آخرین بروزرسانی هسته الگوریتم گوگل در 2 جوئن 2021 اتفاق افتاد

بروزرسانی هسته الگوریتم گوگل

بعد از بروزرسانی قبلی هسته الگوریتم گوگل در تاریخ 4 می 2020 دیروز یعنی در تاریخ 2 ژوئن 2021 شاهد آپدیت جدید هسته الگوریتم گوگل بودیم. مطلع شدن از این بروزرسانی های مهم و دانستن تغییرات بوجود آمده در هسته الگوریتم گوگل به ما کمک می کند هر روزه سئو سایتمان را بهبود ببخشیم و ترافیک بیشتر و هدفمندتری را روانه وبسایتمان کنیم. به طور مثال هنگامی که سرعت وبسایت به عنوان یکی از مهمترین فاکتور های رتبه بندی در گوگل اعلام شد بسیاری از وبمستران برای کسب نتایج برتر به دنبال خدمات بهینه سازی و افزایش سرعت وبسایت خود بودند تا در نتایج برتر گوگل حضور داشته باشند.

اما چه چیزی در این بروزرسانی اتفاق افتاده و گوگل به وبمستران اعلام کرده است؟

طی بررسی هایی که داشتیم امسال نیز مانند آپدیت سال گذشته تمرکز گوگل بر روی محتوای وبسایت ها بیشتر شده است و به تمامی وبمستران اعلام نموده که محتوای باکیفیت تری را در اختیار کاربران قرار دهند و بروزرسانی محتواهای ضعیف تر را جدی بگیرند.

گوگل بیان کرده چندین بار در سال تغییرات گسترده ای در این الگوریتم ها اتفاق می افتد که هدف تمامی آن ها نمایش بهترین نتیجه به کاربران است. ما از این بروزرسانی های مهم به عنوان به روزرسانی های اصلی یاد می کنیم.

برخی از سایت ها بعد از این بروزرسانی های اصلی ممکن است رشد و یا افت کنند. کسانی که بعد از این بروزرسانی ها افت می کنند به دنبال راهکاری برای حل این مشکل هستند تا دوباره نتیجه خود را بهبود ببخشند و اگر به درستی ندانند چه تغییراتی اتفاق افتاده و آنالیز درستی از سایتشان نداشته باشند نمی توانند تمرکزشان را به درستی روی حل این مشکلات بگذارند.

بروزرسانی محتوا

بروزرسانی هسته الگوریتم گوگل : بروزرسانی محتوا

بروزرسانی هسته الگوریتم گوگل به طور جامع بوده و بر روی دسته ای خاص از وبسایت ها اشاره ندارد. بعد از اعمال تغییرات گفته شده در وبسایتتان شاهد رشد آن در نتایج جستجو خواهید بود.

فرض کنید شما محتوایی درباره 100 فیلم برتر در سال 2014 آماده کردید و چند سال بعد در سال 2019 آن را بروزرسانی می کنید. زیرا فیلم های برتر جدیدی احتمالاً جای فیلم های قبلی را گرفته اند و جایگاه بهتری را به نسبت آن ها کسب کرده اند. و همچنین ممکن است برخی از فیلم های گذشته را مجدد بررسی نمائید و ببینید آن ها می توانند در جایگاه بالاتری در بین این فیلم ها قرار بگیرند. این مثال در همه وبسایت ها صدق می کند پس بروزرسانی محتوا را بیشتر از گذشته جدی بگیرید.

تمرکز بر روی محتوا

بروزرسانی هسته الگوریتم گوگل : تمرکز بر روی محتوا

یکی از مواردی که بروزرسانی هسته الگوریتم گوگل بسیار بر روی آن تمرکز کرده کیفیت محتوایی است که به مخاطب ارائه می دهید. آیا مخاطب را درگیر کرده اید؟ آیا محتوای شما به اندازه ی کافی برای مخاطب جذاب و قابل قبول است؟ گوگل برای راحت تر کردن فهم این موضوع سوالاتی را مطرح نموده که به ما در فهم کیفیت محتوا کمک می کنند.

سوالات متداول گوگل درباره “کیفیت محتوا” که باید از خودتان بپرسید.

 1. آیا محتوا اطلاعات اصلی ، گزارش ، تحقیق یا تجزیه و تحلیل را ارائه می دهد؟
 2. آیا محتوا شما کامل و جامع آن موضوع را به مخاطبان را ارائه می دهد؟
 3. آیا محتوا تجزیه و تحلیل بصیرت آمیز یا اطلاعات جالبی را ارائه می دهد که محتوای شما برای کاربران کاملاً واضح باشد؟
 4. اگر محتوا از منابع دیگر تهیه شده آیا نکته دیگری به آن افزوده شده یا صرفاً همان اطلاعات بازنویسی شده است؟
 5. آیا عنوان شما درک کلی از محتوای آن صفحه به مخاطب می دهد؟
 6. آیا عنوانی که برای محتوایتان انتخاب می کنید دقیقاً آن چیزی است که در آن صفحه وجود دارد یا اغراق آمیز است؟
 7. آیا محتوای شما محتوایی است که ارزش بوکمارک کردن یا به اشتراک گذاری آن با دیگر افراد را داشته باشد؟
 8. منابع مطالب را به درستی مشخص کرده باشید.
 9. آیا محتوا اطلاعاتی را به گونه ای ارائه می دهد که شما را به اعتماد به نفس سوق دهد ، مانند منابع واضح ، تخصصی درباره آن موضوع ، سابقه درباره نویسنده یا سایتی که آنها را منتشر می کند ، مانند پیوند به صفحه نویسنده یا سایت درباره صفحه؟
 10. خودتان را جای کاربر بگذارید، اگر محتوایی که تولید کرده اید را مطالعه نمائید آیا تصور می کنید که سایت مورد اعتماد بسیار خوبی است یا به عنوان مرجعی در موضوع خود شناخته شده است؟
 11. آیا محتوای شما این احساس را به کاربران می دهد که شما در این زمینه متخصص هستید؟
 12. آیا محتوا مشکل املایی ندارد و خوانایی مناسبی نیز دارد؟
 13. آیا محتوایتان به خوبی و با حوصله تولید شده یا شلخته و سریع تولید کردید و منتشر نمودید؟
 14. آیا محتوا به گونه ای است که بسیار موضوعی داغ باشد که دیگر وبسایت ها آن را منتشر و شما را به عنوان منبع آن معرفی کنند؟
 15. آیا محتوای شما پر از تبلیغات است و باعث هواس پرتی کاربر می شود؟
 16. آیا محتوای شما در موبایل نیز به خوبی نمایش داده می شود؟
 17. آیا محتوای شما مزیت قابل توجهی به نسبت دیگر وبسایت هایی که این موضوع را بیان کرده اند دارد؟
 18. آیا محتوای شما صرفاً برای قرار گرفتن در نتایج برتر در موتورهای جستجو تولید شده یا نیاز کاربران را برطرف می کند؟

بروزرسانی هسته الگوریتم گوگل (June 2 2021)

همه چیز درباره ارزیابی کیفیت و ETA گوگل

یکی از مهمترین شیوه های ارزیابی کیفیت محتوا توسط گوگل E-A-T می باشد که مخفف سه کلمه Expertise و Authoritativeness و Trustworthiness است. اگر بخواهیم درباره آن ها توضیح بدهیم باید توضیحات مفصلی را بیان کنیم اما در بیان ساده آن ها به معنای تخصص داشتن در حوزه کاری، اعتبار وبسایت و اعتمادپذیری کاربران و تعامل آن ها با وبسایت می باشد.

گوگل همیشه سعی می کند وبسایت هایی را به کاربران نشان دهد که آن ها دوست دارند. پس اگر کیفیت محتوایتان به گونه ای نیست که کاربران با آن تعامل داشته باشند باید فکر جدی برای این موضوع بکنید. گوگل نیز بیان کرده که هیچ موقعیتی تضمینی و ثابت شده نیست اگر وبسایتی اطلاعات بهتر و کامل تری ارائه دهد قطعاً جایگزین وبسایت های قبلی خواهد شد.

جمع بندی بروزرسانی هسته الگوریتم گوگل

همانطور که در توضیحات درباره بروزرسانی هسته الگوریتم گوگل به طور مفصل بیان کردیم گوگل در آخرین آپدیتش هم نیز بر روی کیفیت محتوا تمرکز کرده است و به وبمستران نیز گوشزد کرده که برای نمایش در نتایج برتر گوگل بر روی این موضوع تمرکز داشته باشند. موضوع بعدی که باید به آن توجه داشته باشید هر چیزی است که باعث افزایش تعامل کاربران می شود. زمان حضور کاربر، نرخ بانس ریت، نرخ کلیک و … و اعتماد کاربران به وبسایت شما آن چیزی است که بسیار در این آپدیت اهمیت بیشتری پیدا کرده و باید به آن ها توجه کافی را داشته باشید.

منبع : https://developers.google.com/search/blog/2019/08/core-updates

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *