بهترین استراتژی سئو در سال 2022

بهترین استراتژی سئو در سال 2022

بهترین استراتژی سئو در سال 2022 : همانطور که می دانید سئو بخش مهمی از ترافیک وبسایت های موفق را شکل می دهد. طبق آمار و تجربیات بسیاری از متخصصان بازاریابی دیجیتال، ترافیکی که از طریق سئو به وبسایت هدایت می شود نرخ تبدیل بالاتری به نسبت دیگر روش های بازاریابی دارد. در این مقاله قصد داریم تا بهترین استراتژی سئو در سال 2022 را باهم بررسی نمائیم. از آنجایی که نظریات متفاوتی در این باره وجود دارد تمامی آن ها را مورد بررسی قرار دادیم تا کامل ترین مطلب را درباره بهترین استراتژی سئو در سال 2022 به شما عزیزان ارائه نمائیم.

استراتژی سئو چیست؟

قبل از پرداختن به موضوع بهترین استراتژی سئو در سال 2022 باید بدانید که استراتژی سئو چیست؟ استراتژی سئو فرایند برنامه ریزی و اجرای مراحلی تعیین شده برای بهبود رتبه بندی وبسایت در موتورهای جستجو به منظور دریافت ترافیک ارگانیک است. به زبان ساده تر استراتژی سئو فرایندی است که در آن مراحلی را مشخص می کنید تا با انجام آن مراحل، رتبه بهتری در موتورهای جستجو کسب نمائید.

تدوین استراتژی سئو

وقتی حرف از تدوین استراتژی سئو می شود به همین سادگی آن را در نظر نگیرید. اگر می خواهید یک متخصص سئو کاربلد شوید باید بدانید استراتژی سئو یک سایت با سایت دیگری متفاوت است. می تواند این استراتژی شباهت زیادی داشته باشد. اما اهداف، زمینه کاری و جزئیات زیادی است که بعد از بررسی مشخص می شود بهترین استراتژی سئو برای شما دقیقاً چه چیزی است.

تدوین استراتژی سئو

آموزش تدوین استراتژی سئو

تدوین استراتژی سئو به شما کمک خواهد کرد تا درک درستی از مسیر و مراحلی که در پیش دارید را طبق برنامه ریزی و با دیدگاه درست پیش ببرید. بعد از آموزش استراتژی سئو مهم نیست شما می خواهید چه سایتی را سئو کنید. شما می دانید که بهترین استراتژی برای هر سایت با توجه به اهداف آن چیست. البته که در اینجا امکان آن وجود ندارد تمامی نکات را در این باره توضیح دهیم. اما مراحلی کلی را در ادامه بیان خواهیم نمود که در سال 2022 به شما کمک خواهد کرد هر سایتی با هر موضوعی دارید بهبود ببخشید.

تولید محتوای با کیفیت

همیشه تولید محتوای باکیفیت مهمترین اصل در سئو بوده است. از زمانی که گوگل الگوریتم های مختلف مانند پاندا و پنگوئن را ایجاد کرده محتوای باکیفیت با دقت بیشتری از محتوای بی کیفیت تشخیص داده می شود.

موضوع این است که چطور محتوای با کیفیت تولید کنیم. چه معیار هایی وجود دارد که با رعایت آن ها موتورهای جستجو تشخیص می دهد که محتوای ما باکیفیت تر از دیگر محتواها در سطح وب است. باید بدانید در بخش تولید محتوا نیز باید استراتژی تولید محتوا داشته باشید. یک محتوای عالی بر خلاف تصور بسیار از سئوکاران تمرکز بر روی یک کلمه خاص نیست بلکه بر روی یک موضوع خاص است. اگر می خواهید در این باره بیشتر بدانید باید درک درستی از ارتباط معنایی کلمات کلیدی در سئو داشته باشید.

تخصصی بودن مطلب: اولین نکته ای که باید بدان توجه کنید این است که مطلب شما تخصصی باشد و هر کس آن مطلب را مطالعه می کند تشخیص دهد که یک متخصص آن را نوشته است نه صرفاً یک نویسنده! بر روی حوزه ای که تخصص دارید متمرکز شوید. دست از تولید کردن محتواهای عمومی بردارید و به دنبال ایده ها و موضوعاتی برای تولید محتوا بگردید که به درستی به آن ها پرداخته نشده است و شما توانایی آن را دارید که یک محتوای مفید را به کاربر ارائه دهید.

خوانایی: نکته بسیار مهم دیگری که در بسیاری از موارد بدان توجه نمی شود خوانایی محتوا است. باید با توجه به مخاطبان هدف خودتان محتوا را تولید کنید. قبل از منتشر کردن محتوا بهتر است خوانایی آن را چک کنید نه به عنوان نویسنده مطلب بلکه با توجه به سواد و مخاطب هدفتان باید ببینید این مطلب برای مخاطبتان کاملاً قابل درک و واضح است یا خیر. زمانی که ما به سراغ تولید محتوا می رویم احتمالاً اگر نویسنده ی خبره ای نیز باشیم بازهم احتمال آن وجود دارد که در برخی از قسمت های محتوا غلط املایی پیدا شود. این مورد کاملاً طبیعی است و اشکالی ندارد زیرا زمانی که یک محتوای جامع تولید میکنیم طبیعتاً تمرکزمان به موضوعات مختلف تقسیم می شود و این باعث می شود در برخی قسمت های محتوا غلط املایی پیدا شود. به همین دلیل است که نویسنده های خبره و کاربلد نیز در پایان محتوا چندین بار محتوای خود را از دید مخاطب و از لحاظ نگارش و دیگر موارد مورد بازبینی قرار می دهند.

بهترین استراتژی سئو در سال 2022

پرسش های متداول: حتی زمانی که جستجوی کاربر به صورت سوالی نیست بازهم درباره آن موضوعی که جستجو کرده ممکن است سوالاتی داشته باشد که بتوانید به آن ها پاسخ دهید. موتورهای جستجو همیشه سعی می کنند که نتیجه ای را به کاربر نشان دهند که بهترین پاسخ به نیاز کاربر باشد. برای مثال در صفحه سفارش خدمات سئو وردپرس ما فرم درخواست خدمات وردپرس را در ابتدای صفحه قرار دادیم زیرا زمانی که کاربر به دنبال این خدمات می باشد می خواهد فرم خدمات سئو را پر کند نه اینکه توضیحات زیادی را همان اول مشاهده کند. بسیاری از سایت های دیگر فرم خود را در انتهای صفحه قرار می دهند و در ابتدای صفحه فقط به دنبال ارائه متنی طولانی و سئو شده هستند. به همین دلیل است که سایت های بسیاری را مشاهده می کنیم که توضیحات کمتری به نسبت دیگر رقبا ارائه داده اند اما نیاز کاربر را بهتر رفع کرده اند و طبیعتاً جایگاه بهتری در نتایج جستجو کسب کرده اند. بنابر این می توانید قسمتی از محتوای خود را به سوالات متداول اختصاص دهید. این سوالات می توانند در مورد محصول، خدمات و یا آموزشی که را ارائه می کنید باشد. برای مثال اگر محتوای دانلودی نیز دارید که 10 قالب محتوایی برای اینستاگرام ارئه کرده اید یکی از سوالات کاربران همیشه این است که آیا داشتن قالب محتوایی باعث افزایش بازدید پست های من می شود یا بهتر است قالب های مختلفی در پست های خود داشته باشیم. سوالاتی از این قبیل می تواند به شما کمک کند تا محتوای جامع تری نیز در صفحه خودتان ایجاد نمائید.

محتوای مرتبط: یکی از روش هایی که در سال 2022 می تواند کاملاً برای شما کارساز باشد ایجاد محتوای مرتبط با محتوایی است که کاربران شما به دنبال آن هستند. برای مثال اگر در زمینه فروش قطعات کامپیوتری فعالیت می کنید می توانید محتواهای زیادی در زمینه نقد و بررسی مدل های مختلف قطعات کامپیوتری تولید کنید و کاربران را از طریق ایمیل و یا پیامک آگاه سازید.

سرمایه گذاری خود بر روی جستجوی صوتی را افزایش دهید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، آینده سئو به سمت جستجوی صوتی رفته است. آمار جستجوی صوتی کسب و کار های محلی نزدیک به 60 درصد تخمین زده شده است. این آمار در جستجوی زبان فارسی در حال حاضر بسیار کمتر است اما بازهم اگر سایتی به زبان فارسی دارید بهتر است از همین الان بیشتر بر روی جستجو صوتی تمرکز کنید زیرا به مرور زمان این آمار در زبان فارسی نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت.

زمانی که شما بر روی جستجوی صوتی تمرکز می کنید می توانید جستجو هایی که به صورت محاوره ای نیز انجام می شود را به وبسایت خودتان نیز هدایت نمائید. بسیاری از سایت ها این موضوع را نمی دانند و تمرکزی هم نیز بر روی جستجوی صوتی نمی گذارند، اما یکی از بهترین استراتژی های سئو در سال 2022 محسوب می شود.

درک هدف کاربر از جستجو (USER INTENT)

درک هدف کاربر از جستجو یکی از مهمترین کارهایی است که باید در سال 2022 بر روی آن متمرکز شوید. درک استراتژی جستجو در واقع درک رابطه بین کلمات کلیدی و به کار بردن آن ها به نحوی است که نیاز کاربر را به صورت کامل برطرف سازد.

بومی سازی محتوا

در سال 2022 بومی سازی محتوا از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود. محتواهایی که به کشور یا شهر خاص اشاره دارد، بهتر است محتوا نیز بومی بودن خودش را به موتورهای جستجو نشان دهد. ممکن است کمی گیج شده باشید پس آن را ساده تر بیان می کنیم.

سئو محلی

تصور کنید جستجوی کاربر رزرو هتل در دبی است. گوگل محتواهایی را به کاربر نشان می دهد که محوریت محتوایی بیشتری روی دبی داشته باشد و این نوع جستجو یک جستجوی محلی محسوب می شود. در این کلمات کلیدی باید نشان دهید که آن صفحه مستقیماً کاربر را به همان چیزی که می خواهد هدایت می کند. پس سعی کنید نشان دهید که محتوای شما کاملاً مربوط به آن مکان است و ارتباط محلی را در محتوای خودتان نشان دهید.

تصاویر و محتوای بصری

تصاویر و محتوای بصری نیز تغییرات بسیار زیادی از نظر سئو پیدا خواهند کرد. به نظر می رسد در سال 2022 تصاویر واقعی که از محصول گرفته می شود نتیجه بهتری به نسبت تصاویر انیمیشنی و به اصطلاح وکتور و … خواهد داشت. پس اگر می خواهید در کسب و کار آنلاین خودتان، موفق تر در زمینه سئو و همچنین رضایت کاربران عمل کنید بهتر است برنامه برای تهیه عکس های کاملاً واقعی و … از محصولتان داشته باشید.

در ضمن سعی کنید از متاتگ max-image-preview:large در تصاویر خودتان استفاده کنید. طبق آمار که indigo باتوجه به google discover منتشر کرده است، سایت هایی که از این متاتگ در سایت خودشان استفاده کرده اند 79 درصد نرخ کلیک بیشتری به نسبت دیگر وبسایت هایی که از آن استفاده نکرده داشتند.

تجزیه و تحلیل هدف جستجو

یکی از کارهای بسیار مهم در فرایند سئو و بهینه سازی تجزیه و تحلیل هدف جستجو است. صفحه اول نتایج را بررسی کنید. درباره جستجوی کاربر کمی فکر کنید و از خودتان بپرسید چگونه می توانم بهترین نتیجه را برای کاربر آماده کنم. زمانی می توانید بهترین پاسخ را به این سوال بدهید و بهترین محتوا را برای کاربر آماده نمائید که جستجوی انجام شده را از دید کاربر ببینید و خودتان را جای کاربران قرار دهید. یکی از مهمترین استراتژی های سئو در سال 2022 بدون شک همین مورد است.

درک بهتر الگوریتم ها در سال 2022

درک بهتر الگوریتم ها در سال 2022

الگوریتم رنک برین به احتمال زیاد اهمیت بسیاری پیدا خواهد کرد و به یکی از مهمترین الگوریتم ها در سال 2022 تبدیل خواهد شد. شما هنگامی می توانید بهترین استراتژی سئو در سال 2022 را در وبسایتتان پیاده سازی نمائید که الگوریتم های کلیدی سال 2022 را به صورت کامل درک نمائید. هوش مصنوعی پیشرفت زیادی داشته و با الگوریتم رنک برین می تواند در سال 2022 تأثیر خودش را بیشتر از قبل در رتبه بندی نتایج نشان دهد.

حال برای اینکه رتبه بالاتری در سال 2022 داشته باشیم بهتر است تمامی جزئیات و تحقیقاتی که درباره این الگوریتم است را مورد بررسی قرار دهیم. با وجود اینکه گوگل درباره جزئیات این الگوریتم توضیحاتی ارائه نکرده است اما کارشناسان SEO معتقدند که این الگوریتم بر روی تجربه کاربری متمرکز است، پس باید بر روی نرخ کلیک و زمان حضور کاربر سرمایه گذاری بیشتری چه از لحاظ زمان و هزینه مادی داشته باشیم. بسیاری از شرکت ها و دیجیتال مارکتر ها برای افزایش نرخ کلیک به سراغ برند سازی و یا بهینه سازی عناوین و … می روند تا باعث شود کاربر در نتایج جستجو توجه بیشتری به سایت مد نظر داشته باشد.

همچنین تولید محتوایی جذاب که باعث افزایش زمان ماندگاری کاربر در سایت شما بشود می تواند در نتایج رتبه بندی تأثیر بسیار زیادی بر جای بگذارد.

یکی از مواردی که گوگل در حال تجزیه و تحلیل آن در سال 2022 است و تغییرات آن را می توانید در صفحه نتایج جستجو (serps)  مشاهده کنید ویژگی و طرح بندی جدیدی است که در صفحه نتایج نشان می دهد. این موضوع در سایت های فروشگاهی به طور ویژه تری قابل مشاهده است. مواردی مانند نقد و بررسی ها، سیگنال های اعتماد کاربر به سایت و آگاهی از برند در سال 2022 می تواند بسیار اهمیت بیشتری نسبت به سال گذشته پیدا کند. یکی از کارهای مفید در این زمینه می تواند درخواست کردن از کاربرانی که از محصول شما راضی هستند آن را به دیگران نیز معرفی کنند و نظرشان را نیز در سایت درج نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.