و تجربه فروش در فضای سنتی کجا؟

طراحی سایت به همراه سئو یعنی چنگ زدن به موقعیت‌های بی‌نظیری که حتی تصور آن برای کسب‌وکارهای سنتی محال محض است. موقعیتی که اینترنت برای حرفه‌های مختلف فراهم می‌سازد، به‌گونه‌ای است که باکمی تلاش می‌توان هم‌ردیف برندهای بزرگ قرار گرفت و هم‌تراز آنها درآمدزایی را تجربه نمود.

 • عدم نیاز به نیروی انسانی:

حتماً گاهی گذارتان به شرکت‌های بزرگ با مکان‌هایی وسیع و تعداد فراوانی کارمند افتاده است. هزینه جانبی که باید در قبال اجاره مکان، حقوق ماهیانه و … پرداخت شود، بسیاری شرکت‌ها را از ادامه دادن راه منصرف نموده و آنها را در فهرست شرکت‌های بر شکسته قرار داده است. حال‌آنکه شما با طراحی یک سایت، خود در نقش مدیر و هم کارمند هر دو ظاهرشده و قادرید به کاهش تعداد افراد استخدام‌شده و هزینه‌های جانبی خود بپردازید، بدون آنکه از اعتبار شما در نزد مخاطبانتان کاسته شود.

 • رسیدن به صفحه اول گوگل:

یکی از خدمات طراحی سایت به همراه سئو نمایش در صفحه اول گوگل است که اگر کسب شود آرزوی دیرینه بسیاری از برندها محقق شده است. شرکت‌هایی که صرفاً هدفشان داشتن سایت بوده و توجهی به اعمال سئو در آن ندارند، مسلماً سال‌ها به انتظار ظاهر شدن در رده‌های خوش‌رنگ گوگل می‌مانند. این در حالی است که افزونه سئو راه چندین ساله را به چند ماه خلاصه نموده و نمایش در صفحه اول گوگل را برایتان حتمی می‌سازد.

 • اطلاع‌رسانی‌هایی جامع:

 شما درون اینترنت روش‌های مختلفی به‌منظور اطلاع‌رسانی در پیش دارید، ازاین‌رو گام برداشتن در این زمینه به حتم جامع‌تر و کامل‌تر صورت می‌گیرد. اولین ارکانی که برای این امر به شما کمک می‌کند، محتواها از انواع و اقسام آن هستند. تولید تصاویر اختصاصی، بنرهای تبلیغاتی، گیف و … همگی ابزارهای خوبی برای افزایش آگاهی و اطلاع عموم از برندتان را پیش پای شما قرار می‌دهند.

 • امکان به‌روزرسانی:

تغییرات کسب‌وکار شما چه سریع رخ دهد و چه به آهستگی و متناسب با رشد شما، به‌هرحال مقوله‌ای است که دیر یا زود به سراغتان می‌آید، در اینجا به‌راستی ایجاد تغییر و تحول برای یک کسب‌وکار سنتی راحت‌تر است یا به‌روزرسانی در بستر یک وب‌سایت، مسلماً هزینه‌هایی که برای تغییر یک کسب‌وکار سنتی باید بپردازیم را به‌هیچ‌وجه نمی‌شود با مبالغ اندکی که برای به‌روزرسانی وب‌سایت‌ها نیاز است، مقایسه نمود.

شما با داشتن یک وب‌سایت به‌محض بروز کوچک‌ترین تغییر درروش و منش کسب‌وکارتان قادرید، به‌سرعت آن را بر ساختار و پیکره سایتتان اعمال نموده و همه مخاطبانتان را با این موضوع آگاه سازید که چنین پتانسیلی در کسب‌وکارهای سنتی وجود ندارد.

 • یافتن مشتریان هدف:

مشتریان محدود معضل بزرگی است که مشاغل قدیمی ناچار بودند، به هر صورت با آن کنار بیایند و قافله کسب‌وکار خود را به آهستگی به‌پیش برانند، اما جامعه آماری بزرگی که اکنون در مقابل روی تجارت‌های آنلاین وجود دارد، مسلماً گسترۀ وسیع‌تری از مخاطبان هدف را در مقابل دیدگان آنها ترسیم می‌کند و این اتفاق مهم آینده درخشان‌تری را برای کسب‌وکارهای حاضر در فضای وب به ارمغان می‌آورد.

 • دسترسی 24 ساعته:

دسترسی 24 ساعته ازیک‌طرف و پاسخگویی 24 ساعته مدیران از سوی دیگر چرخه‌ای را فراهم آورده که نتیجه آن شکوفایی عرصه‌هایی از فروش است و هرچه این چرخه پویاتر و پربارتر شود، بی‌شک نوید در دسترس تر شدن تقاضاها و نیازهای برندها را برای آنها به ارمغان می‌آورد.

 • کسب نتایجی ماندنی:

اگر بتوانید نتایج بالایی از گوگل را فتح نمایید، رقیبان به‌راحتی قادر نیستند آن را از شما صلب نمایند و به نفع خود تغییر دهند. بدین ترتیب کسب نتیجه از سئو ماندنی تلقی شده و بر روش‌های دیگر جلب محبوبیت چون تبلیغات کلیکی ارجحیت دارد. اگرچه شما تا ابد نیاز دارید اقدامات سودمندی در جهت حفظ جایگاه خود صورت دهید، ولی درهرحال سئو و فرآیندهای آن نگرانی از دست دادن رتبه را تا حد زیادی از شما دور می‌سازد.

خدمات طراحی سایت به همراه سئو

خدمات طراحی سایت به همراه سئو

امروزه دیگر همگان به‌ضرورت به کار بردن سئو در محتواها و تصاویر وب‌سایت خود تا حدودی واقف هستند اما شاید خدمات طراحی سایت به همراه سئو آن‌قدرها برایشان مکشوف نباشد. ازاین‌رو ما به بیان این خدمات می‌پردازیم تا متوجه شوید، وقتی فرآیندهای سئو را از همان ابتدا به ساختار وب‌سایت خود اعمال می‌کنید، چه مزایای ارزنده‌ای را دریافت می‌نمایید.

 • سایتی ریسپانسیو:

وقتی سایتی سئو محور طراحی شود قادر است از همان ابتدا برای نمایش در تمامی ابزارهای دیجیتالی توانمند باشد. این در حالی است که عدم چنین مزیتی در ساختار یک سایت آن را برای نمایش بهینه در ابزارهایی با ابعاد کوچک ناتوان می‌سازد و فقط امکان مانور و ارائه خود در سیستم‌هایی چون مانیتورها و لپ‌تاپ را فراهم می‌آورد و برای فعالیت در ابزارهایی چون موبایل و تبلت کیفیت لازم را ارائه نمی‌دهد و به‌درستی به نمایش درنمی‌آید.

 • ویژگی‌های منحصربه‌فرد:

طراحی سایت به همراه سئو نوید یک سامانه با ویژگی‌هایی منحصربه‌فرد را برای مدیران دارد، زیرابه کار بردن اصول کد نویسی خاص و متناسب با نیاز شرکت‌ها و استفاده از افزونه‌های پرکاربرد فقط در سایه قابلیت‌هایی که سئو در اختیار قرار می‌دهد مهیا است.

البته از امکان سازگاری بالا، گنجاندن امکانات جدید، توسعه‌پذیر بودن و … وب‌سایت‌های استوار بر اصول سئو نمی‌توان گذشت و آنها را جزء مزایای فوق‌العاده این سامانه‌های تحت وب به شمار نیاورد.

 • متدهای حرفه‌ای طراحی سایت:

هرروزه استانداردهای جدیدی به بازار طراحی سایت وارد می‌شود که برای هم‌راستایی با آنها و پیاده‌سازی این عناصر در ساختار سایت‌ها باید هرچه بیشتر خود را به متدهای سئو پایبند نماییم و سایت‌ها را برای هرگونه توسعه از همان ابتدا پایه‌ریزی کنیم. بدین ترتیب است که می‌توان امیدوار بود از استانداردهای جهانی عقب نمانده و بااقتدار تمامی آنها را در پهنه وب‌سایت‌ها اجرایی نموده‌ایم.

 • مانیتورینگ سایت‌ها:

حل مشکلات فنی سایت‌ها باری بود که همیشه بر دوش صاحبان آنها سنگینی می‌کرد و بسیاری را در حل آنها عاجز و ناتوان می‌ساخت اما با حضور گرم سئو دیگر مدیریت وب‌سایت‌ها به‌مانند کوهی عظیم در مقابل مدیران قد علم نمی‌کند و افزونه‌ها این کار را سهولتی باورنکردنی بخشیده‌اند.

 • افزایش سرعت لود:

اهمیت دادن به‌سرعت لود سایت به‌منظور از دست ندادن آن گروه کاربرانی که از سرعت‌پایین اینترنت برخوردار هستند، از نکات مهم است. در این راستا می‌توانید بر روی کم نمودن حجم تصاویر، کدها، قالب و … تمرکز نموده و با بهینه نمودن آنها تأخیر در بارگذاری صفحات وب‌سایت خود مرتفع نمایید و سایتی با سرعت مطلوب برای همگان را در عرصه اینترنت معرفی کنید. سرعت بارگذاری یکی از المان‌های مهم در رتبه دهی گوگل و یکی از معیارهای مهم ازنظر ارزشمندی در نزد کاربران است.

بازاریابی سئو محور و فواید بی‌شمار آن

طراحی وب سایت با اصول سئو

مدیرانی که به طراحی سایت به همراه سئو توجه اکید نموده‌اند، توانسته‌اند کالاها و خدمات خود را به صورتی معرفی نمایند که جستومحور نیز بوده، به‌گونه‌ای که گویی برای موتورهای جستجو ساخته‌وپرداخته شده‌اند. تعداد انبوه مخاطبانی که کام بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین را به سبب حضور گرم سئو شیرین نموده‌اند، چنان گوارا و خوش است که دیگر نمی‌توان به‌هیچ‌وجه قید این موهبت بزرگ را زد و برای رسیدن به مطلوبات خود از دامن باسخاوت سئو و بازاریابی که بر طبق آن استوارشده باشد، دست کشید.

افراد باسابقه در صنعت طراحی سایت به‌خوبی مطلع هستند که پروژه‌های وب‌سایت‌هایی که سئو را رکن اصلی خود قرار داده‌اند و بازاریابی‌های خود را بر آن منطبق نموده‌اند، چقدر به‌سرعت توانسته‌اند، چهره سرشناسی از شرکت خود ترسیم نمایند و آن شرکت را به سرویس‌دهی مطلوب، دسترسی به مشتریان فراوان، رتبه‌های بالای گوگل، رونق دهی کسب‌وکار، افزایش بازدید، ورود بازدیدکنندگان جدید به سایت و … نائل سازند.

به‌راستی در حال حاضر بسیاری با بازاریابی‌هایی که طعم سئو می‌دهند، ارزش فراوانی را نصیب کسب‌وکار خود نموده‌اند، البته به‌شرط آنکه این راهکارها بر طبق اصول صحیح و مبتنی بر روش‌های قانونی و اخلاقی پیاده‌سازی شوند. بدین‌صورت است که دغدغه صاحبان کسب‌وکارها را برطرف ساخته و تطابق با الگوریتم‌ها موتورهای جستجو را پدید می‌آورد. ازاین‌رو است که طراحی سایت با سئو به‌عنوان یک اصل مهم از همان گام نخست دنبال می‌شود.

نقش کلمات کلیدی در طراحی سایت به همراه سئو

 در طراحی سایت به همراه سئو، نقش کلمات کلیدی محوری است، یعنی قبل از هر اقدامی برای طراحی ابتدا باید کلمات کلیدی که حساسیت ویژه‌ای در آن کسب‌وکار دارند را یافته و بر اساس آنها به ساخت سایت اقدام نماییم. ازاین‌رو می‌توان سایتی را پایه‌ریزی نمود که در نتایج ابتدایی جستجو جای بگیرد. با این توضیحات باید گفت هدف قرار دادن کلمات کلیدی در طراحی سایتی بهینه از ارکان مهم است. البته در این راستا این کلیدواژه نیز باید به ویژگی‌های خاصی آراسته باشند. بدین ترتیب برای طراحی سایتی سئو و بهینه باید ابتدا کلمات کلیدی مرتبط با آن حرفه را یافت و سپس به پی‌ریزی سایت بر اساس آنها اقدام نمود.

این کلمات کلیدی باید از سه جبهه مختلف انتخاب شوند که به توضیح هر یک می‌پردازیم:

 1. کلمات کلیدی عام:

کلمات کلیدی عام جستجوهای وسیع‌تری را پوشش داده و بازدیدهای عمومی را روانه وب‌سایت‌ها می‌نمایند. البته به علت اینکه عمومیت دارند مسلماً مانور بر روی آنها سخت‌تر و هزینه برتر بوده زیرا برندها با تعداد بالایی به آنها توجه می‌نمایند، اما طیف علاقه‌مندان گسترده‌ای را فارغ از میزان علاقه‌شان به موضوع سایت به سمت شرکت‌ها جذب می‌کنند.

 1. کلمات کلیدی خاص:

در سمت‌وسوی دیگر کلمات کلیدی خاص واقع‌شده و کسانی را که به طراحی سایت‌های تخصصی نیازمند هستند را به هدفشان می‌رسانند. البته باید اشاره نماییم مسلماً بهینه نمودن سایت بر اساس این کلمات هم آسان‌تر بوده و هم هزینه کمتری را نیز بر دارندگان سایت‌ها تحمیل می‌کند و صدالبته مشتریان مشتاق و طالب واقعی را نیز به سمت سایت‌ها هدایت می‌کند، پس توجه به آنها نیز یک رویکرد اکید است.

با گزینش کلمات کلیدی خاص آنچه نصیب شما می‌شود تعداد محدودتری از بازدیدکنندگان هستند که اغلب به‌سرعت به مشتریان بالقوه تبدیل‌شده و اشتیاق فراوانی به حفظ این رابطه دارند.

 1. کلمات کلیدی اختصاصی:

بسیاری از برندها که دارای نام خاصی بوده و تمایل دارند بر روی آن در امر سئو مانور داده شود یا به معرفی محصول خاصی اقدام می‌کنند و می‌پسندند که همان محصول در موضوعات سئو بر روی آن تمرکز شود در بخش کلمات کلیدی اختصاصی جای می‌گیرند. این نوع سئو نمودن وب‌سایت‌ها به‌واقع بسیار ساده‌تر از دو روش قبلی بوده و مراحل رساندن این مدیران به مطلوبشان راحت‌تر انجام می‌شود.

تأثیرات شگفت طراحی سایت به همراه سئو برای کسب‌وکارها

تأثیرات شگفت طراحی سایت به همراه سئو برای کسب‌وکارها

تطابق هرچه بیشتر با الگوریتم‌های موتورهای جستجو امر مهمی است که در سایه طراحی سایت به همراه سئو محقق می‌شود و رتبه‌های نخست نتایج جستجو برای شما به‌عنوان یک سایت منبع مجهز به قابلیت‌های فراوان امکان‌پذیر می‌گردد و درنهایت ورود بازدیدکنندگان و مشتریان جدید به سهولت هرچه‌تمام‌تر فراهم می‌شود.

همچنین در ادامه مزایای حضور سئو در دامن وب‌سایت‌ها می‌توان گفت، بازاریابی‌ها بااقتداری بیشتر و از مراجعی افزون‌تر چون ایمیل مارکتینگ، تبلیغات کلیکی، تنظیم رپورتاژ آگهی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و … صورت می‌گیرد و بدین ترتیب شمار بازدیدکنندگان فزونی می‌یابد و کسب‌وکارها را به فتح قله‌های رفیعی در فضای مجازی و ساخت یک تجارت الکترونیکی قدرتمندتر با تکنیک‌هایی اثربخش‌تر نائل می‌سازد.

زیر نظر گرفتن آخرین تغییرات موتورهای جستجو و سپس طراحی برحسب آخرین متدهای و روش‌های سئو باعث می‌شود، سایتی به‌روز ساخته‌وپرداخته گردد که در آن رعایت کامل تمامی تکنیک‌ها مشهود است. البته این امر نیاز به افزایش اطلاعات در این زمینه و یا دریافت مشاوره از شرکت‌های طراحی سایت معتبر دارد تا خدمات آنها بتواند حضور آنلاین شمارا در اینترنت مقتدرتر و پیوستن به بازارهای مجازی را برای شما لذت‌بخش‌تر و با اطمینان خاطر بیشتری همراه سازد. برای دریافت خدمات طراحی سایت سئو شده می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید و یک مشاوره رایگان از متخصصان شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا دریافت نمائید.

قیمت طراحی سایت به همراه سئو (هزینه سئو سایت)

همان‌طور که قبلاً نیز اشاره نمودیم آیتم اصلی در طراحی سایت به همراه سئو بر کلمات کلیدی استوار است، پس در زمان قیمت‌گذاری نیز طراحان به سراغ یافتن نوع کلمه کلیدی کارفرمایان و درجه و شدت سختی آن رفته و هزینه سئوی سایت را مشخص می‌نمایند. اگرچه موارد دیگری چون ویژگی‌های منحصربه‌فرد سایت، عمر دامنه، نوع کد نویسی، ساختار سایت و … نیز بر قیمت طراحی تأثیر گذاشته و آن را تغییر می‌دهد اما به‌هرحال این قیمت‌گذاری‌ها به کمپینی که مسئولیت سئوی سایت شمارا بر عهده می‌گیرد نیز بستگی دارد.

با توجه به رشد روزافزون اینترنت خطری جدی کسب‌وکارهای سنتی را تهدید کرده و آنها را برای حفظ و بقای خود ناچار می‌سازد به کاروان فناوری به پیوندند تا بتوانند در میان این موج علاقه‌ای که به سمت فضای آنلاین و بازارهای آن وجود دارد، سهم قابل‌توجهی را برای خود کسب نمایند. شاید در اینجا هزینه طراحی سایت برای بسیاری گزاف به نظر برسد اما با توجه به موقعیت طلایی که اینترنت به مدد سئو برای معرفی کسب‌وکارها در نظر گرفته و در قبال آن هیچ هزینه‌ای از مشترکان خود مانند تبلیغات کلیکی دریافت نمی‌کند، مبالغ موردنیاز برای طراحی سایت کم و ناچیز به نظر می‌رسد.

طراحی وب سایت با اصول سئو

نکات مهم در طراحی سایت سئو محور

در ادامه به بیان چندین نکته برای آنکه بتوانید، سئوی بهتر و قوی‌تری را برای سایت خود رقم بزنید، می‌پردازیم. امید است با رعایت این نکات که آن‌قدرها سخت و دور از ذهن نیستند وب‌سایت‌هایی با توانی مضاعف را برای حضور در رقابت جهانی آماده نمایید.

 1. دقت در انتخاب و نحوه به‌کارگیری کلمات کلیدی به‌عنوان شناسه مطالب و شناسه سایت
 2. توجه به تراکم کلمات کلیدی و چگالی آن در داخل مطلب به‌منظور رتبه‌بندی و اولویت‌بندی بهتر سایت در نتایج گوگل
 3. اعتماد به کلمات کلیدی جدید و بکر و استفاده از آنها در بطن محتواها و ارکان مختلف سایت به‌منظور شناسایی راحت و سریع‌تر وب‌سایت در نزد موتورهای جستجو
 4. استفاده از کلمات کلیدی ساده، قابل‌فهم، تخصصی به‌منظور افزایش بازدهی مدنظر و پرهیز از نمونه‌های گنگ کننده و انحرافی
 5. سئو و بهینه‌سازی سایت با گنجاندن کلمات کلیدی در عنوان مطالب به علت جایگاه خاص عنوان مطالب در معرفی محتوا و سایت
 6. دقت در گرافیک و اندازه و نحوه قرارگیری تصاویر بر اساس اصول سئو
 7. صرفه‌جویی در زمان شناسایی سایت به موتورهای جستجو به کمک ابزارهای گوگل چون Web Master Tools
 8. حذف اشکالات جزئی و کلی در کدهای قالب سایت و به کار بردن استانداردهای لازم فنی در کد نویسی ها
 9. در نظر گرفتن یک الگوی خاص به‌منظور نظم بخشیدن به فرآیند مطلب گذاری و بروز رسانی سایت
 10. استانداردسازی شکل ظاهری سایت چون مکان قرارگیری منوها، ترکیب رنگی مناسب، چگونگی دست‌یابی به مطالب و …
 11. توجه به حذف عناصری اضافه به‌منظور بهبود تجربه کاربری و سرعت سایت

طراحی سایت سئو شده

طراحی سایت سئو شده تخصصی است که فقط در زمره توانایی‌های کارشناسان زبده می‌گنجد و از عهده تجربیات و دانش آنها برمی‌آید. رساندن سایت به صفحه اول گوگل فرآیند زمان‌بر و مستمری است که هر فردی آمادگی اجرایی نمودن آن را ندارد. تجربه مهم‌ترین عنصر است که بادانش تلفیقی اثرگذار را می‌سازد و بهینه‌سازی سایت‌ها را فراهم می‌نماید. اگرچه وظیفه شروع فرآیند سئو همیشه با کلمات کلیدی است اما بسیاری از کسب‌وکارها به‌اشتباه آن را نهایت کار دانسته و بر آن توقف می‌کنند، ازاین‌رو است که فعالیت‌های آنها برای بهبود جایگاه وب‌سایتشان چنان‌که باید درخور توجه نیست.

تحلیل و بررسی کلمات کلیدی به‌منظور طراحی سایت سئو شده اگرچه مانند شاه کلیدی در این میان خودنمایی می‌کند، اما در ادامه پیمودن راهی را می‌طلبد که نباید برای آن پایانی تصور نمود. آنالیز رقیبان جبهه دیگری است که باید باجرئت و جسارت کامل بدان وارد شد، زیرا اگر دقیق و اصولی انجام شود، آنچه در دام مدیران می‌افتد، شکارهای بزرگی است که پتانسیل عالی را برای ادامه حرکتی مستمر فراهم می‌سازند.

تکنیک‌های مختلف سئو همیشه به فریاد وب‌سایت‌هایی رسیده‌اند که از بودن در ته چاه گوگل خسته شده و تمایل دارند، در مقابل دیدگان هزاران نفر، توانایی‌های مدیران خود را به نمایش بگذارند. این تکنیک‌ها می‌تواند گاه خود را در قالب برنامه‌نویسی و کدهای معجزه‌گر آن نشان دهد و گاه در تهیه محتواهایی که از هر سو به آن می‌نگریم، سئو با تاروپودش عجین گشته است. البته دنیای بک لینک‌ها نیز توفیقات عالی را نصیب بسیاری از وب‌سایت‌ها می‌کنند، به‌شرط آنکه به قوانین آن احترام گذاشته و از آن تخطی نکنیم.

بدین‌صورت است که سایت‌های اختصاصی که گویی برای حضور در اینترنت ساخته‌شده‌اند، متولدشده و بهینه‌سازی را در تمامی ارکان خود رعایت نموده‌اند. ازاین‌رو اگر بسیاری شرکت‌های بزرگ مدعی ارائه طراحی سایت سئو شده هستند، سخنی خارج از اصول و قواعد جاری نگفته و به‌راستی می‌توان به چنین سایت‌ها باکمی صرف زمان و انرژی دست‌یافت.

تعریفی بر سئو و بیان اهمیت آن

سئو به هرگونه عملی گفته می‌شود که در راستای افزایش بازدید و بهبود تجربه کاربری رقم بخورد. وبمستران می‌دانند چگونه با به‌کارگیری تکنیک‌های سئو، عملکرد وب‌سایت‌ها را بهبود بخشیده و حرکتی روبه‌جلو را برای آنها رقم بزنند، به‌گونه‌ای که آن سایت محبوب کاربران شده و صفحاتش را مناسب‌ترین صفحات بدانند. به همین دلیل سئو بیشتر بر روی کلمات کلیدی مطلوب کاربران پافشاری دارد، ازاین‌رو در تعریف سئو گاه آن را یافتن کلمات کلیدی ارزشمند و هدف‌گذاری آنها و قرارگیری در صفحات یک گوگل به مدد جایگذاری دقیق این کلمات می‌دانند.

اما به‌طورکلی می‌توان سئو را از بین بردن مشکلات کد نویسی و قالب سایت، بهبود وضعیت رتبه سایت، یافتن کلمات کلیدی مخاطب محور، تولید محتواهایی پربازدید و به‌کلی هر آنچه که تجربه‌ای بی‌نظیر از حضور در یک وب‌سایت را فراهم سازد و در نزد گوگل نیز امتیازآور باشد، معرفی می‌کنند. بدین‌صورت با سئو نه‌تنها مخاطب یابی صورت می‌گیرد، بلکه مانند آهنربایی درآمدهای میلیونی جذب وب‌سایت‌ها شده و تمامی اتفاقات خوب برای وب‌سایت‌ها رقم می‌خورد.

اهداف سئو در پیکره وب‌سایت‌ها

ارتقا عملکرد وب‌سایت مطابق با استانداردهای موتورهای جستجو تنها معیاری است که افزایش رتبه را به دنبال دارد، بدین ترتیب یکی از اهداف سئو هم‌راستایی هرچه بیشتر با این استانداردهایی است که هرروز نمونه‌ای جدید از آن را شاهد هستیم.

 امروزه باید قبول کرد که فاکتورهای انسانی مهم‌ترین عضو در مجموعه استانداردهای فضای وب هستند، بدین ترتیب هرچه بتوان مخاطبان را کمتر برای رسیدن به جواب در انتظار گذاشت، احتمال قرار گرفتن در میان وب‌سایت‌های محبوب برای برندها بیشتر می‌شود. با توجه به این اصل، سئو همیشه کوشیده وب‌سایت‌ها را به‌گونه‌ای هدایت نماید که کمترین تأخیر را در پاسخگویی به مخاطبانشان داشته باشند. بدین ترتیب دومین هدف سئو ارائه بهترین پاسخ در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طرف وب‌سایت‌ها به مخاطبان هدفشان است.

محتوا قادر است عملکرد وب‌سایت‌ها را تحت تأثیر خود قرار دهد، ازاین‌رو یکی دیگر از جنبه‌هایی که سئو به‌صورت مداوم به بررسی آن می‌پردازد، تهیه محتواهایی سئو شده است. با این توضیحات برای نزدیک شدن به سطح‌های معتبری از گوگل طراحی سایت سئو شده و توجه به تهیه محتواهایی جامع و پاسخگویی به مخاطبان، همگی در یک اندازه برای کسب موفقیت مهم و حیاتی هستند.

عوامل داخلی تأثیرگذار بر سئو سایت

عوامل تأثیرگذار بر سئوی سایت را به دودسته داخلی و خارجی تقسیم می‌کنند که در طراحی سایت سئو شده به‌واقع طراح بر عوامل داخلی سئو تکیه می‌کند و به مدد آنها بهبود وضعیت سایت را رقم می‌زنند. در این زمان کمپین‌های طراحی سایت باید به انجام مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و ترفندها اقدام نمایند تا ساختاری بهبودیافته و قالبی ازهرجهت مناسب را ارائه دهند. عوامل داخلی سئو شامل نحوه کد نویسی، سرعت بارگذاری، ویراستاری متون، چگونگی صفحات و … است که تمامی این عوامل باعث می‌شود، نتایج بهتری از سرچ ها و همچنین در میان انبوه جستجوها حاصل شود.

بدین ترتیب است که همگان سئو نمودن سایت‌ها را کاری سخت و طاقت‌فرسا می‌دانند، زیرا وابسته به یک جنبه نبوده و گروهی از فعالیت‌ها را می‌طلبد. برای مثال اگر شما سایتی سئو محور داشته باشید که خالی از محتوایی سئو محور باشد، هیچ امیدی به موفقیت آن وجود ندارد. به همین دلیل است که کار طراحان سایت کمی پیچیده بود و باید بر روی محتواها از یک‌سو، قالب از جهت دیگر، کدها و بسیاری اجزای دیگر سایت به‌صورت هم‌زمان توجه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *