چگونه وبلاگ خود را سئو کنیم

چگونه وبلاگ خود را سئو کنیم

وبلاگ‌ها مکان خوبی برای سلطه محتواها هستند و فرصتی مقتضی را فراهم می‌سازند تا به‌واسطه چینش صحیح و اصولی و زنجیروار مطالبی مفید، سئو را به‌یک‌باره متحول نموده تا مرز موفقیت را بگذرانیم و بدین طریق وب‌سایت‌ها را به جایگاه‌های رفیعی نائل سازیم. به‌راستی چگونه وبلاگ خود را سئو کنیم تا همان نتیجه‌ای که انتظار داریم را در عرصه آنلاین کسب نموده و در میان رقیبان حرفی برای گفتن داشته باشیم. مسلماً هر محتوایی قادر نیست شگفتی پدید آورد و مشتری سازی کند و به علت پرمخاطب بودنش موردتوجه موتورهای جستجو واقع شود.

در این میان تنها مطالبی که به تکنیک‌های ارزشمندی آراسته باشند، امکان چنین رشد و نموی را پیدا می‌کنند. همه می‌دانند که کلیدواژه‌ها معجزه گرانه محتواها را به‌پیش می‌رانند و در دنیایی که رقابت بر سر ثانیه‌ها رقم می‌خورد، مسیر هموارتری را به برندها معرفی می‌کنند، اما هدفمند بودن در این راستا و ترسیم استراتژی اصولی که مهم‌ترین رکن آن زمان‌بندی باشد را نباید در طول این مسیر فراموش نمود.

در حال حاضر و در دنیای امروز بهینه‌سازی وبلاگ به‌منظور راه‌اندازی یک تجارت آنلاین موفق از اهمیت بالایی برخوردار است که وبلاگ‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای در محقق نمودن این بهینه‌سازی ایفا می‌سازند، بدین ترتیب، اگر بدانیم چگونه وبلاگ خود را سئو کنیم، مسلماً سود بیشتر و بازاریابی موفق‌تری در عرصه موتورهای جستجو نصیبمان می‌شود.

سئو و بهینه سازی وبلاگ : اهمیت وبلاگ نویسی برای وب‌سایت‌ها

وبلاگ نویسی و اعمال قوانین سئو در میان محتواها می‌تواند، بخش مهمی از سئوی کلی سایت را بر دوش بگیرد و این امر تا حدی پراهمیت است که حتی می‌توان آن را مهم‌ترین رکن و بهترین ملجأ برای کسب رتبه‌های بالا در موتورهای جستجو به‌حساب آورد. وقتی وب‌سایت خود را بهینه می‌کنید، درواقع پست‌های وبلاگتان را هدف قرار داده‌اید و با بررسی در الگوریتم‌های گوگل نیز درمی‌یابیم، بیشترین بروز رسانی آن بر محتواها استوار بوده و پیرامون مرتبط بودن و معنادار بودن آنها صحبت می‌شود.

آموزش تکنیک‌های بهینه‌سازی وبلاگ‌ها شامل فوت‌وفن‌هایی است که شمارا برای قرار گرفتن در نتایج صفحه اول گوگل یاری می‌رسانند و این اصولی است که بازاریابان دیجیتالی از آن برای ارتقا برندها استفاده می‌کنند. حضور موفق در فضای وب کار ساده‌ای نیست زیرا موتورهای جست‌وجو با قوانین و الگوریتم‌های خاصی صفحات وب را موردبررسی قرار داده و به آن امتیاز و رتبه می‌دهند. ازاین‌رو اگر ندانیم چگونه وبلاگ خود را سئو کنیم و نتوانیم محتواهای وبلاگمان را برای قسمت‌های ابتدایی جستجو آماده نماییم، درواقع سایت خود را برای رسیدن به مهم‌ترین بخش گوگل ناکام گذاشته‌ایم.

سئو و ضرورت عملیاتی کردن آن برای وب‌سایت‌ها

سئو و ضرورت عملیاتی کردن آن برای وب‌سایت‌ها

برای آنکه بتوانید به اینترنت راه نفوذی بیابد، ناچارید که از موتورهای جستجو و سدهای مختلف آن‌که به مدد الگوریتم‌های قدرتمندش تعبیه‌شده‌اند بگذرید. در این راستا تنها راه به‌سلامت طی نمودن مسیر، مجهز شدن به سئو و پیاده‌سازی سایت و صدالبته وبلاگ بر اساس مجاری امنی است که این الگوریتم‌ها ترسیم نموده‌اند. در این حالت رده‌های ابتدایی در صفحات نخست به انتظار شما است. باید مطمئن بود که کسب چنین جایگاه اتفاقی به دست نیامده و رعایت مجموعه قوانین و اصول و به کار بردن دانش SEO تنها راه دسترسی و کسب تجربه‌های عالی این چنینی است.

کسب‌وکارهای مشابه شما رقابتی سنگین را در عرصه وب راه‌اندازی نموده‌اند و تجربه ثابت کرده مشاغل تحت وبی که به سئو توجه اکید نموده باشند، تعداد زیادی مخاطب و به تبعه آن فروش را نصیب خود می‌کنند. بدین ترتیب اگر تمایل داریم بدانیم چگونه وبلاگ خود را سئو کنیم تا از نتایج آن در بهبود وضعیت سایت بهره‌مند شویم به مطالعه ادامه این مطلب به حتم نیازمندیم.

روش‌های مختلف سئو وبلاگ

باید دانست که با محتواهای متنوع چگونه وبلاگ خود را سئو کنیم تا نتایج عالی رقم بخورد، زیرا به‌هرحال، نمی‌شود بر اساس هیچ برنامه‌ریزی و استراتژی قبلی به مقوله محتواها وارد شد و گمان کرد فقط درج و انتشار یک محتوا صرفاً ما را به مطلوب می‌رساند. بلکه تهیه تقویم محتوایی و صرف زمان و انرژی کافی است که در کنار محتواهایی از جنسی باکیفیت و علمی، کمال و بالندگی را قدم‌به‌قدم به ما نزدیک می‌سازند. در ادامه با تکنیک‌هایی که به شما کمک می‌کند وبلاگ خود را به بهترین شکل ممکن بهینه نمایید همراهمان باشید.

 • تولید محتوایی کاربر محور و هدفمند:

محتوا زمانی با برچسب خوب موتورهای جستجو مواجه می‌شود، کاربردی و مفید بوده و در یک‌کلام به‌گونه‌ای کاربرپسند باشد که مخاطبان از زمان و انرژی که برای آن صرف نموده‌اند، کمال رضایت و خرسندی را ابراز نمایند. برای این منظور نمی‌توان شتاب‌زده و با بی‌حوصلگی به تهیه محتوا پرداخت و سپس منتظر بود کلیک‌ها یکی پس از دیگری لینک ما را در عرصه اینترنت نوازش دهند. کاربران پس از مراجعه به یک صفحه وب مطالبات مختلفی دارند که تمایل دارند با اولین کلیک و کمی اسکرول به‌راحتی و به‌سرعت آن را بیابند.

کاربران اینترنت از محتواهای دست‌نیافتنی و غیرقابل فهم به‌شدت بی زار هستند و ترجیح می‌دهند در پیکره مطالب، نیازهایشان پاسخگویی شود و تعادل خوبی بین حجم محتوا و میزان اطلاعاتی که نیاز دارند وجود داشته باشد. پس حال متوجه شدید که چرا به‌صرف زمان کافی برای کشف و استخراج یک محتوای ایدئال نیاز است.

قالبی با استانداردهای کد نویسی

 • قالبی با استانداردهای کد نویسی:

هرچه بتوانید استانداردهای بیشتری را صید نموده و به سایت خود برای حساس‌تر نمودن رقابت بی افزایید، درنهایت برد بیشتری نصیبتان می‌شود. اگرچه آن‌چنان‌که باید قوانین کد نویسی در مورد قالب‌ها رعایت نشده و بیشتر مدیران خود را به آن ملزم نمی‌کنند اما اگر از منظر اعتبارسنجی به این موضوع نگاه کنیم به اهمیت و جایگاه آن پی می‌بریم.

قالب‌ها با استانداردهای لازم، مدیریتی سهل‌تر را در اختیار قرار می‌دهند، زیرا ساختار منسجم‌تر و منظم‌تر داشته و نفوذ به لایه‌های مختلف آن به علت هماهنگی حاکم بر ساختار، راحت‌تر و بهتر برای مدیران حاصل می‌شود و حتی افراد بادانش فنی محدود به امر طراحی سایت نیز به‌راحتی از عهده مدیریت چنین وب‌سایتی برمی‌آیند.

 • ایجاد تجربه کاربری مطلوب‌تر در زمان انتشار محتواها:

مقوله کد نویسی به همه جنبه‌های محتوا در وب حکومت می‌کند و نمی‌شود آن را صرفاً موضوع مهمی در امر محتواهای نوشتاری تصور نمود، بلکه حتی تصاویر نیز از اصول کد نویسی خاصی پیروی می‌کنند. برای مثال تصاویر در عرصه وب حتماً باید با متن جایگزین به انتشار درآیند و دارای طول و عرضی مشخص بوده که به‌هیچ‌وجه از آن تجاوز نکنند. تمامی این امور در کنار هم تجربه کاربری مطلوب‌تری را ساخته‌وپرداخته می‌کنند و مدیران را به هدفی که تولید محتوایی کاربردی است بهتر می‌رسانند.

حال باید پرسید چگونه وبلاگ خود را سئو کنیم تا تجربه کاربری موفقی را رقم بزنیم، در این مورد باید بهینه نمودن محتواها را فقط به متن‌ها خلاصه نکرده و تصاویر را نیز در فرآیند بهینه‌سازی وارد سازیم، برای رسیدن به این منظور پرهیز از تغییر اندازه پیش‌فرض تصاویر، اعمال برچسب مرتبط، استفاده از عنوان‌های اصلی و فرعی و … شمارا دررسیدن به هدفتان یاری می‌رسانند.

 • جایگزینی URL های استاتیک به‌جای آدرس‌های داینامیک:

آدرس‌ها عنصرهای تعیین‌کننده‌ای برای معرفی وب‌سایت‌ها هستند، به همین دلیل مهم است که استاتیک یا داینامیک طراحی‌شده باشند. URL هایی که به‌صورت استاتیک بوده و عاری از پارامترها و علائم اختصاری هستند، گویی در نزد موتورهای جستجو بهینه‌تر ظاهر می‌شوند. ازاین‌رو آدرس‌های استاتیک بر داینامیک ارجحیت داشته و ازنظر فنی نیز باقابلیت‌های ارزنده‌تری روانه فضای آنلاین می‌شوند.

از مزایای باارزش آدرس‌های استاتیک می‌توان به قابل‌دسترس‌تر بودن، اشتراک‌گذاری راحت‌تر، ماندگارتری بیشتر در ذهن‌ها، پنهان نمودن ساختار سیستم مدیریت وب‌سایت‌ها، امنیت بخشی بیشتر به سایت و … را نام برد، بدین ترتیب شکی نیست که آدرس استاتیک شما برایتان سودمندتر باشد. توجه داشته باشید که اگر سایت شما قدیمی و از آدرس داینامیک در آن به‌کاررفته هرگز بدون تخصص کافی و مهارت لازم درزمینۀ سرورها اقدام به تغییر آدرس نکنید، زیرا ممکن است صدماتی چون ایجاد مشکلات فنی، سخت شدن مدیریت صحیح آدرس‌های دوباره‌نویسی شده و … را به دنبال داشته باشد.

بررسی تعداد لینک‌ها و ارجاعات

 • بررسی تعداد لینک‌ها و ارجاعات:

کسب امتیاز بالا به مدد لینک‌های ارجاعی از بستر وب‌سایت‌ها به‌تمامی کانال‌های موجود چون شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های دیگر و … اگرچه محبوبیت فراوانی دارد، اما دسترسی به آن‌چنان‌که باید سهل نیست و نیاز به تحقیق، کنکاش و دریافت مهارت‌های ویژه‌ای دارد تا بتوان از این معیار اثربخش در ارزش‌گذاری وب‌سایت‌ها نهایت بهره را برد.

افزایش تعداد لینک‌ها کمالی نیست که گوگل به دنبال آن باشد، بلکه کسب لینک‌هایی که خود ارزشی و دارای کیفیتی بالا هستند، در اینجا ملاک واقع می‌شود. ازاین‌رو دریافت یک لینک از محتوایی با درجه علمی بالا بسیار بهتر عمل نموده تا خود را موظف به دریافت ده‌ها لینک اما از وبلاگ‌هایی خارج از اصول و قوانین سئو نماییم.

 • سازگاری بیشتر با دستگاه‌های مختلف:

با کوچک شدن ابزارها و افزایش تمایل افراد به ابعادی کمتر، صفحات وب باید خود را برای فراخوانی در چنین حجم‌های کمی آماده سازند و در این سیر صعودی با طراحی انعطاف‌پذیر، قدرتمند و پاسخگو ظاهر شوند. دستگاه‌های دیجیتالی در حال حاضر تغییرات شگفتی را تجربه می‌کنند و به‌شدت سعی دارند تا فضای کمتری را اشغال نمایند. سازگاری با چنین دستگاه‌هایی و به نمایش درآمدن محتواها در نمایشگرهایی که دیگر مانند گذشته چنان عریض نیستند، ضرورت طراحی قالب خاص وبلاگ‌ها را برای ظاهر شدن در هراندازه از صفحه‌نمایش‌ها بالابرده است.

حال باید پرسید چگونه وبلاگ خود را سئو کنیم، به‌خصوص زمانی که قالب ما از اندازه‌های ثابت پیکسلی در طراحی خود بهره برده و برای صفحه‌نمایش‌هایی با اندازه‌های متنوع بهینه‌سازی نشده است. در این هنگام پناه بردن به روش‌های جدید و استفاده از طراحی واکنش گرا بهترین راهکار است و یک قالب سازگار با تمامی دستگاه‌ها را به ما تحویل می‌دهد. این عمل به‌راستی امتیاز ارزنده‌ای در نزد موتورهای جستجو و امکانی قابل‌توجه برای کاربران موبایلی است.

 • استفاده از کلیدواژه‌های طولانی و سؤالی محور:

همان‌طور که در انتخاب کلیدواژه‌ها دقت نموده و به رعایت میانگین آن در طول متن همت می‌گمارید، باید در مورد کلیدواژه‌های طولانی‌تر که موردنیاز بسیاری از کاربران است نیز مانور دهید. بدین ترتیب به طیف وسیع‌تری از مخاطبان در هر دو گروه دست می‌یابید. کلیدواژه‌های دو یا سه‌کلمه‌ای سریع و سرراست‌تر مخاطبان را به موضوعات خاص هدایت می‌کنند اما کلمات کلیدی طولانی بیشتر جنبه پرسشی داشته بدین ترتیب کاربران جویای پاسخ را به سمت خود جذب می‌نمایند.

مسلماً طرح پرسش و رسیدن به پاسخ آن برای بسیاری یک دغدغه مهم است که تمایل دارند در بستر اینترنت به آن دست یابند و هنگامی‌که آن را بیابند تا انتهای متن آن را پیگیری نموده و حتی به ذخیره و انتشار مجدد آن نیز گاهاً اقدام می‌کنند. بدین ترتیب بازدیدهایی واقعی‌تر و با رنک آوری ایدئال‌تری را این کلیدواژه‌های طولانی نصیب وب‌سایت‌ها می‌کنند و قهرمانانه وبلاگ شمارا به منازل امنی در اینترنت نائل می‌سازند.

تهیه خلاصه از آخرین محتواهای وبلاگ

 • تهیه خلاصه از آخرین محتواهای وبلاگ:

مدیران وبلاگ‌هایی که علاقه‌مند به اطلاع‌رسانی سریع به مخاطبان خود هستند، به استفاده از فیلد RSS روی می‌آورند و از امکان جالب‌توجه آن برای نمایش آخرین محتوای به‌روز شده کمک می‌گیرند. این فیلد شیوه خوبی را در اختیار وب مستران قرار می‌دهد تا ربات‌ها و مخاطبان حقیقی وب‌سایتشان را از روند به‌روزرسانی محتواها آگاه ساخته و به آنها این فرصت را بدهند که در مدت‌زمان کوتاهی و با یک مرور چندثانیه‌ای به مقداری اطلاعات کلی دست یابند.

کسب اطلاع از محتواهای به‌روز در حجمی کم، علاوه بر آنکه کاربران و گوگل را راحت‌تر به مقصودشان می‌رسانند، تأثیر فراوانی در امر سئو داشته، زیرا یکی از مبناهای تاکتیک‌های سئو ایجاد به‌روزرسانی‌هایی دوره‌ای و متناوب می‌باشد و یکی از راهکارهایی است که مفیدتر از شگردهای دیگر ظاهر می‌شود.

 • اجرای پروتکل نقشه سایت:

نقشه سایت یا XML ابزاری است که به مدد آن می‌توان محتواهای وبلاگمان را به‌درستی در دسترس موتورهای جستجو قرار دهیم، فقط کافی است در ابزار وبمستر موتور جستجوی موردنظر چون گوگل، یاهو، بینگ و … نقشه‌ای از تمامی لینک‌های وبلاگمان را ثبت نماییم. در این صورت محتواهایمان بهتر به این موتورهای معرفی‌شده و سریع‌تر و بدون درنگ در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرند.

با این ترفند مسلماً دسترس‌پذیر بودن محتواهای خود را رقم‌زده و امکان استفاده از شیوه‌ای استاندارد به‌منظور رؤیت مخاطبان از وب‌سایتمان فراهم می‌شود.

 • جایگاه‌های مختلف کلمات کلیدی در سایت‌ها:

محتواها ملجأ ابدی کلیدواژه‌ها هستند، اما اگر بخواهیم بدانیم چگونه وبلاگ خود را سئو کنیم تا این کلمات اثربخشی عالی خود را در بستر وب‌سایت ما بگذارند، باید دانست تنها مکانی که کلمات کلیدی می‌توانند، خوش بدرخشند و رسالت مهم خود را ایفا کنند، منحصراً بدنه محتواها نیست. بلکه تگ عنوان، URL، توضیحات متا و … نیز بخش‌هایی هستند که نباید از گنجاندن کلمات کلیدی در آنها غفلت ورزید، زیرا آنها نیز موقعیت‌های ضروری برای جایگذاری کلمات کلیدی محسوب می‌شوند.

هرچه محتوایی عالی و کاربرپسند تولید نموده باشید، اما نمی‌توان انکار کرد که عنوان اولین موردی است که کاربران و موتورهای جستجو به آن برمی‌خورند و عاری بودن آن از کلمه کلیدی ضربه‌ای جبران‌ناپذیر را به وب‌سایت‌ها وارد می‌سازد. بازدیدکنندگان تمایل دارند در همان اولین گام حضورشان در یک وب‌سایت تشابه عنوان و محتوا را به عینه مشاهده نمایند؛ بنابراین وجود کلیدواژه‌ها در عنوان برای دسترسی به نتایج جستجویی مطلوب‌تر الزامی است.

دقت داشته باشید اگر کلمات کلیدی را به‌صورت مکرر و بدون در نظر گرفتن چگالی خاصی به متن تحمیل کنید، نه‌تنها کاربر را خسته می‌کنید، بلکه تشخیص گوگل از متن شما چیزی نیست که برای آن سودمند واقع شود، پس برای این منظور از هدر سایت‌ها نیز استفاده کرده و تعدادی از کلمات خود را در آن مکان جاگذاری نمایید. بدین ترتیب از تحویل متنی خسته‌کننده نیز پرهیز نموده‌اید.

اگر امر بهینه نمودن کلیدواژه را ادامه دهیم، مسلماً URL نیز در اینجا نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، زیرا قرار است تمامی پست‌های وبلاگتان بر روی یک URL پیاده‌سازی شوند، پس کلمات کلیدی در این بخش نیز مثمر ثمر بوده، به‌گونه‌ای که عدم انجام چنین رویکردی باعث می‌شود شما در پاسخگویی به سؤال بسیاری از مخاطبان ناتوان بمانید و بدین ترتیب وب‌سایتان فرصت قرار گرفتن در بسیاری از جستجوها را از دست بدهد.

به‌عنوان آخرین بخش از مبحث مهم جایگاه‌های مختلف کلمات کلیدی در سایت‌ها باید در مورد عمق تأثیر توضیحات متا بر این موضوع سخن گفت. اطمینان بخشی به مخاطبان از مرتبط بودن محتوا با کلمات کلیدی در این فضای کوچک اما کاربردی امکان‌پذیر است. توضیحات متا بستری را فراهم نموده‌اند تا جذب مخاطب را بالابرده و درصد کلیک کاربران را افزایش دهیم و اطلاع‌رسانی جامعی را از نوع محتواهای موجود در پست‌های وبلاگمان به کمک کلمات محدود اما اثربخش آن صورت دهیم.

توجه به لینک‌های داخلی

 • توجه به لینک‌های داخلی:

تهیه محتواهایی پراکنده که هیچ ارتباط معنایی بین آنها وجود ندارد، خارج از قواعد و چهارچوب‌های سئو است. در مقابل تولید یک سری محتواهای مرتبط که امکان برقراری لینک داخلی برای آنها وجود دارد، اعتبار و ارزش وبلاگ شمارا افزایش داده و باعث می‌شود، تمامی پست‌ها به سمع و نظر مخاطبان برسد، زیرا به‌محض ورود یک مخاطب به صفحه‌ای پربازدید امکان مراجعه آن به صفحات با سهم پایین‌تری از بازدید وجود داشته و این امر باعث می‌شود این محتواها نیز به چرخه محتواهای با شاخص بازدید بالا نائل شوند.

به‌واقع لینک داخلی تمامی محتواها را به‌صورت زنجیروار به رؤیت مخاطبان رسانده و از احتمال مطرود شدن یک محتوا جلوگیری می‌نماید.

 • وارد شدن به حوزه تولید حرفه‌ای محتوا:

برای آنکه قادر باشید به مقوله تولید محتوا حرفه‌ای وارد شوید، باید مرتباً بازار رقابت را موردسنجش و ارزیابی قرار دهید و در مورد کلمات کلیدی و نوع و نحوه کارایی آنها توسط کاربران اطلاعات جامعی به دست آورید. البته رصد وب‌سایتتان و بررسی میزان توجه کاربران به کلمات اتخاذشده توسط شما نیز در این میان از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این راستا ابزارهای قدرتمندی چون سرچ گوگل به شما در تحلیل این مسائل کمک نموده بدین ترتیب می‌توانید، بر اساس نتایج آن به تولید محتوایی حرفه‌ای و سئو شده روی‌آورید. انتشار محتوایی بهینه آخرین مرحله برای رسیدن به پیروزی نیست، بلکه استمرار در این امر شمارا در طی زمان مشخصی به امتیازهای جالب‌توجهی از طرف گوگل نائل می‌سازد. ارتقا سطح ترافیک و رنک بهترین هدیه‌ای است که در انتظار وب‌سایت‌های پایبند به اصول سئو نشسته است.

 • دسته‌بندی محتواها:

دسته‌بندی محتواها فارغ از دسته‌بندی‌ای است که در بخش مدیریت بر مطالب اعمال می‌شود، بلکه در اینجا منظور توجه به تولید محتوایی به‌صورت یک موضوع واحد و سپس تهیه محتواهایی مرتبط و متنوع، هم‌راستا و با موضوعاتی مشابه محتوای اولیه است، بدین ترتیب اثربخشی و اعتباربخشی بالایی به علت سازمان‌دهی صورت گرفته، نصیب وب‌سایت‌ها می‌شود.

دسته‌بندی محتواها

درواقع ما در این روش به خوشه‌بندی محتواها روی آورده و سعی می‌کنیم، حول محور خوشه اصلی که شامل کلیدواژه‌های هدفمان است به تولید زیرشاخه‌هایی مرتبط اقدام کنیم و درنهایت یک کل واحد را از وبلاگ خود به موتورهای جستجو عرضه نماییم. معماری هدفمندی که در ساخت این محتواها به‌کاررفته نه‌تنها رنک و اعتبار گسترده‌ای را پدید می‌آورد، بلکه دسترسی به محتواها را نیز به علت نظم حاکم، برای تمامی مخاطبان سهل‌تر می‌نماید.

 • شناسایی هدف و مقصود بازدیدکنندگان:

بازدیدکنندگان باهدفی خاص روانه وب‌سایت‌ها می‌شوند و وقتی آن را برآورده نشده می‌یابند، به‌سرعت وب‌سایت مزبور را رها نموده و به سراغ نمونه‌ای دیگر می‌روند. تشخیص اهداف مخاطبانتان اگرچه کار ساده‌ای نیست اما اگر به شکف آن نائل شوید می‌توانید، آن را در میان اهداف خود گنجانده و بدین طریق قادر شوید تولید محتوایی هدف‌گذاری شده را در دستور کار خود قرار دهید.

به‌واقع در چنین زمانی شما دقیقاً متناسب با نیاز کاربرانتان به تولید محتوا می‌پردازید، ازاین‌رو در برآوردن و پاسخگویی به مقصود کاربرانتان توانمند بوده و با درک و شناختی که از آنها دارید تولید محتوایی اصولی را در پیش می‌گیرید، در این حالت بهتر به نتیجه رسیده و حتماً موفق‌تر می‌شوید.

 • متناسب با رشد وبلاگ به استراتژی‌های خود بی افزایید:

بسیاری در ابتدای راه بوده و دائماً دغدغه مند هستند، با این موارد فراوان و ناآگاهی‌مان به این موضوع چگونه وبلاگ خود را سئو کنیم تا سریع‌تر و اصولی‌تر به مقصودمان برسیم. مسلماً تازه‌واردان به امر سئو لزومی به استفاده از تمامی ترفندهای ذکرشده ندارند و به کار بستن چند مورد برای آنها کفایت می‌کند.

تنها موضوع مهمی که در اینجا مطرح است توجه به میزان رشد و متناسب با آن افزودن یکی دو مورد از این راهکارهای به استراتژی‌هایتان است. شما باید بدانید که به‌هیچ‌وجه نباید در این مسئله توقف نموده و با رشد وبلاگتان هدف‌گذاری‌های خود را نیز تغییر داده و وسیع‌تر نمایید.

 بدین ترتیب است که به‌مرورزمان شرایط رشد و بالندگی شما فراهم می‌شود و به ناگاه شاهد مجموعه‌ای از لینک‌های معتبری هستید که به سمت وب‌سایت شما روانه شده و یا بستر سایت خود را مناسب و توانمند برای بک لینک سازی در دیگر سایت‌ها می‌یابید. پس تمام تمرکز خود را بر محتواهایی قرار دهید که محبوبیت داشته و فقط موتورهای جستجو را جذب نکند، بلکه مخاطبان را در همان مقیاس شیفته نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *