طراحی سایت

امروزه در دنیای پیشرفته‌ای زندگی می‌کنیم، دنیایی که هر لحظه در حال تغییر بوده و تکنولوژی جدیدی را برای داشتن یک زندگی آسان‌تر معرفی می‌کند. اگر کمی بررسی کنید متوجه می‌شوید 10 سال پیش کمتر کسی از ما فکر می‌کرد که گوشی‌های هوشمند و اینترنت به بخشی جداناپذیر از زندگی‌مان تبدیل شود و حتی کسب‌وکارها و درآمدها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. حال بسیاری از شرکت‌ها و حتی کسب‌وکارها به سراغ اینترنت و آنلاین شدن قدم برداشته‌اند. اما اصلی‌ترین لازمه این کار چیست؟ جواب خیلی سادست؛ طراحی سایت. این کار که توسط متخصصان و فعالان این حوزه صورت می‌گیرد نیازمند در اختیار داشتن تخصص و مهارت‌های فنی بالاست که هرکسی آن‌ها را دارا نیست. با این تفاسیر تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که برای طراحی سایت‌های خود باید به چه نکاتی توجه داشته باشید؟  به سراغ کدام دسته از افراد و شرکت‌ها باید رفت؟

با علم به این مسئله که طراحی سایت یکی از مهم‌ترین تخصص‌های حال حاضر به حساب می‌آید و برای کسب‌وکارها نقشی ضروری و حیاتی دارد. و با آگاهی به این مسئله که شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا از جمله شرکت‌های فعال در این راستا می‌باشد. در ادامه شما را با برخی مسائل آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مهم‌ترین نکات در طراحی سایت

برای اینکه بتوانید در طراحی سایت موفق عمل کنید و اولین قدم را در راه‌اندازی کسب‌وکار خود درست و محکم بردارید، باید با شرکتی فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ صحبت کرده و در صورت امکان همکاری کنید. شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا از جمله شرکت‌هایی‌ست که می‌تواند شما را از لحظه خرید هاست و دامنه همراهی کند. و سپس طراحی قالب را از سر گیرند. هر چند که این مرحله پس از اتمام نصب سیستم مدیریت محتوا آغاز خواهد شد. نکته بعدی اینجاست که شما نمی‌توانید این مسئله را کتمان کنید که؛ زمانی که یک کاربر وارد سایت می‌شود، طراحی زیبای سایت و قالب آن، اولین چیزی‌ست که نظر او را جلب می‌کند. به همین دلیل است که اغلب متخصصان در زمان طراحی سایت به سراغ طرح‌هایی می‌روند که احساس آرامش را به مخاطب القا کند و تمامی آن چیزهایی را که احتیاج دارد در کمترین زمان بدست آورد.

هر چند که با طراحی سایتی مفید میتوانید این اطمینان را داشته باشید که مخاطب شما مدت‌ها در سایت پرسه می‌زند و مطالب شما را می‌خواهد و یا از سایت شما به عنوان یک مرجع معتبر یاد می‌کند. در غیراینصورت نمی‌تواند خیلی به عملکرد و ماندگاری آن‌ها امید داشته باشید. با این تفاسیر می‌توان درک کرد که نکات بسیار زیادی در حین طراحی سایت وجود دارد که باید به آن توجه شود. البته شما در زمان همکاری و برقراری جلسات هماهنگی با متخصصان شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا نسبت به تمامی مواردی که بر روی سایت شما پیاده‌سازی خواهد شد آگاهی کاملی بدست خواهید آورد. اما آشنایی با برخی نکات می‌تواند شما را آگاه‌تر از هر زمان دیگر روانه جلسات کند. این نکات عبارتند از؛

استفاده از رنگ‌بندی جذاب در طراحی سایت

* استفاده از رنگ‌بندی جذاب

طی تحقیقاتی که در این راستا صورت گرفته، اگر شما در حین طراحی سایت از رنگ‌های مناسب و رنگ‌هایی مکمل با آن‌ها استفاده نمائید نه تنها میزان و نرخ پرش کاربران را کاهش می‌دهید، بلکه در نرخ تبدیل مخاطب به مشتری نیز موفق عمل کرده‌اید. به همین دلیل است که از رنگ‌ها به عنوان یک ابزار قدرتمند و پراهمیت در طراحی سایت‌ها یاد می‌شود. البته در حین طراحی و استفاده از رنگ، باید موضوع سایت را نیز در نظر داشته باشید. به عنوان مثال بهره‌گیری از رنگ‌های سفید و سیاه در مدت زمانی کوتاه چشم مخاطب را خسته می‌کند و در نتیجه او از مطالعه مقالات صرف‌نظر می‌کند. این مسئله اما در رابطه با رنگ‌های شاد و تند کاملا متفاوت است. در این راستا گرافیست‌های حرفه‌ای تیم ما می‌توانند راهنمایی‌هایی را خدمت شما ارائه دهند.

 اهمیت دادن به سایز و نوع فونت

*  اهمیت دادن به سایز و نوع فونت

از جمله دیگر نکاتی که در حین طراحی سایت باید به آن توجه داشته باشید سایز و نوع فونت است. اینکه فونتی با خوانایی بالا و اندازه مناسب انتخاب کنید، چیزی حدود 25درصد بر روی مخاطب تاثیرگذاشته و او را در سایت شما نگه میدارد. بنابراین انتخاب یک فونت زیبا و با اندازه مناسب در رابط کاربری سایت شما نقش مستقیم دارد. علاوه‌براین شما باید به سراغ انتخاب فونتی بروید که با تمامی مرورگرها سازگار بوده و به راحتی به نمایش درآید. به نوعی شما باید تا حد امکان تلاش کنید تا رضایت مخاطب جلب کرده تا از ترک سایت صرف نظر کند.

آسان بودن مسیریابی منوها در طراحی سایت

* آسان بودن مسیریابی منوها

وقتی صحبت از منو در طراحی سایت می‌شود اکثر متخصصان می‌دانند که باید منوها و مسیریابی آن آسان باشد. هر چند که با اندکی بررسی متوجه خواهید شد که در اکثریت سایت‌های ایرانی، کاربران در زمان سرچ و جستجو با کمی سردرگمی روبرو می‌شوند. از همین‌رو در حین طراحی باید تلاش کنید تا کوتاهترین مسیر ممکن را در دسترس مخاطبان قرار دهید. نکته اینجاست که اگر حجم اطلاعات شما در یک دسته زیاد است می‌توانید آن را به دو بخش منویی تقسیم‌بندی نمائید تا کاربران در کوتاهترین زمان ممکن به خواسته خود دست پیدا کنند. علاوه‌بر تمام موارد گفته شده شما می‌توانید از ستون‌های کناری سایت برای بخش‌بندی‌های مختلف بهره گیرید و قسمت‌های پرکاربرد سایت را در آن قسمت بارگذاری کنید. بهره‌گیری از نقشه سایت نیز از جمله دیگر راه‌هایی‌ست که می‌توانید در این راستا مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از تصاویر باکیفیت در طراحی سایت

* استفاده از تصاویر باکیفیت

نمیتوان این مسئله را کتمان کرد که نقش تصاویر در طراحی سایت بسیار حائز اهمیت است. به نوعی اولین و مهم‌ترین هدفی که باعث می‌شود متخصصان و برنامه‌نویسان در حین طراحی سایت به سراغ تصاویر بروند، فراهم آوردن ظاهری مناسب و خوب برای سایت است. اما هر چقدر که عکس‌ها قدیمی و تکراری باشد کاربر به این مسئله پی خواهد برد که در حین طراحی کاملا بی‌حوصله بوده‌اید و خلاقیت زیادی به خرج نداده‌اید، پس سایت را ترک خواهد کرد. زیرا هیچ کاربری از مشاهده سایتی خشک و بی‌روح لذت نخواهد برد. اگر می‌خواهید در این راه موفق شوید باید از تصاویر مرتبط و باکیفیت استفاده نمائید، هر چند که در این راه باید به قوانین خاصی که وجود دارد احترام بگذارید.

طراحی فرم تماس در طراحی سایت

* طراحی فرم تماس

از دیگر نکاتی که در حین طراحی سایت باید به آن توجه داشته باشید این است که فرم تماس ساده‌ای را برای برقراری ارتباط در سایت قرار دهید. این بخش شاید از نظر بسیاری از افراد بی‌اهمیت باشد اما وجود راهی برای ارتباط به مخاطب این اطمینان خاطر را می‌دهد که می‌تواند با شما ارتباط برقرار کند و به نوعی به شما اعتماد می‌کند. از طرفی دیگر در صورتی که به یک کالا یا خدمات علاقمند شود می‌تواند از طریق راه ارتباطی این موضوع را با شما در میان بگذارد. برای قرار دادن این بخش در سایت باید سعی کنید تمامی راه‌های ارتباطی اعم از شماره تلفن، ایمیل، جیمیل و حتی شبکه‌های اجتماعی را در سایت قرار دهید. وجود راهی برای ارتباط با مشتری یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی‌ست که نه تنها شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا بلکه سایر شرکت‌های فعال در این حوزه به آن می‌پردازد.

تاثیر طراحی وب سایت در کسب و کار ها

اگر نگاهی به آمار بیاندازید متوجه خواهید شد، که روزانه هزاران وب‌سایت در جهان و صدها وب‌سایت در ایران کار خود را آغاز می‌کنند و می‌توانند مستقیم یا غیرمستقیم به عنوان رقیب شما معرفی شوند. پس این مسئله بسیار حائز اهمیت می‌باشد که بتوانید با فراهم آوردن جایگاهی مناسب و محکم در این میان، موفقیتی را حاصل کنید که به راحتی و توسط تمامی کسب‌وکارها بدست نمی‌آید. این کار اغلب به وسیله قواعدی قابل انجام است که تنها متخصصان و طراحان حرفه‌ای سایت به آن آگاه‌اند. خوشبختانه دیجیتال مارکتینگ آریا از جمله شرکت‌های فعال در این زمینه می‌باشد که توانسته حرفه‌ای‌ترین‌ها و متخصص‌ترین‌ها را دور هم گردآورد و در نتیجه سایتی کاربرپسند را به شما تحویل دهد.

تیم ما با توجه به آمارها و با توجه به شناختی که از فضای مجازی بدست آورده، به راحتی می‌تواند کسب‌وکار شما را مورد بررسی قرار داده و وب‌سایتی مطابق با نیازهای‌تان و البته سلیقه مخاطبان شما طراحی نماید. با کمک متخصصان تیم ما این امکان برای شما فراهم خواهد شد که کسب‌وکار و فعالیت‌تان را در دنیای مجازی به درستی و از راهی درست به مخاطبان معرفی نمائید و با طراحی سایتی حرفه‌ای، خدمات و محصولات‌تان را در معرض نمایش قرار دهید.

همچنین اگر هم‌اکنون وب‌سایتی دارید و از آن برای کسب‌درآمد استفاده می‌کنید، پیشنهاد ما این است که آن را به دست طراحان و تحلیلگران تیم ما بسپارید تا با بررسی آن بتوانند تغییرات لازم و بهینه‌سازی‌های مورد نیاز را پیاده‌سازی نمایند. دقت داشته باشید تنها در این صورت است که می‌توانید همراه با تکنولوژی‌های روز دنیا هم‌قدم شوید و سایتی مدروز و مطابق با سلیقه کاربران‌تان داشته باشید. زیرا با توجه به پیشرفت‌هایی که هر روزه حاصل می‌شود باید این انتظار را داشت که مخاطبان جدید با سلایق مختلف به سایت شما مراجعه می‌کنند و حتی سلایق مخاطبان گذشته‌تان نیز دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد. اگر هم هنوز سایتی ندارید، تیم مجرب ما آماده است تا با طراحی وبسایت خلاقانه و بروز، مسیر روشنی را در کسب و کار آنلاین برایتان فراهم سازد.

طراحی سایت

خلاقیت در طراحی وبسایت

وقتی صحبت از خلاقیت در طراحی سایت به میان می‌آید با اطمینان می‌توان گفت که اعتماد به شرکت‌ها کمی سخت می‌شود. زیرا خلاقیت به معنی امضای اثر شماست که منجر به ایجاد وجه تمایز سایت شما با سایر سایت‌های فعال در زمینه کاری شماست. از همین‌رو با نگاهی کلی به تمامی سایت‌هایی که توسط متخصصان و طراحان تیم ما طراحی می‌شود می‌تواند خلاقیت و منحصر به فرد بودن آن را متوجه شوید. نمونه‌های بسیاری در این زمینه در سایت وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را مشاهده کرده و نسبت به صحت این گفته اطمینان حاصل کنید.

ملاک آخری که برای طراحی یک سایت موفق باید به آن توجه شوید، میزان تعامل و حضور کاربران در آن است. اگر تمامی مراحلی که در طراحی سایت به آن اشاره کردیم به درستی اعمال شود، در نهایت تجربه‌ای خوب و ماندگار را برای کاربران رقم می‌زند و آن‌ها را به طرفداران دائمی سایت شما تبدیل می‌کند.

تمایز و طراحی اختصاصی وب سایت

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که تمامی افراد به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار مختص به خود می‌باشند و تمایل دارند تا یک فعالیت اقتصادی با وجه تمایز را برای خود دست‌وپا نمایند. هر چند که در راه رسیدن به موفقیت با دشواری‌های بسیار زیادی روبرو می‌شوند و البته مسیر طولانی در پیش خواهند داشت. اینجاست که طراحی سایت اختصاصی و البته منحصر به فرد می‌تواند به عنوان یک نقطه آغاز تحولی بزرگ در کسب‌وکار شما به حساب آید. متخصصان و کارشناسان تیم ما در تلاش‌اند تا علاوه‌بر رعایت تمامی اصول و استانداردهای لازم، سایتی جذاب و خاص را برای شما طراحی نمایند.

کلام آخر

 با توجه به این مسئله که روز به روز بر تعداد کاربران حاضر در اینترنت افزوده می‌شود، طراحی سایتی که بتواند قابلیت نمایش بر روی تمامی دستگاه ها را داشته باشد بسیار حائز اهمیت است. از همین رو متخصصان باید با در نظر گرفتن نکاتی که در این صفحه خدمت شما ارائه دادیم تلاش کنند تا سایتی بدون مشکل و البته کاربرپسند را ارائه دهند. اگر علاقمندید تا در این راستا اطلاعات بیشتری بدست آورید، توصیه می‌کنیم که به بخش تماس باما مراجعه کرده و با کارشناسان و متخصصان ما ارتباط برقرار کنید. مطمئنا تمامی ابهامات ذهن شما برطرف خواهد شد.

مشاوره طراحی سایت و سئو