بهترین افزونه سئو در وردپرس چیست؟

بهترین افزونه سئو در وردپرس

افزونه yoast seo را می توان جزو پرکاربردترین و بهترین افزونه سئو در وردپرس به شمار آورد. اگر جستجوی ساده ای در گوگل انجام دهید به افزونه های مختلفی برای بهینه سازی سئو در وردپرس می رسید. افزونه هایی که هر کدام دارای امکانات خاصی بوده  و می توانند سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنند. اما در این بین افزونه هایی مانند رنک مث و all- in-one – seo نیز وجود دارند که ویژگی ها و امکانات بسیار خوبی برای سئو محتوای سایت فراهم می کنند و در کل از سایر افزونه های سئو وردپرس یک سر و گردن بالاتر هستند.  اهمیت سئو برای سایت ها بر کسی پوشیده نیست. بدون ارتقاء سئو نمی توان کاری از پیش برد. سایت هایی که در این زمینه سرمایه گذاری می کنند خیلی زود به موفقیت های باورنکردنی دست می یابند. داستان seo مثل طراحی سایت نیست که یک بار برای سایت اتفاق بیفتد و نیاز به تغییر مجدد آن به همین زودی نباشد، بلکه داستان سئو داستانی است پر زحمت و تکراری که باید همواره با توجه به بروزرسانی هایی که در الگوریتم های جستجوی موتورهای جستجو گر صورت می گیرد خود را هماهنگ کرد. این کار یک روند پر زحمت و ثابت می باشد. بنابراین با کمک افزونه های سئو می توانید به صورت آسان و حرفه ای به بهینه سازی سایت خود اقدام کنید. در ادامه با سه افزونه محبوب سئو بیشتر آشنا می شویم و آن ها را با بهترین افزونه سئو در وردپرس که طرفداران زیادی دارد یعنی yoast seo مقایسه می کنیم.

بررسی افزونه All-in-One SEO و مقایسه آن با Yoast SEO

All  in one seo که در سال 2007 ایجاد شده است می تواند به شما در زمینه بهینه سازی وب سایت تان کمک زیادی کند. قابلیت استفاده آسان و همچنین ویژگی ها و امکانات گسترده این افزونه سئو  که در بین افزونه های سئو جزو بهترین افزونه سئو در وردپرس به شمار می رود سبب شده است که افراد زیادی مخصوصاً افراد مبتدی به سمت استفاده از آن بروند. این افزونه دارای ویژگی های مختلفی مانند نقشه سایت ، افزودن داده های متا، بهینه سازی کلمات کلیدی محتوای متن و … را در خود جا داده است. به عبارتی دارای تمام ویژگی های بهترین افزونه سئو در وردپرس می باشد. با کمک این افزونه می توانید تمام نیازهای سئو سایت خود را برآورده کنید.

 Michael Torbert و Steve Mortiboy  افزونه All in One SEO Pack  را در سال 2007 ایجاد کردند. از زمان پیدایش این افزونه تا به امروز کاربران زیادی به استفاده از آن روی آورده اند. این افزونه در زمینه بهینه سازی و سئو سایت جزو پر دانلود ترین افزونه های سئو به شمار می رود. در مقابل افزونه Yoast SEO در سال 2010 توسط شرکت یواست به وجود آمد. Joost de Valk شخصی است که این افزونه را کد نویسی و ایجاد کرد. از قابلیت های بی نظیر این افزونه که بهترین افزونه سئو در وردپرس است می توان به بروزرسانی های مداوم و بهبود در عملکرد و افزودن ویژگی های جدید به آن اشاره کرد که به نسبت all in one seo در این زمینه رتبه بهتری دارد.

مقایسه سه افزونه برتر سئو برای انتخاب بهترین افزونه سئو برای وردپرس

در صفحه ویرایش نوشته یا هر برگه شما متاباکس افزونه all in one seo را می بینید به محض وارد شدن به بخش ویرایش نوشته می توانید تفاوتی که بین رابط کاربری افزونه yoast و all in one است را مشاهده کنید. در all in one به منظور تغییر و ویرایش تنظیمات seo یک متابکس می بینید اما در yoast  شما تنها با دو تب برای ویرایش این تنظیمات مواجه هستید. با خرید افزونه yoast seo premium می توان به آنالیز دقیق و پیشرفته صفحه اقدام کرد. قابلیتی که all in one seo به هیچ وجه نمی تواند با آن رقابت کند.

افزونه رنک مث و مقایسه آن با Yoast SEO

افزونه رنک مث یکی دیگر از افزونه های سئو در وردپرس است که می توان آن را در لیست بهترین افزونه سئو در وردپرس قرار داد. این افزونه از زمان عرضه تا به امروز مورد استقبال طیف وسیعی از کاربران مختلف قرار گرفته است. در این افزونه که جزو بهترین افزونه سئو در وردپرس معرفی شده است می توانید به تنظیم و کنترل سئو سایت خود اقدام کنید. طراحی و توسعه افزونه رنک مث توسط شرکت Mythemeshop صورت می گیرد. مطمئناً علاقه مندان و کاربران وردپرس با این شرکت که یک شرکت معروف در زمینه طراحی قالب و پوسته و همچنین افزونه های وردپرس است آشنایی دارند.

در ادامه به مقایسه افزونه rank math با معروف ترین و بهترین افزونه سئو در وردپرس، یعنی yoast seo می پردازیم.

  • اولین مقایسه مربوط به نصب این افزونه می شود که مانند yoast seo از قابلیت نصب آسان برخوردار است. شما به راحتی می توانید با ویزاردی که برای این منظور در نظر گرفته شده است به نصب افزونه رنک مث در سایت وردپرسی خود اقدام کنید.
  • هردو افزونه رنک مث و yoast گزینه هایی را در پیشخوان وردپرس اضافه می کنند که برای بهینه سازی و تنظیم سئو سایت خود می توانید از آن ها استفاده کنید.
  • از نظر کاربر پسند بودن افزونه رنک مث در جایگاه بهتری نسبت به افزونه yoast seo دارد. این موضوع از آن جهت پر اهمیت است که برخی کاربران در رابطه با سئو سایت تجربه کافی ندارند بنابراین رنک مث به عنوان بهترین افزونه سئو در وردپرس می تواند در این زمینه کمک زیادی کند.
  • از نظر رابط کاربری در yoast seo بر کارایی افزونه تمرکز بیشتری صورت گرفته است و زیبایی آن در مقایسه با رنک مث کمتر است. در رنک مث شما می توانید به راحتی گزینه هایی که برای پیکربندی و تنظیم سئو سایت است در دسته بندی های از پیش تعریف شده ببینید. این قابلیت برای کاربران تازه کار بسیار عالی خواهد بود. اما yoast seo از نظر ui در رتبه پایین تری نسبت به رنک مث قرار دارد.
  • از قابلیت های بی نظیر رنک مث که در لیست بهترین افزونه سئو در وردپرس قرار دارد این است که می توانید به راحتی تنظیمات مربوط به افزونه yoast seo را در این افزونه ایمپورت کنید.
  • در مقایسه با افزونه yoast seo ، افزونه rank math این قابلیت را دارد که به صورت کاملاً خودکار به پیشنهاد کلمه کلیدی گوگل برای شما بپردازید. این افزونه می تواند بر اساس پیشنهادات گوگل کلمات کلیدی مختلفی را برای استفاده به شما پیشنهاد کند. این قابلیت در yoast seo دیده نمی شود.
  • یکی از بهترین گزینه های yoast seo ویژگی ” عبارت کلیدی کانونی ”   این افزونه است که به کمک آن می توانید به بهینه سازی نوشته های خود بر اساس کلمه کلیدی کانونی اقدام کنید. این کار باعث می شود که در نتایج جستجوی گوگل در مورد کلمه کلیدی کانونی مورد نظر سایت شما رتبه بهتری داشته باشد.
  • در رنک مث شما می توانید از 5 کلمه کلیدی استفاده کنید و بر اساس آن ها به بهینه سازی کل متن نوشته خود اقدام نمایید.

افزونه رنک مث و مقایسه آن با Yoast SEO بهترین افزونه سئو در وردپرس

معرفی افزونه yoast seo  به عنوان بهترین افزونه سئو در وردپرس

در آخر به معرفی yoast seo می رسیم. Yoast seo تنها یک افزونه برای سئو وب سایت شما نیست. قابلیت های بی نظیری در این افزونه وجود دارد که می تواند در بهینه سازی سایت شما کمک زیادی کند. این افزونه شامل مجموعه ای از ابزارهای مختلف است که به شما کمک می کند سئو سایت خود را بهبود دهید و اشکالات و ایرادی که در سایت شما وجود دارد را شناسایی کرده و به رفع آن ها اقدام کنید. بهترین افزونه سئو در وردپرس امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد که با آن ها می توانید به آنالیز صفحه بپردازید ، عناوین و توضیحات مقاله را اضافه کنید ، به ایجاد نقشه سایت xml پرداخته و همچنین قابلیت فراداده open graph را در سایت خود به کار بگیرید.

همچنین در سهولت نصب و پیکربندی این افزونه در مقابل دیگر افزونه های سئو سایت تفاوت می کند. این افزونه به شما کمک می کند که به بهینه سازی مطالب خود برای موتورهای جستجو مخصوصاً موتور جستجوی گوگل بپردازید. الگوریتم های جستجوی موتورهای جستجو روز به روز در حال تغییر و پیشرفته تر شدن است.  بنابراین استفاده از یک افزونه سئو خوب مثل yoast seo که جزو پرکاربردترین و بهترین افزونه سئو در وردپرس به شمار می رود می تواند به شما نه تنها در زمینه سئو بلکه در زمینه خوانایی متن نیز به شما کمک کند تا سایت شما هم برای کاربر و هم برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.