چگونه یک متن سئو شده بنویسیم؟ | اصول نگارش محتوا سئو شده

اصول نگارش سئو – چگونه یک متن سئو شده بنویسیم

عناوین محتوا ,

اصول نگارش سئو – چگونه  یک متن سئو شده بنویسیم تا سبب افزایش رتبه مقاله در گوگل شویم

اصول نگارش سئو : یکی از سوالاتی که مکررا تولید کنندگان محتوا آنلاین و مدیران کسب و کارهای اینترنتی از ما می پرسند این است که چگونه یک مقاله سئو شده بنویسیم؟.

الگوریتم های جستجوی گوگل دائما در حال تغییر است. اگر خواهان بدست آوردن رتبه های برتر نتایج گوگل هستید باید پا را فراتر بگذارید و بر روی استراتژی های بلند مدت تمرکز کنید. تولید محتوای با کیفیت یکی از خط مشی های گوگل است که همیشه به آن توجه داشته است. برای رشد سریع رتبه سایت در گوگل لازم است مقاله با کیفیت که مخاطب به آن نیاز داشته باشد تولید شود تا بازدید کننده آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارد. همین امر به تبلیغ کسب و کار آنلاین کمک می­کند.

اصول نگارش سئو را اگر بدانید و در مقالاتتان رعایت کنید می­توانید مخاطبین زیادی را جذب کنید. چنانچه مقالات ما در گوگل نشان داده نشود در واقع کار ما هدر می­رود. لازم است مقاله ای که در سایت قرار می­دهید بتواند در گوگل رتبه خوبی را کسب کند. برای افزایش رتبه سایت می­توانید از استراتژی­هایی چون بهینه سازی کلمات کلیدی، استفاده از کلمات کلیدی در لینک سایت استفاده کنید.

اصول نگارش سئو

برای ارتقا رتبه وب سایت لازم است برخی تاکتیک های اثبات شده گوگل را پیاده کنید و درکی از کار موتورهای جستجو داشته باشید این امر برای ایجاد موقعیت وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مقاله ما سعی می کنیم برای بالا بردن رتبه مقاله در گوگل، آموزش تولید محتوای سئو شده را برایتان بگذاریم.

اصول نگارش سئو – بهینه سازی کلمات کلیدی

بهینه سازی محتوا بر اساس کلمات کلیدی، اولین و شاید بتوان گفت مهمترین بخش در استراتژی تولید محتوای سئو شده می باشد. از اهمیت کلمات کلید غافل نشوید. اجازه بدهید در ابتدا کلمه کلیدی را برای شما تعریف کنیم. کلمه کلید جملات و کلماتی هستند که کاربران برای جستجو در گوگل از آن استفاده می کنند و توسط گوگل به سایت ما یا سایت رقبای ما هدایت می شود.

کلمات کلیدی مناسب برای مقاله ما کدام اند؟

قبل از نوشتن متن باید مورد بررسی قرار گیرد تا نتایج این بررسی مبنای نوشتن محتوی ما قرار بگیرد. قبل از انجام هر کاری در تولید محتوای سئو شده باید بررسی اولیه صورت بگیرد تا در زمان صرفه جویی شود. باید بدانیم که برای کدامیک از کلمات کلیدی می توانیم رتبه کسب کنیم.

اصول نگارش سئو : چگونه یک متن سئو شده بنویسیم - چگونه یک مقاله سئو شده بنویسیم

اصول نگارش سئو – استفاده از کلمات کلیدی در عنوان مقاله

بهترین راه برای بهینه سازی مقاله جهت سئو سازی، قرار دادن کلمات کلیدی در عنوان است. قرار دادن کلمات کلیدی در عنوان سبب می شود رتبه مقاله افزایش پیدا کند. برای مثال به تصویر زیر توجه کنید. کاربر در خصوص نحوه انتخاب لباس ورزشی جستجو در گوگل انجام داده است:

 اصول نگارش سئو- استفاده از کلمات کلیدی در متن مقاله

اصول نگارش سئو : چگونه یک متن سئو شده بنویسیم - چگونه یک مقاله سئو شده بنویسیم

مقاله ای که می نویسیم برای انسان هاست و برای ماشین نمی نویسیم. بنابراین استفاده مکرر کلمات کلیدی در متن جز تکنیک های قدیمی سئو سازی است که قابل توصیه نمی باشد. باید سعی کنید کلمات کلید را در متن با نسبت ۲ الی ۵ درصد استفاده کنید چون استفاده بیشتر ممکن است سبب شود توسط گوگل جریمه شوید. روان و رسا بودن متن از ضروریات تولید محتوی است. به مثال زیر توجه کنید:

خواندن این مطلب!  الگوریتم‌های گوگل

اصول نگارش سئو- استفاده از کلمات کلیدی LSI  (Latent semantic analysis)

اصول نگارش سئو - استفاده از کلمات کلیدی LSI  (Latent semantic analysis)

LSI   به معنی این است که شما در متن از کلمات مرتبط با کلمات کلیدی مورد نظر در متن محتوا استفاده کنید. این کلمات این مفهوم را به گوگل انتقال می دهد که محتوی ما با موضوع در دست مرتبط است و اینکار به افزایش رتبه ما در گوگل کمک می کند. اینکار یکی از تکنیک های پیشرفته کسب رتبه برای مقالات است. مفهوم فارسی LSI آنالیز پنهان مفهومی است. برای یافتن این کلمات می توانید به پایین نتیجه جستجوهای گوگل بروید و همانطور که می دانید در زمان جستجوی کلمه یا موضوعی در گوگل،گوگل موضوعات مرتبط را هم به شما پیشنهاد می دهد. به مثال زیر توجه کنید:

اصول نگارش سئو- استفاده از کلمات کلیدی در تگ های H2 یا H3

بهترین کار اینست که مقاله را به بخش های مختلف که هر یک عنوان های خاص خود را دارد تقسیم کنید، قرار دادن کلمات کلیدی در عنوان های H2 و H3 موجب جلب توجه گوگل به قسمت های مختلف متن مقاله میگردد. به مثال زیر توجه کنید:

اصول نگارش سئو : چگونه یک متن سئو شده بنویسیم - چگونه یک مقاله سئو شده بنویسیم

بهینه کردن محتوا

الگوریتم های جستجو دائما توسط گوگل تغییر می یابد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید از اینکه رتبه های برتر نتایج گوگل را بدست می آورید باید همواره از تاکتیک های جدید استفاده کنید. سعی کنید روی استراتژی های بلند مدت تمرکز کنید. گوگل به کیفیت محتا توجه بسیاری دارد. یکی از راههای رشد سریع رتبه سایت در گوگل تولید مقاله با کیفیت است که مخاطب نیز به آن نیاز داشته باشد.

سه نکته مهم که با رعایت آن می توانید همیشه مقاله تان را در صفحه اول گوگل قرار دهید:

  1. طول مقالات: گوگل از مقالات طولانی خوشش می آید. با توجه به مقالات برتر گوگل می توانید درک کنید که اکثر این مقالات دارای بیشتر از ۱۰۰۰ کلمه هستند. برای اینکه مقالات شما با سرعت در جستجوهای گوگل نمایش داده شود بهتر است طول مقاله را ۱۲۰۰-۲۰۰۰ کلمه در نظر بگیرید. البته این تعداد با توجه به نوع محتوا و اهمیت سئوی مقالات قابل تغییر است. اگر دقت کرده باشید اکثر مقالات شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا نیز این اصل را رعایت کرده اند.
اصول نگارش سئو : طول مقالات در سئو مطالب تأثیر بسیار زیادی دارد
  1. مقاله باید قابل خواندن باشد: مقاله ای که ما مینویسم برای انسان هاست و بنابراین پیغام مقاله باید برای آن ها قابل درک باشد تا کسب و کارما شکست نخورد. مقالات سایت باید در دسترس بازدید کنندگان سایت قرار بگیرد تا بتوانند آن را مطالعه کنند. در نوشتن باید دقت کنید که متن مقاله خسته کننده نباشد و سعی کنید از جملات و پاراگراف های کوتاه استفاده کنید. سعی کنید از سایت هایی مانند فونت ایران، انواع فونت های استاندارد را تهیه کنید و در مقاله از آن استفاده کنید. نرم افزار ویراستار ورد می تواند برای ویرایش مقالات استفاده شود. سعی کنید در زمان نوشتن کلمات از نیم فاصله استفاده کنید، رعایت نیم فاصله می تواند به خوانا شدن مقالات کمک کند.
  2. مقالات را بطور منظم به روز کنید: از آنجائیکه دنیا بطور مدام در حال تغییر است و گوگل نیز سعی دارد به کاربرانش محتواهای به روز تری را ارائه دهد، شما نیز بهتر است برای بهبود نتایج مقالات خود در گوگل باید آن ها را بطور دایم به روز رسانی کنید. نگران به روز کردن مقالات خود نباشید کار خیلی سختی نیست، شما می توانید فقط به مقالات خود در وردپرس محتوی اضافه کنید. به روز کردن مقالات موجب جلب نظر گوگل به خود می شود. در صورت بروز رسانی مقاله، در جستجوهای گوگل تاریخ آخرین ویرایش مقاله به نمایش گذاشته می شود و بازدیدکنندگان مقاله فکر می کنند مقاله تازه منتشر شده است، هر چند ممکن است تاریخ انتشار مقاله مال سال قبل باشد. برای مثال مقاله زیر در نتایج گوگل برای نحوه انتخاب لباس ورزشی رتبه چهار را به خود اختصاص داده است و تاریخ انتشار و به روز رسانی آن نیز در تصویر نشان داده شده است.

عوامل فنی برای سئو مقالات سایت

عوامل مشهود موثر در رتبه بندی مقالات را بررسی کردیم حالا در ادامه به بررسی عوامل پشت صحنه موثر در ارتقا رتبه مقاله در گوگل می پردازیم. با بهبود این عوامل می توانید رتبه مقاله خود را در گوگل بالا ببرید.

اصول نگارش سئو - مقاله باید دارای آدرس خوانا حاوی کلمات کلیدی باشد

اصول نگارش سئو- مقاله باید دارای آدرس خوانا حاوی کلمات کلیدی باشد

حتما به آدرس مقاله خود دقت کنید چون بیشتر تولیدکنندگان محتوی این آدرس را نادیده می گیرند. آدرس مقاله هم توسط گوگل و هم توسط بازدیدکنندگان از سایت نیز مورد توجه قرار می گیرد. به مثال زیر توجه کنید:

خواندن این مطلب!  CTR چیست و افزایش نرخ CTR به چه صورت است؟

www.sitename.com/article-id-175837958.html، این نحوه آدرس دهی خیلی جذاب نیست. باید آدرس مقاله بیانگر موضوع مقاله باشد و آدرس خوان و مشخص باشد. ویرایش مقاله را می توان در ورد پرس در زیر عنوان مقاله قسمت پیوند یکتا آدرس را ویرایش کنیم.

اصول نگارش سئو- توضیحات متا

توضیحات متا یکسری توضیحات ۱۵۵ کاراکتری است که حاوی خلاصه ای از محتوای مقاله است. معمولا توضیحات متا در زیر لینک آبی نتایج گوگل نمایش داده می شود. چنانچه نویسنده محتوی توضیحات متا را به گوگل ندهد، گوگل خود بطور تصادفی یک قطعه از مقاله را به نمایش می گذارد. چون معمولا این پیغامی نیست که شما می خواهید از مقاله به کاربر بدهید، پس باید آن پیغام شخصی سازی شود. در زیر مثال هایی از توضیحات متا ارائه می شود:

بهترین راه برای ایجاد توضیحات متا برای مقاله تان استفاده از Yoast SEO plugin در ورد پرس است. با استفاده از Yoast SEO plugin می توانید عنوان و آدرس مقاله را نیز مدیریت کنید. چنانچه از این افزونه استفاده کنید دیگر لازم نیست در کد های سایت تغییری ایجاد کنید و براحتی می توانید متن مورد نظر خود را بعنوان توضیح متا استفاده کنید.

اصول نگارش سئو- بهینه سازی تصویر

برای اینکه بتوانید برای سایتتان تولید محتوای سئو شده خوبی داشته باشید لازم است تصاویر بهینه سازی شده باشند چون تصویر نقش مهمی در جذب مخاطب برای خواندن مقالاتتان دارد و با استفاده از تصاویر مفاهیم بهتر در ذهن مخاطب جای می گیرد. اگر بهینه سازی تصاویر درست انجام نشده باشد موجب اثرگذاری منفی بر سئو سایت می شود. حتی اگر تعداد تصاویرتان کم است حتما انرا بهینه سازی کنید.

نکات لازم برای اینکه تصاویرتان برای متن سئو شده آماده شود:

  1. حجم تصویر: حجم تصویر باید در حدی باشد که مشکلی در بالا آمدن سایت ایجاد نکند و برای کاهش حجم تصاویر می توانید از نرم افزار فتوشاپ کمک بگیرید. برای کاهش حجم تصاویر در فتوشاپ می توانید به آدرس زیر بروید : Image -> Imagesize ->تغییر اندازه تصویر بر اساس پیکسل و برای ذخیره کردن تصاویر می توانید به آدرس File -> Export -> SaveForWeb بروید. در زیر تصویر اندازه تصویر را می توانید ببینید و حجم آنرا تغییر دهید ولی دقت داشته باشید با تغییر حجم، کیفیت تصویر نیز تغییر می کند.
  2. تغییر اسم تصویر: سعی کنید در نامگذاری تصاویر از کلمات کلیدی مربوط به متن استفاده کنید و قبل از آپلود تصویر، اسم آن را تغییر دهید.
  3. Alt text: برای alt text لازم است توضیح کوتاه در خصوص مقاله بنویسید. در وردپرس، در زمان اضافه کردن تصویر به مقاله می توانید اینکار را انجام دهید.
اصول نگارش سئو

بهبود بخشیدن لینک ها

از قوی ترین اصول نگارش سئو که برای افزایش رتبه گوگل می باشد، لینک هایی است که به مقالات شما منتهی می شود. برای بهبود لینک ها توضیحات را در زیر به شما ارائه می دهیم:

اصول نگارش سئو- تبلیغ محتویات خود به دیگران

برای افزایش رتبه مقاله در موتورهای جستجو می توانید از سایت های دیگر به سمت مقاله خود لینک بگیرید. هر چه منابع دیگر اینترنت بیشتر به مقاله شما لینک شود مقاله شما در جستجوهای گوگل در جایگاه بالاتری قرار می گیرد و بی رقیب تر می شود. اینکار بهترین روش برای گسترش محتویاتتان در وب است. برای قرار دادن محتویات خود بعنوان لینک در سایر مقالات می توانید از آن ها در داخل متن مقاله بعنوان منبع استفاده کنید. می توانید از سایر مقالات بعنوان لینک در مقاله خود استفاده کنید تا روابطتتان با سایت های مختلف افزایش یابد و آن ها نیز از لینک مقالات شما در سایت خود استفاده می کنند. سایت Red Web Design نیز این نوع تبادل لینک را به عنوان سومین گزینه توصیه کرده است.

اصول نگارش سئو- لینک های داخلی بیشتر

بهترین راه برای بهبود لینک ها به مقالاتتان انجام آن ها بصورت داخلی می باشد. چون متقاعد کردن دیگران برای لینک دادن به محتویات شما کمی دشوار می باشد، شما می توانید آن را بصورت رایگان در سایت خود انجام دهید. از مزایای اینکار اینست که گوگل خیلی راحت سایت را بررسی می کند و بهترین محتویات را برای ارائه به کاربران پیدا می کند. کلمات کلیدی موجود در لینک های داخلی به گوگل می گوید که محتوی سایتتان در چه موردی است. یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای ارتقا رتبه سایت در گوگل استفاده از پیوند های داخلی است.

خواندن این مطلب!  کمپین های moz pro | ایجاد و ساخت کمپین در سایت ماز

اصول نگارش سئو- درست کردن لینک های خراب

اصول نگارش سئو - درست کردن لینک های خراب

وجود لینک های خراب می توانید سبب تنزل رتبه سایت شود. لینک های موجود در مقاله را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه لینک خراب باشد و کاربر روی آن کلیک کند دیگر رغبت به ادامه خواندن مقاله نمی کند. ویرایش، لینک های خراب مقالات قدیمی نیز به به روز رسانی و ارتقا رتبه سایتتان کمک می کند. سایت https://www.deadlinkchecker.com/ برای بررسی وجود لینک های خراب در سایت می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. شما می توانید آدرس سایت را اینجا وارد کنید و سپس دکمه check را بزنید. امکان بررسی ۲۰۰۰ لینک بصورت رایگان در این سایت وجود دارد.

اصول نگارش سئو- بهبود بخشیدن لینک های الحاقی (Anchor text)

هر لینکی که قابل کلیک کردن باشد حتما مطلبی برای گفتن دارد. براحتی می توانید از لینک های داخلی از کلمات کلیدی استفاده کنید. شما می توانید از نام کامل مقاله بجای نوشتن` اینجا را کلیک کنید، ادامه مقاله در، خواندن مقاله` در استفاده کنید.

نوشتن مقالات برای نمایش در گوشی همراه

مهمترین عواملی که گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها مورد استفاده قرار می دهد نمایش صحیح وب سایت در گوشی های همراه است. گوشی های همراه رهبر بلامنازع وسایل الکتریکی همراه جهان است. در حال حاضر اکثر افراد از گوشی همراه خود برای انجام فعالیت های اینترنتی خود استفاده می کنند. بنابراین لازم است مقاله شما در گوشی های همراه خوب نمایش داده شود تا خواننده زیاد داشته باشد. زمانیکه در ورد پرس برای خرید قالب اقدام می کنید سعی کنید از نمایش صحیح سایت در موبایل توسط قالب مطمئن شوید. افزونه های زیادی برای نشان دادن محتویات سایت در گوشی های همراه وجود دارد که AMP یکی از بهترین افزونه های می باشد.

از سرعت بالا آمدن مقاله مطمئن شوید

چنانچه سایت دارای سرعت پایین باشد ممکن است در نتایج گوگل احتمال نمایش سایت کاهش پیدا کند. زمان نمایش سایت خیلی مهم است حتی یک ثانیه تاخیر برای شما حیاتی است و موجب ایجاد ترافیک بیشتر می شود. بنابراین به سرعت نمایش سایتتان در گوشی همراه نیز خیلی دقت کنید. بر اساس تحقیقات Webco چنانچه سرعت لود یک سایت در گوشی همراه برابر با ۱۰/۱ ثانیه باشد در مقایسه با ۱۷/۱ ثانیه رتبه این سایت ۳۰ برابر است.

فراتر رفتن از متن

با استفاده از محتویاتی مانند تصاویر، ویدیو، اینفوگرافیک می توانید رتبه سایتتان را در گوگل بالا ببرید. ترافیک سایت را می توانید تا ۶۷ درصد در مقالات خود افزایش دهید. استفاده از صوت و ویدیو به شما کمک می کند تا نام تجاری شما در ذهن مخاطبان باقی باند. برای افزایش جذابیت و گیرایی سایت خود می توانید از مطالبی غیر از مطالب رسانه های دیگر استفاده کنید. برای افزایش ترافیک می توانید از ساخت ویدیو و به اشتراک گذاری آن در آپارات، یوتیوب و شبکه های اجتماعی اینستاگرام بهره ببرید.

اشتراک گذاری سایت در شبکه های اجتماعی

امروزه بیشتر افراد از رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری مطالب مختلف بهره میگیرند شما نیز می توانید در سایت خود از قابلیت اشتراک گذاری مطالبی که از اصول نگارش سئو برخوردارند در شبکه های اجتماعی استفاده کنید چون این روش یکی از راحتترین راه های استفاده از افزونه های اشتراک گذاری می باشد.

نتیجه گیری

برای افزایش جذب مخاطب در سایت خود می توانید از نوشتن مقالات مختلف براساس اصول نگارش سئو بهره ببرید. چنانچه مقالات ما در گوگل نشان داده نشود در واقع کار ما هدر می رود. لازم است مقاله ای که در سایت قرار می دهید بتواند در گوگل رتبه خوبی را کسب کنید. برای افزایش رتبه سایت و ترافیک سایت می توانید از استراتژی هایی که در بالا گفته شد استفاده کنید. ترافیک بیشتر باعث افزایش رتبه سایت، افزایش فروش و کسب درآمد می شود. برای مثال برای جذب مخاطبان می توانید از داستان در تولید محتوی خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *