لینک خارجی و موفقیت در الگوریتم‌های رتبه‌بندی گوگل

لینک خارجی

همیشه یافتن منابعی که باعث به دست آوردن رتبه‌های عالی در موتورهای جستجو شود دغدغه اصلی متخصصان سئو است. در این میان لینک با انواع لینک داخلی و خارجی آن یکی از منابع موفق و مبحث داغ استراتژی‌های سئو بوده و دارای اهمیت زیادی می‌باشد، به همین دلیل پرسش لینک خارجی چیست شاید ذهن تازه‌واردان به این عرصه را در بسیاری موارد به خود مشغول سازد.

 اگر بخواهیم در مقابل طرح پرسش لینک خارجی چیست پاسخی منطقی، روشن و همه‌جانبه بدهیم باید آن را مقوله‌ای به‌مانند لینک‌های داخلی تصور نماییم که فقط ریشه آن به سایت‌های همکار برمی‌گردد و به علت اینکه از محیط خارج وب‌سایت شخصی افراد دریافت می‌شود، بانام لینک خارجی یا بک لینک به همگان معرفی می‌گردد.

تعریفی از لینک خارجی

اگر بخواهیم بدانیم به‌راستی لینک خارجی چیست، می‌توان آن را نماد ارزش‌گذاری بیگانه به وب‌سایت‌ها تصور نمود، به همین دلیل دارای اهمیت فوق‌العاده‌ای در نزد حاکم بی‌بدیل اینترنت، یعنی گوگل است.  درواقع لینک خارجی مهر تأیید صلاحیت و نشانی بر بهینه‌سازی وب‌سایت بوده، ازاین‌جهت گوگل در رتبه‌بندی‌های خود به آن توجه ویژه می‌نماید. در هنگام حضور الگوریتم رتبه‌بندی گوگل این بک لینک‌ها هستند که به کمک آمده و سایت‌ها را چندین رتبه به جلو می‌رانند.

نمی‌توان انکار کرد تمام فعالیت‌ها درزمینۀ بهینه‌سازی سایت و سئو یک زیرشاخه از مبحث بزرگ و کلیدی، لینک سازی داخلی و خارجی هستند. رشد وب‌سایت‌ها در سایه همین لینک‌ها محقق می‌شود و شناسایی آن‌ها به‌عنوان عنصری فعال و پویا در محکمه عدل گوگل به مدد این عناصر امکان‌پذیر است.

خواندن این مطلب!  استاد سئو کلاه سفید شو! 0 تا 100 آموزش حرفه ای سئو (کاملاً رایگان)

لینک خارجی

روش‌های مختلف دریافت بک لینک یا لینک خارجی

امروزه بسیاری به دنبال درک بیشتر موضوع مهم لینک خارجی چیست هستند و مدت‌ها برای یافتن جواب خود، تحقیق و بررسی کرده و زمان زیادی را صرف می‌کنند. به‌راستی‌که این عمل بسیار نیکو و پسندیده است و به‌سرعت نتیجه زحمات خود را با ارتقا وب‌سایتشان دریافت می‌دارند. شما در ابتدا با تهیه محتواهایی ارزشمند همکاران خود را ترغیب می‌نمایید که بک لینک‌هایی واقعی و طبیعی را از وب‌سایت شما کسب نمایند اما در بسیاری موارد نیز با انجام راهکارهایی چون اشتراک لینک در شبکه‌های اجتماعی، ارائه درخواست انتشار لینک در وب‌سایت‌های معتبر، درج رپورتاژ آگهی و … راه را هموارتر نموده و مسیر طولانی را کوتاه می‌کنید.

دلایل مختلف ارزشمندی این لینک ها

به‌راستی لینک خارجی چیست که تا این حد متصدیان امر سئو به دنبال یافتن نمونه‌های باکیفیت و مرغوب آن برای ارتقا وب‌سایت‌ها هستند. پیوندهای خارجی که تمایل دارند با شما انس و الفتی دیرینه برقرار نمایند و یک رأی مثبت را به نام شما ثبت کنند، واقعیت بزرگی را برای الگوریتم‌های گوگل آشکار می‌سازند که همگی نتیجه‌ای ندارد، جزء صعود به ارتفاعات دست‌نیافتنی گوگل برای وب‌سایت‌ها و مدیرانی که آرزوی ترقی در وجودشان موج می‌زند.

در ادامه به ذکر دلایل مختلف ارزشمندی بک لینک‌ها اشاره نموده تا اهمیت این پیوندهای بیگانه اما ارزشمند، برایتان بیشتر آشکار شود.

 • ارتقا محبوبیت صفحه با لینک خارجی
 • ارتباط معنایی عالی بین صفحه لینک و بک لینک
 • افزایش اعتماد دامنه لینک دهنده
 • بالا رفتن سطح کیفی تجربه کاربری
 • زمینه بهتر شدن دید مخاطبان نسبت به انواع وب‌سایت‌ها
 • ارتباط با منابع معتبر
 • برقراری رابطه بین دو دامنه با مالکیت‌های مختلف
خواندن این مطلب!  افزایش بازدید سایت - چگونه بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟

لینک خارجی

اصول و قوانین حاکم بر لینک سازی خارجی

تا اینجای مطلب مقداری با لینک خارجی و مزایای متعدد آن برای وب‌سایت‌ها آشنا شده‌اید و پاسخ پرسش لینک خارجی چیست را دریافت نموده‌اید، اما از این به بعد مجهز شدن به استراتژی‌های این حرکت سودمند سبب می‌شود، هدف‌گذاری‌هایتان دقیق‌تر و مسیر برای رسیدن به نتیجه مطلوب روشن‌تر شود.

 • یافتن پربازدیدترین سایت در حوزه تخصصی فعالیت شخصیتان

لینک سازی هدفمند به معنی دسترسی به مخاطبانی است که واقعاً به خدمت شما نیازمند هستند و این در صورتی محقق می‌شود که شما به دنبال یافتن سایت‌های پرترافیک در حوزه خود باشید و از حضور در فضاهای غیر مرتبط به‌شدت اجتناب نمایید.

بدین ترتیب کارشناسان دیجیتال مارکتینگ، لینک سازی در سایت‌های مرتبط و مفید را یکی از بزرگ‌ترین فعالیت‌ها به‌منظور جلب مشتری و هدایت کاربران به سمت وب‌سایت‌ها می‌دانند. در این میان از سایت‌های مرجع، انجمن‌ها و نظرآزمایی‌ها کمک بگیرید.

 • گسترش دایره کلمات کلیدی

کلمات کلیدی کاملاً متناسب و در کنار آن‌هم خانواده‌های ارزشمندشان، بازدهی عالی را به‌منظور تبلیغ و مانورهای مختلف لینک سازی خارجی مهیا می‌سازند. به همین منظور است که بر روی یافتن کلمات کلیدی مفید، پژوهش‌های جامعی صورت می‌گیرد و برندهای بزرگ زمان کافی و وافی را برای یافتن دسته‌بندی‌های مختلف از آن‌ها و سپس اولویت‌بندی‌شان در نظر می‌گیرند.

 • گزینش سایت‌های متنوع‌تر

محدود نمودن خود به دریافت لینک از یک سایت مشخص، یکی از رویکردهای اشتباهی است که در برخی موارد بعضی از مدیران را در دام خود گرفتار می‌کند. بهترین راهکار گزینش سایت‌ها با تنوع بیشتر اما قرارگرفته در فهرست‌هایی با امتیازهای خوب است.

خواندن این مطلب!  رفع خطای 404 وردپرس

مسلماً حوزه تخصصی شما سایت‌های بی‌شماری را شامل می‌شود که سال‌ها مرارت و رنج را تحمل نموده و اکنون در رتبه خوب گوگل جایگاهی منحصربه‌فرد و طلایی را برای خود کسب نموده‌اند. یافتن تعدادی از آن‌ها و ایجاد الفت به مدد لینک سازی خارجی، زمینه رشد و ترقی شمارا در مدت کوتاهی فراهم می‌سازد.

 • تولید محتواهایی غنی

زمانی، نهایت کار استراتژی لینک سازی شما به نتیجه مطلوب می‌رسد که اختتامیۀ آن خوب و عالی رقم بخورد. برفرض آنکه انبوهی از مخاطبان را به وب‌سایت خود هدایت نمودید، وقتی حرفی برای گفتن و محصول نابی برای ارائه دادن نداشته باشید، فعالیت شما محکوم‌به شکست بوده و وب‌سایت شما پنالتی شده و از دور رقابت خارج می‌شود.

به همین دلیل است که متخصصان امر سئو عقیده دارند قبل از آنکه به دنبال یافتن جواب لینک خارجی چیست بروید و به این حوزه وارد شوید، محتواهای سایت خود را غنی‌سازی نموده و سایتی حرفه‌ای را در مقابل دید مخاطبانتان به نمایش بگذارید تا آن‌ها با یک صفحه فرود جذاب، محصولاتی کاملاً در دسترس و باکیفیت، رابط کاربری آسان و … روبرو شده و اولین ورودشان به وب‌سایت، آخرین ورود آن‌ها محسوب نشود.

 • عدم حضور در عرصه سئو کلاه‌سیاه

درنهایت اگر متوجه پیشرفت کُند خود شده و تمایل دارید به روند موفقیت خود سرعت ببخشید بدترین شیوه ممکن ورود به راهکارهایی است که در زمرۀ سئو کلاه‌سیاه قرار می‌گیرند. تشخیص لینک طبیعی از غیرطبیعی برای الگوریتم‌های گوگل کار سختی نیست، پس باهدف حذف فرآیند زمان، خطر سقوط وب‌سایت خود را در چاه گوگل افزایش ندهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *