طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

محال است در دنیای امروز زندگی کنید و از پیشرفت‌هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده چیزی ندانید. تکنولوژی‌هایی که در برخی موارد خطرناک بوده و منجر به ظهور انواع بیماری‌ها و ویروس‌هایی همچون ویروس کرونا شده است. در حال حاضر به دلیل همه‌گیر شدن این ویروس در سطح جهانی مراجعه به سایت‌های پزشکی بیش از پیش رخ می‌دهد زیرا مردم می‌خواهند از علائم، چگونگی انتقال، درمان و کشف واکسن این ویروس آگاه شوند. اما اگر بخواهیم کمی فراتر از این ویروس برویم؛ با کمی تحقیق به راحتی می‌توانیم متوجه شویم؛ اکثر مردم روزانه به دلایل مختلفی به سایت‌های پزشکی مراجعه می‌کنند و سعی دارند نسبت به سلامتی بدن خود اطمینان حاصل کنند. اینجاست که اهمیت طراحی سایت پزشکی نمود پیدا می‌کند زیرا باید این توانایی را داشته باشد که تمامی نیازهای مخاطبان را برآورده کرده و آن‌ها همواره در سایت بچرخاند تا ترافیک افزایش یابد.

اهمیت طراحی سایت پزشکی

همه ما میدانیم که علم پزشکی و البته رقابت پزشکان با هم، از گستردگی بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل هیچ اهمیتی ندارد که یک پزشکی عمومی هستید یا تخصص خاصی دارید در هر صورت باید یک سایت پزشکی داشته باشید. وجود سایت به پزشکان این امکان را می‌دهد تا در بازاریابی موفق عمل کنند و در جلب اعتماد بیماران نیز موفق‌تر باشند. با توجه به اینکه امروزه افراد زیادی به طراحی سایت پزشکی می‌پردازند اما با این حال وجود چنین سایتی نیازمند علم کامل در زمینه اصول سئو و موتورهای جستجو است. یک سایت پزشکی از پیش طراحی شده می تواند سبب قرار گرفتن سایت شما در صفحات اولیه جستجوگر گوگل و افزایش ترافیک شبکه شما و مراجعه بیشتر افراد به شما شود. طراحی سایت پزشکی توسط شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا شما را از سایتی منطبق با اصول سئو برخوردار می کند. سایتی که در کوتاهترین زمان ممکن لود می‌شود. کاربران موبایلی نیز هرگز در استفاده از سایت شما به مشکل نخواهند خورد.

در طراحی سایت پزشکی باید به نکات زیر توجه کرد

کاربران روزانه سوالات پزشکی خود را در گوگل جستجو می‌کنند پس در نتیجه یکی از مهم‌ترین موضوعات برای یک وب‌سایت پزشکی زیرساخت سئویی استاندارد است تا بتواند با فعالیت‌های اصولی به صفحه اول گوگل برسد. اینجاست که حضور یک شرکت طراحی سایت قوی همراه با تیمی متخصص می‌تواند به داد شما برسد و در طراحی سایت برای پزشکان و مراکز درمانی به طور ویژه به زیرساخت‌های سئو پرداخته و نیاز آن‌ها را برآورده سازد. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود افراد به سراغ سایت‌های پزشکی بروند طراحی گرافیکی جذاب و رابط کاربری استاندارد است. به نوعی در حین پیاده سازی وبسایت این مسائل لازمه جذب اولیه مخاطب به سایت مربوطه به حساب می‌آید. از همین‌رو این مسئله را به هیچ عنوان نادیده نگیرید و تا حد امکان تلاش کنید تا نسخه موبایل سایت نیز نمایش صحیحی داشته باشد. نکته مهم دیگر در رابطه با سایت پزشکی این است؛ که حتما باید از سیستم پرسش و پاسخ برخوردار باشد. این سیستم کمک می‌کند تا کاربر با سایت پزشکی و یا مراکز درمانی ارتباط برقرار کند و علاوه بر اینکه مشکل خود را برطرف نماید به سایت پزشکی در بهبود سئو نیز کمک می‌کند. همچنین این مسئله می‌تواند همچون فرصتی باشد تا کاربران به مشتری تبدیل شوند پس در طراحی آن به این موضوعات توجه داشته باشید. از جمله دیگر بخش‌های مهمی که در حین طراحی سایت برای پزشکان و مراکز درمانی اهمیت دارد سیستم رزرو وقت آنلاین در سایت است. این مسئله نه تنها در زمان کاربران صرفه‌جویی می‌کند بلکه پرستیژ کار را نیز بالا می‌برد. به این صورت کاربران میتوانند با توجه به ساعت و روزهایی که شما خدمات ارائه می‌دهید زمانی مناسب برای خود را رزرو کنند و هزینه را نیز آنلاین پرداخت نمایند.

انواع طراحی وبسایت پزشکی

همه به این مسئله که رشته پزشکی زمینه‌های گسترده‌ای را شامل می‌شود و در همین راستا طراحی سایت پزشکان نیز می‌تواند تنوع بسیار زیادی داشته باشد و با مجموعه‌ای بخش‌ها و امکانات در اختیار کاربران قرار گیرد. به همین دلیل است که قبل از شروع طراحی سایت همواره جلسه‌ای را با پزشک و یا سازمان مربوطه به صورت تلفنی و یا حضوری خواهیم داشت تا نسبت به زمینه تخصصی فعالیت پزشکان مطلع شده و با درنظر گرفتن نیازهای مراجعه کنندگان و البته خود پزشکان سایتی متناسب  را ارائه دهیم. دقت داشته باشید در این جلسه هماهنگی تمامی امکانات و بخش‌های مختلفی که باید در داخل سایت قرار گیرد مشخص خواهد شد. سایت پزشکی ممکن است برای یک پزشک و یا یک مرکز درمانی باشد که تعدادی پزشک دارد و یا یک کلینیک که خدمات مختلفی ارائه می‌دهد بنابراین بسته به نیازتان امکانات مختلفی دارد. برای مثال به نمونه های زیر در زمینه طراحی و پیاده سازی سایت مراکز درمانی و پزشکان می توان اشاره کرد:

  • طراحی سایت برای کلینیک زیبایی
  • طراحی سایت برای متخصص زنان
  • طراحی سایت برای کلینیک گفتاردرمانی
  • طراحی سایت برای کلینیک گوارشی
  • طراحی سایت برای پزشک متخصص
  • طراحی سایت برای دندانپزشکی
  • طراحی سایت برای شنوایی سنجی
  • طراحی سایت برای چشم پزشکی
  • طراحی سایت آزمایشگاه
  • طراحی سایت برای تمامی پزشکان و مراکز درمانی

کلام آخر

شما به عنوان یک پزشک عمومی یا متخصص چه برای جذب مشتری و چه برای ارائه اطلاعات مفید به کاربران و بیماران خود نیازمند وبسایت هستید. این سایت نه تنها می‌تواند کاربران را سرگرم کند بلکه این امکان را به آن‌ها می‌دهد تا به صورت آنلاین وقت رزرو نموده و پرداختی خود را نیز به صورت آنلاین انجام دهند. هر چند که تمامی این امکانات در صورت تمایل پزشک صورت خواهد گرفت. هر چند که کارشناسان و متخصصان ما در شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا میتوانند شما را در این راستا راهنمایی نمایند. تنها کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.