سئو کلاه خاکستری یک ترفند عالی یا یک راهکار غیرقانونی

سئو کلاه خاکستری

مسلماً سئو آن‌هم از نوع سئو کلاه سفید امری نیست که بتواند یک‌شبه وب‌سایت‌ها را به اوج اقتدار خود در عرصه اینترنت برساند، اما پادشاهی است که می‌داند با صرف زمان کافی و درایت و تیزنگری در آینده‌ای نه‌چندان دور طعم خوش پیروزی جوانمردانه را خواهد چشید. در این میان نمی‌توان انکار نمود که بسیاری از مدیران وب‌سایت‌ها برای سرعت بخشیدن به روند موفقیت خود ایده‌های سفید سئو را به کناری گذاشته و از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری استفاده می‌نمایند.

سئو کلاه سفید هرچه می‌کوشد، با روش‌های شرافتمندانه به‌قصد و نیت خود دست یابد اما در مقابل سئو کلاه سیاه تمام مقاصدش شیطانی و با رویکرد دور زدن قوانین سخت‌گیرانه گوگل طراحی‌شده است. حال در این میان سئو کلاه خاکستری را اگرچه نمی‌توان جزء هیچ‌کدام از این دودسته قرارداد، به‌هرحال آن نیز تکنیک‌هایش بویی از سیاهی می‌دهد، اما اگر توسط متخصصین امر سئو انجام پذیرد، به‌راستی افزایش رتبه وب‌سایت‌ها ارمغان ارزشمند آن است.

معرفی سئو کلاه خاکستری

زمانی که به بخشی از قوانین گوگل پایبند بوده و قسمتی دیگری از آن را با تقلب پشت سر گذاشته و افتخارات عظیمی را شامل حال وب‌سایت خودنماییم، فعالیت ما جزء دسته سئو کلاه خاکستری قرارگرفته که مسلماً انجام مراحل آن‌چنان‌که تصور می‌شود، ساده نیست. این امر آن‌قدر با ظرافت‌ها و نکات ویژه‌ای همراه است که غیرحرفه‌ای ها با ورود به این عرصه حتماً صدمات جبران‌ناپذیری را به وب‌سایتشان ازنظر رتبه‌بندی‌های گوگل وارد می‌سازند.

خواندن این مطلب!  CTR چیست و افزایش نرخ CTR به چه صورت است؟

سئو کاران حرفه‌ای اگرچه تمایلی به ورود و حضور در این عرصه ندارند، اما فقط آن‌ها می‌دانند چگونه با به‌کارگیری ترفندهای سئو کلاه خاکستری زمینه رشد و ترقی وب‌سایت‌ها را فراهم سازند.

حرکت بر روی مسیرهایی از سئو که حساسیت الگوریتم‌های گوگل را برنمی‌انگیزد و گاهی حتی زمینه فریب این الگوریتم‌ها را فراهم می‌کند و آن‌قدرها نیز جزء تکنیک‌های مجاز و مورد تأیید گوگل به‌حساب نمی‌آید را می‌توان بانام سئو کلاه خاکستری شناخت.

سئو کلاه خاکستری

روش‌های مختلف روش کلاه خاکستری

همان‌طور که گفتیم خاکستری عمل نمودن در عرصه اینترنت، یک جرم ازنظر گوگل به‌حساب آمده و مسئولیت سنگینی را بر دوش افراد ورود یافته به این مقوله می‌گذارد و کوچک‌ترین کم‌دقتی و عدم تخصص و به کار نبردن دانش فنی در اجرای آن برابر است با وارد نمودن وب‌سایت‌ها به دام خطر، بدین ترتیب سئو کلاه خاکستری اگرچه دلربا و فریبنده به نظر می‌رسد، اما عواقبی که به سبب آن ممکن است، دامن‌گیر وب‌سایت‌ها شود، نیز به‌راستی بسیار سهمگین و خطرناک است.

  • دریافت بک لینک

دریافت بک لینک آن‌هم به‌صورت ارائه هزینه و تقاضا یک امر منفور از طرف گوگل محسوب می‌شود. در این میان شما می‌توانید به سراغ وب‌سایت‌های پربازدید رفته تا عمل خود راکمی طبیعی‌تر جلوه داده و از دید الگوریتم‌های گوگل دور بمانید. خرید صفحات رهاشده و افزودن لینک در آن صفحات، جستجوی صفحات پرطرفدار و خرید لینک از آن‌ها، تقاضای تبادل لینک در شبکه‌های اجتماعی با سایت‌ها مرتبط و … همگی جزء سئو کلاه خاکستری به‌حساب می‌آید.

به خاطر داشته باشید انجام عمل‌های ناشیانه و خرید بک لینک‌های سایت‌ها نامعتبر در این زمینه بزرگ‌ترین اشتباه است که سبب نابودی کامل وب‌سایت شما می‌شود.

  • خرید چندین دامنه

تهیه چند دامین مختلف مرتبط با موضوع کاری شما و یافتن کلمات کلیدی موردنیازتان در میان محتواهای آن‌ها و سپس برقراری لینک‌های متناسب جزء راهکارهایی است که شمارا در رتبه‌بندی‌های گوگل ارتقا می‌دهد.

خواندن این مطلب!  استراتژی ساخت بک لینک در سال 2020

در این میان خرید دامنه‌هایی با امتیاز سئو بالا بازخورد خوبی را نصیب شما می‌کند و نتیجه لینک سازیتان را به بهترین شکل ممکن به ثمر می‌رساند. لینک سازی همان‌قدر که مهم و تأثیرگذار است به‌شدت خطرناک و ویرانگر نیز بوده و بررسی و تحقیق در مورد وب‌سایت‌های هدف یک امر حیاتی در عرصه آن به‌حساب می‌آید.

  • به خدمت گرفتن شبکه‌های اجتماعی

تهیه چندین حساب جعلی در شبکه‌های اجتماعی متنوع نیز روشی است که در قالب سئو کلاه خاکستری توسط بسیاری از افراد انجام می‌شود، زیرا میزان فعالیت در شبکه‌های اجتماعی یکی از فاکتورهای گوگل به‌منظور اعتبار سنجی وب‌سایت‌ها است.

خرید لایک، کامنت و … از سایت‌های فروشنده این خدمات، انتشار لینک سایت در شبکه‌های افراد آشنا، دریافت کمک از اینفلوئنسرها با رویکرد معرفی شما و … از بهترین روش‌ها در بهبود سئو سایت و دریافت بازخوردهای طلایی است. در این میان از شبکه‌های قدرتمند و پر تأثیر در امر سئو چون لینکدین، توییتر و فیس‌بوک فراموش نکنید و فقط خود را به شبکه‌ای چون اینستاگرام محدود ننمایید.

  • بازطراحی سایت

به خدمت گرفتن کدها و دستورات جدید و بازطراحی و آپدیت صفحات سایت به مدد آن‌ها، به‌منزله جاری نمودن خون تازه در رگ‌های وب‌سایت است که تأثیر بسزایی در سئو سایت داشته و اگرچه در فهرست تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری قرار می‌گیرد، اما به‌راستی رمقِ رفته وب‌سایت‌ها را دوباره احیا نموده و آن‌ها را برای حضوری باشکوه‌تر آماده می‌سازد.

خواندن این مطلب!  روش جدید بهینه‌سازی سایت با سئو محلی

بروز رسانی در هر فرمتی برای گوگل ارزشمند است و نشان از اهمیتی دارد که مدیران برای سایت خود قائل هستند. ازاین‌رو فرقی نمی‌کند محتواهای خود را هرز گاهی بازنویسی نمایید یا ساختار وب ساخت خود را شکسته و از نو آن را بازسازی کنید، در هر حالت اعتبار سازی جعلی در نظر گوگل برای خود فراهم می‌کنید.

  • کامنت مارکتینگ

یکی از ترفندهای سئو کلاه خاکستری که بسیار خوب جواب می‌دهد، حضور در وب‌سایت‌های دیگر و کامنت گذاری و درج لینک در همین نظرات است که اگر به‌صورت عالی انجام پذیرفته و مداوم نباشد، به صورتی که جزء اسپم‌های گوگل معرفی نشود، تأثیر خوبی در امر سئو دارد.

از طرف مقابل ترغیب مخاطب به ارسال کامنت در وب‌سایتان نیز می‌تواند، قدرتمند ظاهر شود و گوگل را قانع کند، محتوایی تعامل برانگیز و باکیفیت را عرضه نموده‌اید. این فرآیند نتیجه قابل قبولی بر روی الگوریتم‌های گوگل داشته و نشانی از محبوبیت وب‌سایت شما در میان مخاطبانتان است.

  • کلمات کلیدی خاکستری

در این روش به‌جای آنکه مدیران وب‌سایت‌ها به دنبال تحقیق کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری و سپس ایجاد ترافیک بالا با استفاده از محتواهایی اولویت‌بندی شده بر اساس این کلمات باشند، ابتدا کلمات کلیدی پرمخاطب را یافته و سپس محتواها را بر اساس آن تنظیم می‌کنند.

درواقع می‌توان گفت در سئو کلاه خاکستری کلمات کلیدی بر اساس بیشترین بازدید گزینش و سپس تولید محتوا بر طبق آن انجام می‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *