لینک داخلی چیست ؟ – آموزش ۰ تا ۱۰۰ لینک دهی داخلی

لینک داخلی چیست؟ لینک های داخلی در واقع به همان لینک هایی گفته می شود که به صفحات همان دامنه اشاره کرده باشد. همانطور که از اسم آن نیز معلوم است کاملاً با لینک خارجی که به دامنه های دیگر لینک شده است تفاوت دارد.

اما چرا لینک داخلی در سئو اهمیت ویژه ای دارد؟

در واقع لینک داخلی به موتورهای جستجوگر به خصوص گوگل کمک می کند تا تمامی صفحات سایت شما را پیدا کند و اگر ساختار مناسبی را در این لینک ها ایجاد کرده باشید، درک بهتری از سایت شما خواهد داشت. همچنین اگر از این لینک ها به درستی و به جا استفاده نمائید می تواند کمک بسیار زیادی به بهتر شدن رتبه سایت شما در گوگل بکند و در کل می توان گفت برای اینکه جزو رتبه های برتر این موتور جستجوگر باشید نیاز است تا این عامل را به خوبی در سایتمان انجام دهیم.

بهترین روش برای ساختن این لینک ها چیست؟

بهترین روش استفاده از کلماتی که غنی از کلیدواژه تان است می باشد. منظورم از کلیدواژه بسیار واضح است، کلماتی که می خواهید رتبه خودتان را در آن بهبود ببخشید و آن صفحات هدف را در آن کلمات در رتبه های برتر مشاهده کنید. اما کار به اینجا ختم نمی شود، برای بهبود آن ها نیز می توانید بین این لینک ها فاصله بیاندازید و تمامی این لینک های داخلی را در یک پاراگراف قرار ندهید. اشتباهی که بسیاری از سئوکارها نیز مرتکب می شوند این است که در یک صفحه تعداد خیلی زیادی لینک داخلی قرار می دهند که نه تنها از آن به نفع خود استفاده نمی کنند بلکه از آن ها به ضرر وبسایتشان استفاده می کنند. پس بهتر است در لینک های داخلی نیز زیاده روی نداشته باشیم.

خواندن این مطلب!  آموزش سئو وردپرس (کاملا رایگان)

بهتر است به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که لینک های داخلی فقط لینک های موجود در متن شما نیستند شما در هدر و فوتر وبسایتتان احتمالاً لینک هایی دارید که به صفحات مهم وبسایتتان لینک شده است و آن ها هم لینک داخلی به حساب می آیند. همچنین دقت داشته باشید از کلمات هدف در لینک داخلی تان استفاده کنید. به طور مثال در تصویر زیر مشاهده می کنید این لینک در یکی از صفحات وبسایت ما است که کمک کرده تا صفحه مورد نظر ما با کلید واژه ما در گوگل رتبه مناسبی پیدا کند.

"لینک داخلی

همچنین باید بدانید که قرار دادن لینک های داخلی در بالای صفحه شما می تواند بانس ریت را کاهش دهد و زمان ماندگاری کاربر را در سایتتان بیشتر کند و سئو وبسایتتان را بهبود ببخشد. رعایت همین نکته باعث می شود که کاربر زمان بیشتری را در سایت شما بگذراند و این پیغام را به گوگل می رساند که کاربر از بودن در سایت شما لذت می برد و سایت شما را نیز به همین نسبت بیشتر به کاربران نشان می دهد.

لینک داخلی

بهتر است در بعضی مواقع یک و یا دو لینک را در بالای صفحه قرار دهید تا کاربر زمان بیشتری را در سایت شما بگذراند.

خواندن این مطلب!  رفع خطای 404 وردپرس

لینک های دوفالو

اگر می خواهید از طریق لینک های داخلی وبسایت ارزش یا همان آتوریتی صفحات را بیشتر کنید حتماً باید از لینک های فالو استفاده نمائید. شاید با خودتان بگویید که این موضوع کاملاً واضح است که باید از دوفالو استفاده کنیم، اما گاهاً دیده شده که مدیران وبسایت از لینک های نوفالو برای لینک سازی داخلی استفاده می کنند. البته که در بسیاری از این موارد به خاطر این است که از افزونه هایی لینک داخلی استفاده می کنند که تمامی این لینک ها را به صورت نوفالو قرار میدهد. حال که صحبت از این افزونه ها شد پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان از این افزونه ها استفاده نکنید و برای ساختن لینک های هدفتان وقت بگذارید.

برای کمک به ایجاد ساختاری درست در وبسایتتان از لینک های داخلی استفاده کنید. گوگل معمولاً تمام صفحات مهم در یک وب سایت را پیدا و فهرست می کند. اما اگر تعداد زیادی صفحه در وبسایتتان دارید ، گوگل ممکن است درصد خاصی از صفحات سایت شما را فهرست بندی کند. اینجاست که لینک های داخلی اهمیت بسیار ویژه ای پیدا می کنند. لینک های داخلی پیدا کردن صفحات در سایت شما را برای گوگل آسان می کند.

 در سایت های بسیاری که سئو وبسایت آن ها را بررسی می کردیم متوجه شدیم که لینک دهی صحیحی بین آن ها وجود ندارد. و دیده می شود که بعضی صفحات دیده نمی شوند و به اصطلاح “مرده” هستند.

خواندن این مطلب!  Moz Pro چیست؟ چرا باید اکانت Moz Pro تهیه نمائیم؟

لینک داخلی

استراتژی لینک دهی به صفحه اصلی

اگر دوست دارید بیشتر افراد ، صفحه اصلی شما به عنوان معتبر ترین صفحه در وبسایتتان باشد، از استراتژی برند سازی استفاده می کنید. این روش برای شناخته شدن می تواند مناسب باشد اما در بسیاری از وبسایت ها استراتژی خوبی به نظر نمی رسد. پس ما آن را پیشنهاد نمی کنیم.

لینک سازی داخلی

استراتژی لینک داخلی در وبلاگ

از آنجایی که بعضی وبسایت ها مانند سایت های خبری که تقریبا تمام صفحات سایت های خبری در بخش وبلاگ آن ها است می توانند از این روش استفاده کنند. زیرا صفحه وبلاگ آن ها به تمامی صفحاتشان وصل است و آتوریتی را به آن صفحات منتقل می کند.

در صورت تمایل برای بهبود سرعت وبسایت می توانید از خدمات سئو وردپرس ما بهره مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *