افزایش بازدید سایت – چگونه بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟

افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید سایت : مدیران وبسایت و وبمستران به خوبی اهمیت این موضوع را می دانند که افزایش ترافیک یک وبسایت به چه میزان بر درآمد و نتیجه ای که میگیرند تأثیرگذار خواهد بود. پایه و اساس جذب ترافیک بیشتر خلق محتوای جذاب و کاربرپسند است. اما در بسیاری از پروژه ها شاهد این موضوع بوده ایم که کارفرما محتوای خوبی تولید کرده است اما بازدید بسیار کمی دارد. ما در این مقاله می خواهیم به موضوعاتی بپردازیم که باعث دیده شدن بیشتر محتوای تولید شده ما خواهد شد.

این مقاله را با دقت بخوانید! شاید خواندن این مقاله 10 دقیقه هم وقتتان را نگیرد اما نکات بسیار آموزنده ای را فرا میگیرید که با کمک آن ها می توانید ترافیک بیشتری جذب کنید. به این نکته توجه داشته باشید که همه چیز صرفاً ترافیک بیشتر نیست، مقالات جامع و تخصصی درباره حوزه کاری خودتان بنویسید. مقالاتی بنویسید که خودتان از خواندن آن نیز لذت ببرید و مخاطب به دنبال آن باشد. وقتتان را بر روی مقالاتی که به حوزه کاری شما مربوط نمیشود و فقط می خواهید ترافیک بیشتری داشته باشید نگذارید زیرا کار را برای خودتان سخت تر می کنید.

در این مقاله جامع افزایش بازدید سایت در کنار نکات حرفه ای دیجیتال مارکتینگ را به شما خواهیم گفت. ابزارهای لازم و کاربردی را هم به شما معرفی خواهیم کرد تا از آن ها نیز کمک بگیرید و راحت تر کارتان را انجام دهید. اما همیشه این موضوع را بدانید که قبل از سئو باید روی بهینه سازی نرخ تبدیل یا همان (CRO) کار بکنید. شما باید بدانید قبل از اینکه بازدید کننده جذب کنید آیا برنامه ای برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری خودتان دارید یا خیر! این موضوعی است که در بسیاری از شرکت های دیجیتال مارکتینگ هیچ توجهی بر روی آن نمی شود و بسیاری هزینه های گزاف را به این خاطر دور میریزند. در اولین قدم باید هنگام سفارش طراحی سایت به این نکته توجه داشته باشید که سایت ریسپانسیو و کاربرپسند باشد تا کاربر مشکل در کار با وبسایت شما نداشته باشد.

افزایش بازدید سایت
افزایش بازدید سایت

اولین قدم برای افزایش بازدید سایت : تحقیق و بررسی کلمه کلیدی

قبل از هر کاری نیاز است تا درباره موضوعی که می خواهید مطلب آماده نمائید، کلمه کلیدی مناسبی را انتخاب کنید. ابزارهای زیادی برای تحقیق و بررسی کلمه کلیدی وجود دارد. ابزارهایی مانند گوگل کیورد پلنر، گوگل ترندز، Kwfinder، Keywordtool.io، Ubersuggest، LSI Graph و اکانت ماز می تواند کمک بسیاری به شما بکند. اما برای انتخاب کلمه کلیدی درست باید به چه نکاتی توجه داشت؟ در ادامه برخی از نکات بسیار مهم در تحقیق و بررسی کلمات کلیدی را بیان خواهم کرد.

  1. نوع و هدف فعالیت وبسایتمان دقیقاً مشخص باشد و بر اساس آن کلمه کلیدی خودمان را انتخاب کنیم.
  2. بودجه و منابعی که در دسترس داریم را مشخص کنیم.
  3. بررسی رقبا بر اساس لیست کلمات کلیدی که مد نظرمان است.
  4. استفاده از ابزارهای کمکی برای انتخاب بهتر کلمه کلیدی می تواند تأثیر خوبی داشته باشد.
  5. اگر وبسایت تازه کار دارید از کلمات کلیدی طولانی تر استفاده کنید.
افزایش بازدید سایت

مقالات جامع و هدفمند بنویسید

دومین قدم این موضوع است که شما دست از نوشتن مقالات بیهوده بردارید و مقالات جامع و کاملی را بنویسید. برای مثال ما در این مقاله به طور جامع به بررسی مهمترین عوامل و نکات برای افزایش بازدید سایت پرداخته ایم. شما نیز هر حوضه کاری که دارید باید به این روش عمل کنید و کاربران، دیگر نیازی به جستجو بیشتر در دیگر وبسایت ها نداشته باشند و با خواندن مقاله شما به جوابشان رسیده باشند. این موضوع گاهاً باعث به اشتراک گذاشتن مطلب شما توسط کاربران وبسایتتان هم می شود. اگر هم بخواهیم پا را از این هم فراتر بگذاریم باید به این موضوع اشاره کنیم که مقالات هدفمندتری را هم آماده کنیم. منظورم را اگر بخواهم واضح تر برای شما مشخص کنم این موضوع است که ما به طور دقیق بدانیم برای چه هدفی تولید محتوا انجام می دهیم. اگر برای فروش بیشتر این تولید محتوا انجام می شود. آیا ما به محصولاتمان نیز که به آن مقاله مرتبط می شود لینک داده ایم و کاربر را به آن هدایت کرده ایم یا خیر. موضوع دوم اینکه آیا بررسی کرده ایم که کاربر پس از خواندن مقاله ما چه اقدام دیگری در سایت ما انجام داده و از رفتار کاربر در وبسایتمان آمار دقیق تری بدست آورده ایم یا خیر.

افزایش بازدید سایت

استفاده از پرونده های چندرسانه ای (عکس، ویدئو، پادکست)

یکی دیگر از کارهایی که برای افزایش بازدید سایت می توانید انجام دهید استفاده از عکس و ویدئو و حتی پادکست است. نمی دانم شما که در حال مطالعه این مقاله جامع هستید از این موضوع که زمان حضور کاربر در سایت روی رتبه بندی سایتتان تأثیر گذار است آگاه هستید یا خیر. اما هر چقدر حضور کاربر در سایتتان بیشتر باشد به گوگل این سیگنال را می دهد که سایت شما دقیقاً آن چیزی است که کاربران به دنبال آن هستند، پس به کاربران بیشتری وبسایت شما را نشان می دهد. شاید این صحبت ها شما را به یاد الگوریتمی که اینستاگرام نیز از آن استفاده می کند بیاندازد زیرا عملکردی مشابه آن دارد. بسیار خب پس سعی کنید زمان حضور کاربر در وبسایتتان را با استفاده از پرونده های چند رسانه ای بیشتر کنید.

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که ویدئو ها را در سایت های اشتراک ویدئو مانند آپارات و یوتیوب نیز به اشتراک بگذارید و آدرس وبسایتتان کاملاً در ویدئو ها مشخص باشد. اگر بخواهید در این زمینه حرفه ای تر عمل کنید می توانید آن ها را با روش های مختلف تشویق برای ورود به وبسایتتان نیز بکنید. یکی از این روش ها این است که ویدئو کامل آن را فقط در وبسایت اصلی خودتان قرار دهید و لینکش را در زیر آن ویدئو بگذارید. یا برای ورود به وبسایتتان پیشنهاد ویژه ای برای کاربران قرار دهید که واقعا ترغیب شوند حتی برای یکبار هم که شده وبسایت شما را مشاهده کنند و افزایش بازدید سایت را شما هم تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.