آموزش سئو وردپرس (کاملا رایگان)

آموزش سئو وردپرس
آموزش سئو وردپرس به صورت کاملا رایگان در این مقاله جامع کامل آورده شده است. سعی می کنیم تا این آموزش را هر ماه بروز کنیم تا مطالب آن جامع و کامل باشد و نهایت استفاده را از آن ببرید.

آموزش سئو وردپرس

آموزش سئو وردپرس : وردپرس یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا برای سئو است. اما حتی اگر سئو سایتتان خوب باشد، کارهای بیشتری وجود دارد که می توانید عملکرد خود را بهبود بخشید و بهتر از قبل عمل کنید.

بهینه سازی سایت خود با استفاده از تاکتیک ها و بهترین روش های بیان شده در این مقاله به شما در بهبود رتبه بندی ، به دست آوردن مشترکان بیشتر یا فروش و همچنین به طور کلی وب سایت بهتر کمک می کند.

آموزش سئو وردپرس : سلامتی سایت خود را بررسی کنید

برای اطلاع از آنچه در پشت صحنه سایت شما اتفاق می افتد ، می توانید افزونه Health Check را نصب کنید. این افزونه اطلاعات فنی زیادی به شما می دهد و به شما کمک می کند تا اطلاعاتی را بدست آورید که طرف های خارجی می توانند از آنها برای بهبود سایت خود استفاده کنند.
بررسی سلامتی بسیار مفید است – به حدی که تیم WordPress اکنون قصد دارد این افزونه را در محیط اصلی وردپرس وارد کند.

آموزش سئو وردپرس : Health Check توصیه می کند نسخه قدیمی PHP را به روز کنید

آموزش سئو وردپرس : انتخاب هاست مناسب

مطابق با صفحه الزامات فنی WordPress ، برنامه میزبانی توصیه شده برای اجرای وردپرس باید شامل نسخه مدرن از پشتیبانی از PHP ، MySQL یا MariaDB و HTTPS باشد. کار با نرم افزارهای سرور قدیمی تر امکان پذیر است ، اما توصیه نمی شود. اگر افزونه Health Check را نصب کرده اید ، می توانید جزئیات فنی نصب خود را مشاهده کنید. علاوه بر این ، اگر از هاستینگ معتبری هاست تهیه نمائید می توانید اطمینان بیشتری از سلامت بودن و در دسترس بودن سایت خودتان در هر لحظه داشته باشید.

آموزش سئو وردپرس : استفاده از ssl – https در سایت

از نظر تاریخی ، پذیرش SSL (دریافت URL HTTPS و نماد قفل سبز در نوار آدرس URL مرورگر) یک تاکتیک اختیاری بود. مسلماً بسیاری از سایت ها به سطح امنیتی اضافی که SSL تأمین می کند ، نیازی ندارند.

با این حال ، نصب یک گواهی SSL معتبر نصب الزامی است – موتورهای جستجو می توانند سایتها را بدون مجوزهای معتبر SSL و تنظیمات (یا هشدارهای بعدی در کنار نتایج جستجوی خود) جریمه کنند. همچنین استفاده از SSL برای همه وب سایت ها به طور کلی خوب است ، برای جلوگیری از هکرها و اشخاص ثالث از رهگیری درخواست ها و داده ها.

آموزش سئو وردپرس : تنظیمات سایت خود را بررسی کنید

به طور خاص ، ارزش آن را دارد که تنظیمات دید خود را در تنظیمات → Reading دوبار بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که به طور تصادفی مانع از ایندکس کردن موتورهای جستجو در وب سایت خود نمی شوید. این قطعاً به دید شما آسیب می رساند!

آموزش سئو وردپرس (رایگان)
آموزش سئو وردپرس (رایگان)

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که تنظیمات نوشتن و خواندن شما به درستی تنظیم شده اند ، این دسته بندی های پیش فرض شما را کنترل می کنند ، و آنچه باید در صفحه اصلی شما نمایش داده شود. فراموش نکنید که در تنظیمات → عمومی به سایت خود نیز یک برچسب قوی بدهید!

آموزش سئو وردپرس : ساختار پیوند مناسب را انتخاب کنید

تنظیمات پیوند مجدد شما مشخص می کند که صفحه شما و آدرس های اینترنتی ارسال چه فرمی را می گیرند ، که می تواند تأثیر بزرگی در سئو داشته باشد. بنابراین اگر در حال ایجاد یک سایت جدید هستید ، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که تنظیمات پیوند خود را تغییر دهید ، که می توانید در تنظیمات → پیوندها تنظیمات مربوط به آن ها را پیدا کنید.

اگر تنظیمات خود را از پیش فرض تغییر ندهید ، تمام صفحات و ارسال های شما URL هایی دارند که به عنوان مثال.com.com/؟p=123 هستند. در حالیکه این کاملاً مناسب است ، برای سئو اصلا مناسب نیست ، و ممکن است بر نحوه درک کاربران و موتورهای جستجو از کیفیت و ارتباط صفحات شما تأثیر منفی بگذارد.

تغییر ساختار پیوندی ، مؤلفه ها ، ترتیب و ساختار URL های وب سایت شما را تغییر می دهد. انتخاب ساختار مناسب هنگام راه اندازی وب سایت خودتان بسیار مهم است زیرا در ادامه تغییر آن می تواند باعث ایجاد مشکلات برای سئو سایت شود.

ما معمولاً در مقالات آموزش سئو وردپرس توصیه می کنیم افراد بسته به میزان اهمیتی که برای قرار گرفتن در طبقه بندی مطالب خود قرار می دهند ، از ساختاری استفاده کنند که URL هایی ایجاد کند که به عنوان مثال.com.com/post-name/ ، یا مثال.com/category/post-name/ هستند. برای اکثر سایت های وردپرس ، انتخاب هر یک از این گزینه ها کاملاً مناسب خواهد بود.

برای اولین گزینه ، می توانید تنظیمات پیوند مجدد را به /٪ postname٪ / تغییر دهید ، مانند این:

آموزش سئو وردپرس : تنظیمات پیوند مجدد را به "نام پست" در تنظیمات "پیوند ثابت" تغییر دهید
تنظیمات پیوند مجدد را به “نام پست” در تنظیمات “پیوند ثابت” تغییر دهید

برای درج رده ، می توانید “ساختار خاص” را انتخاب کرده و مقدار را به /%category%/%postname%/ تغییر دهید.

باید ابتدا انتخاب کنید سایت شما با www یا بدون آن بارگذاری شود.

آموزش سئو وردپرس : شما باید در مورد این موضوع که سایت شما به شکل www.example.com و یا به شکل example.com نمایش داده شود فکر کنید. سپس اطمینان حاصل کنید که در تنظیمات عمومی که مسیر آن مشخص است یعنی در تنظیمات → عمومی ، نسخه مورد نظر برای نمایش به درستی تنظیم شده است:

 تنظیم URL سایت برای نمایش سایت با "www" یا بدون "www"

محتوای خود را بهینه کنید

سایت شما باید بهترین مطالب را در مورد موضوع انتخابی شما بتواند ارائه دهد. مردم به دنبال مقالات جذاب ، معتبر و پاسخ های معتبر برای سوالات خود هستند. نوشتن مطالب باکیفیت برای سایت وردپرسی شما با ایده های منحصر به فرد خودتان در مورد موضوع خاص آغاز می شود. اما همچنین به معنای ارائه این ایده ها به شکلی ساختار یافته و در دسترس است. رعایت اصول سئو و بهینه سازی در محتوا و ارائه محتوای جذاب کاربرپسند در کنار هم، به شما کمک می کند مخاطب مورد نظر خود را جذب کنید و آنها را در سایت خودتان نگه دارید.

آموزش سئو وردپرس : فهرست سئو و بهینه سازی محتوا

 1. آنچه را که کاربران شما می خواهند و نیاز دارند برایش محتوا تولید کنید.
 2. محتوای عالی برای کاربران خود بنویسید.
 3. پست ها و صفحات شخصی خود را بهینه کنید.
 4. کلمه کلیدی خودتان را برای سئو در یکی از افزونه های سئو تنظیم کنید.
 5. لینک محتوای خودتان را کوتاه و بهینه انتخاب کنید.
 6. بهینه سازی تگ تایتل یا همان عنوان اصلی محتوا
 7. استفاده صحیح از تگ های هدینگ (h1 – h2 – h3 , …)
 8. بهینه سازی توضیحات متا
 9. بهینه سازی تصاویر و رسانه ها
 10. بروزکردن محتوا
 11. آپدیت محتوا برای تبدیل محتوا ها به محتواهای مرجع یا corner stone
 12. تولید محتوا تخصصی و غیرکپی

ساختار سایت خود را بهینه کنید

ساختار سایت محکم به کاربران و موتورهای جستجوگر کمک می کند تا سایت شما را هدایت کنند. از این گذشته ، مشخص خواهد شد که مهمترین صفحات در وب سایت شما چیست. ساختار یک سایت خوب دو ستون وجود دارد: سازماندهی سایت شما و پیوند داخلی.

نمونه بهینه از ساختار یک وبسایت
نمونه بهینه از ساختار یک وبسایت

افزایش سرعت سایت در سئو تأثیر زیادی می گذارد

افزایش سرعت سایت تأثیر بسیار زیادی در رتبه دهی سایت شما در نتایج جستجو دارد. اگر وب سایت شما کند است ، شما با این خطر که کاربران زیادی را از دست دهید مواجه هستید. این باعث می شود که آنها کمتر در سایت شما حضور داشته باشند و سریعاً از آن خارج شوند. این به نوبه خود ، باعث می شود که آنها به احتمال زیاد محتوای شما را به اشتراک نگذارند ، به صفحات شما لینک دهند ، یا برندتان را به افراد دیگر توصیه کنند.

منابع : https://yoast.com/wordpress-seo/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *