سوشیال سیگنال چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

سوشیال سیگنال

سوشیال سیگنال چیست؟

سوشیال سیگنال در واقع بازخوردی است که از کاربران در شبکه های اجتماعی مختلف دریافت می شود. برای مثال هرگونه لایک، کامنت، به اشتراک گذاری محتوا و… در شبکه های اجتماعی که این روزها در بین مردم رواج دارد، به نوعی سوشیال سیگنال به حساب می آید. Social Signal این قابلیت را فراهم می آورد که کاربران بتوانند به صورت مستقیم به محتویات سایت شما واکنش نشان دهند.

همانطور که می دانید در سال های اخیر شاهد اهمیت رو به افزون استفاده از رسانه های اجتماعی در بخش های خصوصی و تجاری هستیم. اشتراک گذاری محتوای یک سایت و فروشگاه اینترنتی در رسانه های اجتماعی می تواند ترافیک بسیار زیادی را به سمت سایت شما روانه کند. هرگونه لایک و نظر در رسانه های اجتماعی می تواند به عنوان یک پل ارتباطی میان شما و کاربران باشد. در واقع این قابلیت به شرکت ها کمک می کند تا تصویری درست از شرکت را در ذهن مخاطبان خود ثبت کنند و آن ها را قادر می سازد تا بتوانند پاسخی درست و شایسته به نظرات کاربران خود دهند.

 اگر وب سایت فروشگاهی یا سازمانی شما از سوشیال سیگنال بالایی برخوردار باشد می تواند مزایای بسیار زیادی برای سایت و کسب و کار شما فراهم آورد. در واقع می توان گفت این موضوع می تواند در رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجوگر مانند گوگل نیز تاثیر بسیار خوبی داشته و کاربران زیادی را به سمت سایت شما روانه کند.

 به عنوان کسی که دارای یک سایت یا فروشگاه اینترنتی هستید و می خواهید کاربران و مخاطبان سایت خود را افزایش دهید باید با تاثیر سوشیال سیگنال در سئو سایت آشنا باشید. بنابراین ما قصد داریم در این مطلب شما را با سوشیال سیگنال و مزایای آن آشنا کنیم.

سوشیال سیگنال چیست
سوشیال سیگنال چیست

مزایای خرید سوشیال سیگنال چیست؟

یکی از روش های رایج که می توانید سوشیال سیگنال سایت خود را افزایش دهید این است که به خرید سوشیال سیگنال بپردازید. خرید سوشیال سیگنال برای سایت و کسب و کار اینترنتی شما مزایای بسیار زیادی را در پی خواهد داشت. در ادامه با مزایای آن بیشتر آشنا می شویم.

  • افزایش ترافیک

یکی از راه های افزایش ترافیک برای سایت استفاده از سوشیال سیگنال است. ترافیکی که از این طریق به دست می آید کیفیت بسیار بالایی دارد و می تواند در کسب رتبه برتر در گوگل و سایر موتورهای جستجوگر به سایت شما کمک کند. به عبارتی دیگر این روش یکی از ساده ترین روش های سئو برای کسب رتبه بالاتر در موتورهای جستجوگر به حساب می آید.

  • ایجاد بک لینک مفید

همانطور که میدانید بک لینک ها می توانند در سئو سایت تاثیر مفیدی داشته باشند. جالب است بدانید که بنا به گفته مدیران ارشد گوگل، لینک هایی که در شبکه های اجتماعی برای ورود به سایت گذاشته می شود از نظر این موتور جستجوگر یک فاکتور مهم سئو به شمار می روند.

  • افزایش قدرت دامنه و اتوریتی

افزایش سوشیال سیگنال برای یک سایت می تواند نشان دهنده محبوبیت بالای آن سایت باشد. هرچه میزان بازدید و جذب لینک از شبکه های اجتماعی بیشتر شود می تواند قدرت دامنه و اتوریتی سایت شما را افزایش دهد. بسیاری از سئوکاران حرفه ای صحت این کار را آزمایش کرده اند.

  • اعتماد سازی به برند

مزیت بسیار مهمی که سوشیال سیگنال دارد این است که می تواند به عنوان یک روش بسیار عالی برای افزایش اعتماد به برند در نظر گرفته شود. برند های تجاری همواره در تلاش هستند که حس اعتماد را در مشتریان خود زیاد کنند. این روش یکی از بهترین شیوه ها برای انجام این کار است. کاربری که از گوگل بیاید خیلی راحت به یک مشتری دائم برای شما تبدیل نخواهد شد، اما زمانی که در گذر زمان و با جلب اعتماد از طریق شبکه های اجتماعی، کاربری به سایت شما جذب شود می تواند یک مشتری بالقوه برای شما باشد.

مزایای خرید سوشیال سیگنال چیست
مزایای خرید سوشیال سیگنال چیست

چگونه می توان سوشیال سیگنال را افزایش داد؟

درست مانند ارزیابی واقعی کاربران در فروشگاه های آنلاین، سوشیال سیگنال می تواند تاثیر خاص و مفیدی بر سایر افراد داشته باشد. در واقع می تواند باعث جلب اعتماد کاربران دیگر شود و به نوعی برای  محصولات و خدماتی که در سایت ارائه می دهید یک نوع اعتماد سازی به وجود آورد. دلیل این امر بسیار ساده است. اگر یک وب سایت طرفدار زیادی دارد بنابراین نشان دهنده این است که آن وب سایت یک وب سایت قابل اعتمادی است در غیر این صورت اینقدر محبوب نمی شد و طرفدار نداشت. زمانی این موضوع می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد که طرفداران سایت بتوانند مشاهده کنند که دوستان آن ها در شبکه های اجتماعی نیز از این سایت خوششان آمده و محتوای آن را لایک کرده اند یا در زیر پست هایی که این سایت در شبکه های اجتماعی خود منتشر کرده کامنت گذاشته اند.

نکته ای که وجود دارد این است که برای رسیدن به این حد از طرفداری و محبوبیت، سایت ها باید بتوانند محتوای با کیفیت و خدمات عالی در اختیار مشتریان و مخاطبان خود قرار دهند تا باعث افزایش جلب اعتماد شود. اگر محتوای شما در شبکه های اجتماعی به روز نباشد چه بسا این طرفداران فعال به سرعت به اعضای غیر فعال تبدیل شوند و نتوانند ترافیک و سیگنال خوبی به سایت شما ارائه دهند.

یکی از روش های افزایش سوشیال سیگنال این است که به طور روزانه و مرتب در زمان مناسب پست بگذارید. هر برند زمان خاص خود را دارد بنابراین نمی توان یک زمان خاص را برای کل برند ها مشخص کرد. با کمی تجربه زمان مناسب برای پست گذاشتن را پیدا خواهید کرد.

شما می توانید از ابزارهای تحلیلی مختلفی که برای این کار وجود دارد کمک بگیرید تا بتوانید به راحتی زمان فعال بودن کاربران در شبکه های اجتماعی مختلف را به دست آورید و در همان زمان محتوای مورد نظر خود را ارسال نمایید.

تصاویری که در شبکه های اجتماعی پست می کنید باید بهینه شوند. تصویر خوب می تواند به کسب و کار شما روح تازه ای ببخشد و باعث افزایش ترافیک شود. کلید واژه مناسب را به عکس اضافه کنید. سعی کنید تصاویر شما الهام بخش باشند تا کاربر تمایل بیشتری برای به اشتراک گذاری پست شما داشته باشد.

از دیگر راه های افزایش سوشیال سیگنال این است که در تمامی شبکه های اجتماعی که در کشور فعال است برای کسب و کار خود پروفایل داشته باشید. دقت کنید که پروفایل شبکه های اجتماعی خود را نیز بهینه سازی نمایید. این کار باعث می شود که اعتبار و رتبه بندی سایت شما افزایش یابد و مخاطبان شما بتوانند بهتر شما را بشناسند.  شما حتی می توانید به راه اندازی کمپین در شبکه های اجتماعی مختلف اقدام کنید. جایزه و رقابت می تواند یکی از روش های عالی برای ایجاد همهمه و علاقمندی در مورد کسب و کار و برند شما باشد. برای مثال از کاربران خود بخواهید که دوستان خود را تگ کنند. محتوای شما را لایک کرده و به اشتراک بگذارند یا پست ها را استوری کنند. همه این ها در نهایت می تواند موجب افزایش سوشیال سیگنال برای سایت شما شود.

چگونه می توان سوشیال سیگنال را افزایش داد
چگونه می توان سوشیال سیگنال را افزایش داد

تأثیر سوشیال سیگنال در سئو چیست؟

سوشیال سیگنال ها در واقع شاخصه هایی هستند که به موتورهای جستجو کمک می کنند تا بهتر بتوانند یک سایت را شناسایی کرده و به عنوان نتیجه جستجو به کاربران معرفی کنند. تعاملات مختلفی مانند لایک، به اشتراک گذاری، نظر، استوری و … که در شبکه های اجتماعی صورت می گیرد می تواند نقش موثری در ارائه اطلاعات ارزشمند و با کیفیت به مخاطبان داشته باشد و در نتیجه باعث جذب کاربران بیشتر به سمت سایت شود. این موضوع می تواند در سئو سایت تاثیر مستقیم و بسیار مفیدی داشته و باعث شود که موتورهای جستجوگر، سایت شما را به عنوان یک سایت محبوب و مورد اعتماد به کاربران دیگر معرفی کنند.

محتوای سرگرم کننده، آموزنده و ارزشمند می تواند همواره تعامل مثبت بیشتری ایجاد کند و نسبت به تبلیغات آشکار یا ناخواسته ارزش بیشتری داشته باشد. سوشیال سیگنال به نحوه درک یک صفحه وب توسط موتورهای جستجو بر اساس پیوندهای ایجاد شده توسط رسانه های اجتماعی، به عنوان مثال از طریق به اشتراک گذاری صفحه وب در فیس بوک یا توییتر، اینستاگرام، تلگرام و… ، اشاره دارد.

سوشیال سیگنال ها، سیگنال های آموزنده و ارتباطی هستند که می توانند به طور مستقیم یا غیر مستقیم اطلاعات را از طریق تعاملات اجتماعی، احساسات اجتماعی، رفتار اجتماعی و روابط اجتماعی ارائه دهند.

تأثیر سوشیال سیگنال در سئو
تأثیر سوشیال سیگنال در سئو

لایک ها و اشتراک گذاری ها و بازدید ها می توانند موجب افزایش دیده شدن پست های شما در شبکه های اجتماعی شوند. هرچه پست های شما بیشتر دیده شوند افراد بیشتر آن را می خوانند و یا لایک کرده و به اشتراک می گذارند. حتی ممکن است برخی از این افراد بر روی آن کلیک کرده و به سایت شما وارد شوند. همانطور که می دانید قصد موتورهای جستجو این است که محتوایی را رتبه بندی و ارتقاء دهند که خوانندگان را درگیر خود کرده باشند. بنابراین بازدید ها و اشتراک گذاری ها و محبوب بودن صفحه سایت و یا کسب و کار آنلاین شما در رسانه های اجتماعی می تواند به موتورهای جستجو نشان دهد که تا چه اندازه محتوای سایت شما با کیفیت بوده و از ارزش بالایی برای مخاطب برخوردار است.

 بنابراین می توان گفت که سوشیال سیگنال می تواند به عنوان بخش مهمی از روش های بازاریابی آنلاین در نظر گرفته شود. به این دلیل که می تواند در گسترش نام برند و نام دامنه تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. سرمایه گذاری های امروز در شبکه های اجتماعی و حتی خرید سوشیال سیگنال می تواند  موجب شود که سایت شما در آینده به یک سایت پر بازدید و محبوب نزد کاربران تبدیل گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *