اکانت ماز : بررسی ابزارهای مختلف و کاربرد moz

اکانت ماز

اکانت ماز (اکانت moz) و کاربردهای آن

اکانت ماز (اکانت moz) یکی از پرکاربردترین و ساده ترین ابزارهای تحلیل سئو می باشد. ایجاد اکانت ماز ابزاری است در دست افراد و به خصوص سئوکاران که توسط آن می توانند از تمامی موارد مربوط به سئوی سایت مطلع گردیده و با به کار گیری اکانت moz به رشد و بهینه سازی سایت خود کمک نمایند. از طریق اکانت moz قادر خواهید بود تا رتبه بندی کلمات کلیدی سایت خود را بررسی و تحلیل نموده، بک لینک های سایت خود و رقبای خود را مشاهده و آنالیز نمایید. اکانت ماز در یافتن مشکلات فنی و سئوی داخلی سایت و برطرف نمودن آن شما را توانمند خواهد ساخت. ایجاد کمپین ها، بررسی روند رشد و یا نزول سایت و ارتقاء آن از دیگر قابلیت هایی است که ایجاد اکانت moz در اختیار کاربرانش می گذارد. اکانت ماز پرو علاوه بر بررسی سایت شما این امکان را دارد که سایت های رقبایتان را نیز تحلیل و شما را از نقاط ضعف و قوت آن ها آگاه می سازد. بدین وسیله شما با آگاهی از نقاط ضعف رقبا می توانید خود را در آن زمینه توانمند ساخته و رتبه سایت خود را در موتورهای جستجوگر ارتقا دهید. برای خرید اکانت ماز پرو می توانید به قسمت فروشگاه وبسایت ما مراجعه فرمائید.

آشنایی با اکانت ماز

در مرحله اول شما نیاز به ایجاد و خرید اکانت ماز (اکانت moz) دارید. با ایجاد هر اکانت moz امکان ساخت 10 کمپین به شما داده می شود و شما می توانید سایت های مختلف را تحلیل نمایید. پس از ورود به اکانت ماز در سمت چپ نمایشگر یک منو وجود دارد. در ادامه به معرفی آیتم های مختلف موجود در داشبورد اکانت ماز می پردازیم.

اکانت ماز ابزاری قدرمند در تحلیل سئو
اکانت ماز ابزاری قدرمند در تحلیل سئو

داشبورد اکانت ماز (Dashboard)

در قسمت داشبورد اطلاعات به صورت کلی نمایش داده می شوند. آمار نمایش داده شده در این قسمت بر اساس کلمات کلیدی مشخص شده در ابتدای ساخت کمپین می باشد. داشبرد شامل آیتم های زیر است.

آیتم SEARCH VISIBILITY

در این قسمت از اکانت ماز آمار مربوط به کلیک هایی که شما و سایت های رقیب بر اساس رتبه بندی سئو دریافت نموده اید نمایش داده می شود. بدین معنی که در این قسمت مشخص می گردد که سایت شما چه میزان کلیک را بر اساس نمایش داده شدن در رتبه بندی های موتورهای جستجو دریافت کرده است. به طور از پیش تعیین شده این آمار مربوط به  یک گذشته تاکنون می باشد.

آیتم VISITS

در این قسمت شما این امکان را دارید تا گزارش ترافیک سایت خودتان را به طور پیش فرض از یک هفته قبل تاکنون دریافت نمایید.

آیتم DOMAIN AUTHORITY

آمار نمایش داده شده در این قسمت مربوط به اعتبار دامین شما و یا دامین رقبایتان می باشد. این عدد با تعداد سایت های معتبری که به سایت شما بک لینک داده اند ارتباط مستقیم دارد. با افزایش بک لینک های مناسب از سمت سایت های معتبر این عدد رشد چشمگیری خواهد داشت.

آیتم EXTERNAL LINKS

یکی از کاربردی ترین قابلیت های اکانت moz نمایش سایت های خارجی است که به سایت شما لینک داده اند. EXTERNAL LINKS  یکی از مفید ترین ابزارهای اکانت ماز می باشد.

آیتم TOP NATIONAL KEYWORDS

در این قسمت از اکانت مازشما می توانید مؤثرترین و کارآمدترین کلمات کلیدی که بهترین عملکرد را برای سایت شما داشته اند مشاهده نمایید. بدین معنی که کدام کلمات کلیدی در بالا رفتن رتبه بندی سایت شما موثرتر عمل نموده اند.

آیتم INSIGHTS

تمامی پیشرفت های سایت در این قسمت نمایش داده می شود.

رتبه بندی (Rankings)

اطلاعات مربوط به رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجوگر و همچنین رتبه بندی کلمات کلیدی مشخص شده تان در این قسمت از اکانت ماز نمایش داده می شود. Analyze a Keyword و SERP Features زیر مجموعه های این آیتم می باشند.

Rankings( رتبه بندی)
Rankings( رتبه بندی)

آیتم Analyze a Keyword

این آیتم از اکانت ماز این امکان را به کاربر می دهد تا کلمات کلیدی مختلف را بررسی و آنالیز نماید.

آیتم SERP Features

در این قسمت رتبه بندی طبیعی در موتورهای جستجوگر نمایش داده می شود. در این قسمت صفحات فرود سایت آنالیز شده و رتبه بندی کلمات کلیدی مربوط به هر صفحه نمایش داده می شود.

بهینه سازی صفحات (Page Optimization Score )

این قسمت از اکانت moz پرو این امکان را به کاربر می دهد تا صفحات سایت را با توجه به کلمات کلیدی مختلف بررسی نماید. این آیتم مشخص می نماید یک صفحه سایت برای یک کلمه کلیدی خاص مورد نظر ما چگونه عملکردی خواهد داشت و در چه حالتی این صفحه بهترین عملکرد را برای این کلمه کلیدی دارد.

کراول سایت (Site Crawl)

کراول یا به اصطلاح خزیدن. امکان فوق العاده ای در اکانت moz که سایت شما را بر اساس موارد مختلف مورد بررسی قرار داده و مشکلات سایت را مشخص می نماید. هر بار کراول نمودن سایت حدود پانزده دقیقه زمان می برد و اکانت ماز این امکان را به شما می دهد تا هفته ای یکبار سایت خود را کراول کامل نمایید. همچنین با آیتم Recrawl my site این امکان فراهم شده است تا در ماه ده بار سایت را کراول سریع نمایید. آیتم های کراول شامل موارد ذیل می باشد.

اکانت ماز

آیتم Critical Crawler Issues

با استفاده از آیتم Critical Crawler Issues اکانت ماز خطاهای اساسی و به اصطلاح بحرانی سایت مشخص می گردند این خطاها باید در اسرع وقت برطرف گردند.

آیتم Crawler Warnings

این آیتم مربوط به نمایش خطاهای مربوط به نمایه نمودن است همان خطاهایی که مانع از بررسی سئو می گردد.

آیتم Redirect Issues

خطاهای مربوط به ری دایرکت ها در این قسمت مشاهده می گردد. ری دایرکت ها آدرس هایی هستند که با کلیک بر روی آن آدرس وارد صفحه مورد نظر می شویم.

آیتم Metadata Issues

نمایش خطاهای تگ های عنوان و توضیح می باشد.

آیتم Content Issues

مربوط به مشکلات تگ عنوان ها، تکراری بودن محتوا، سرعت سایت و غیره می باشد.

لینک ها (Links )

در این قسمت از اکانت ماز لینک های داخلی سایت، دامین هایی که به سایت شما لینک داده اند، عباراتی که از آنها به سایت شما لینک داده شده است و صفحات برتر را نشان می دهد.

جستجوی ترافیک طبیعی سایت(Traffic from Organic Search)

در این قسمت، می‌توانید ترافیک ارگانیک سایت خود و وضعیت رشد یا کاهش آن را بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *