تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو : شبکه های اجتماعی این روزها بسیار همه گیر شده و افراد زیادی ساعت ها در روز وقت خودشان را صرف آن ها می کنند. بسیاری از افراد از این شبکه ها برای سرگرمی و تفریح استفاده می کنند. برخی دیگر نیز جنبه های کسب و کاری آن را نیز درنظر میگیرند و در شبکه های اجتماعی محبوب و پرمخاطب بسیار فعال هستند. اما در هر صورت باید بدانید برخی از این شبکه های اجتماعی که کاربران بسیار زیادی دارد می تواند در کنار تاثیر مثبت آن بر روی سئو برای شما یک کانال بازاریابی بسیار خوب نیز باشد. پس صرفاً به فکر فعالیت در شبکه های اجتماعی به دلیل تاثیر مثبت آن بر روی سئو نباشید و جنبه های بازاریابی آن را نیز در نظر بگیرید. اینگونه سعی می کنید تعامل بیشتری با مخاطبان در شبکه های اجتماعی برقرار نمائید و در سئو نیز قطعاً نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

همانطور که می دانید هزینه تبلیغات و بازاریابی در شبکه های اجتماعی بسیار کم است و در مدت زمان کوتاهی می توان در هر شبکه ی اجتماعی مخاطبان زیادی پیدا کرد. به همین دلیل معمولاً تمامی شرکت های بزرگ در حال حاضر برای بخش بازاریابی شبکه اجتماعی خود نیز کارشناسانی قرار داده اند تا به خوبی در این شبکه ها فعالیت کنند و سیل عظیمی از کاربران را به وبسایت خودشان هدایت نمایند.

همه ما از تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت آگاه هستیم. اما چگونه شبکه های اجتماعی می توانند بر روی سئو یک سایت تأثیرگذار باشند؟ یکی از دلایل می تواند بک لینک رایگان و باکیفیتی باشد که در اختیار ما میگذارد، اما میزان به اشتراک گذاری یک مطلب و نسبت بازخورد در شبکه های اجتماعی می تواند بسیار کارآمد و تاثیرگذار باشد. خودتان را جای موتورهای جستجو قرار دهید، اگر مطلبی بارها در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک گذاشته شود و تعامل آن نیز بالا باشد، نشان می دهد آن مطلب برای کاربران کارآمد یا جالب بوده که آن را به اشتراک گذاشته اند. در نتیجه موتور های جستجو نیز بدان توجه بیشتری خواهند داشت.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

یکی از مهمترین کارها بعد از انتشار محتوا، بازنشر محتوا در شبکه های اجتماعی است.

شبکه های اجتماعی محبوب :

تعامل کاربران در سوشیال سیگنال اهمیت بسیار زیادی دارد. شما محتوایی درشبکه های اجتماعی بازنشر کرده اید. بعد از میزان تعامل کاربران که شامل لایک، share، save و نظراتی که در زیر آن پست درج می کنند همان تعاملی است که موتورهای جستجو آن را مهم می دانند. با وجود هوش مصنوعی و آپدیت های مکرر الگوریتم های گوگل تشخیص سوشیال سیگنال برای موتورهای جستجو خصوصاً گوگل بسیار راحت است. نکته دیگر اینکه شما درلحظه نباید انتظار بازخورد از آن را داشته باشید و در مقایسه با بک لینک ها آنقدر بر روی سئو سایت شما تاثیر نمی گذارند اما در هر صورت می تواند راهکاری برای بهبود سئو سایت شما باشد. استراتژی سئو خوب درواقع در کنار هم قرار گرفتن و استفاده از تمامی روش ها به نحوی است که تمامی این فرایند ها طبیعی جلوه کند.

نکته ای که باید بدان توجه کرد این است که شبکه های اجتماعی می تواند سیگنال های بسیار خوبی برای وبسایت شما باشد، اما باید برای فعالیت در آن ها به درستی برنامه ریزی نمود تا از فعالیت های اصلی وبسایت قافل نشوید.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

کدام شبکه ی اجتماعی در سئو تاثیر بیشتری دارد؟

یکی از سوالاتی که در ذهن بسیاری از افراد بوجود می آید این است که در واقع کدام شبکه اجتماعی برای سئو مناسب تر است و تمرکز خودشان را بر روی کدام شبکه اجتماعی بگذارند؟ در جواب باید بگوییم شبکه های اجتماعی که در کنار تعامل و موارد دیگر، ترافیک مستقیم نیز برای سایتتان ایجاد کنند نیازمند تمرکز بیشتری هستند زیرا هم ترافیک برای شما به همراه دارند و همچنین در سئو نیز بازخورد بسیار بهتری از آن خواهید گرفت.

مزایای فعالیت در شبکه های اجتماعی عبارتند از :

  • بهبود رتبه وبسایت به دلیل تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو
  • برندسازی
  • آشنایی با مشتریان بیشتر
  • جذب ترافیک و هدایت آن ها به وبسایت
  • ایندکس سریعتر مطالب وبسایت
  • و…

برای خرید سوشیال سیگنال از شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا پلن های مختلفی قرار داده شده است که می توانید قبل از سفارش آدرس سایتتان را جهت پیشنهاد بهترین بسته با پشتیبانان ما در میان بگذارید. اگر سایتتان تازه تأسیس است و یا تا به حال سوشیال سیگنال زیادی نداشته اید پلن استارتر برای شما مناسب باشد و سپس در مراحل بعدی از پلن های دیگر استفاده نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.