زمان حضور کاربر در سایت چقدر است؟ + چند ترفند طلایی برای افزایش زمان ماندگاری

زمان حضور کاربر

زمان حضور کاربر یکی از مواردی که در سئو از اهمیت بالایی برخوردار است و برای موتور جستجوگر گوگل نیز یک فاکتور مهم محسوب می شود. موتور جستجوگر گوگل بیش از 200 فاکتور برای رتبه بندی دارد که تأثیر هر کدام از این فاکتور ها باهم متفاوت است. شاید برایتان این سوال نیز پیش آمده باشد که این زمان چطور اندازه گیری می شود؟ و اگر در سئو سایت ما تأثیرگذار است چطور می توان این مدت زمان را افزایش داد. در این مقاله در شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا قصد داریم تا به تمامی این سوالات به طور کامل پاسخ دهیم تا هیچ ابهامی در این زمینه نداشته باشید.

زمان ماندگاری (dwell time) چیست؟

زمان ماندگاری یا به عبارتی دیگر زمان حضور کاربر ، زمانی است که بین لحظه کلیک کردن روی نتیجه جستجو و بازگشت دوباره به SERP می گذرد.

به طور مثال تصور کنید من عبارت ” خرید اکانت moz ” را در گوگل جستجو میکنم و روی سایت شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا کلیک می کنم. نتایج خرید اکانت moz

 

هرچه مدت زمان بیشتری هر کاربر پس از ورود از صفحه نتایج جستجو در وب سایت شما بماند ، احتمال مفید بودن محتوای شما بیشتر است و گوگل نیز این موضوع را اینگونه درک می کند و محتوای شما را به افراد بیشتری نشان خواهد داد.

بنابراین پیشنهاد اینکه موتورهای جستجو می توانند از زمان حضور کاربر به عنوان عامل رتبه بندی استفاده کنند خیلی دور از ذهن نیست. منظورم این است که قطعاً روش خوبی برای قضاوت در مورد کیفیت محتوا شما و مرتبط بودن یک نتیجه مشخص به نظر می رسد ، درست است؟

خواندن این مطلب!  بررسی عوامل موثر بر روی سرعت بارگذاری سایت

آیا زمان حضور کاربر یک عامل رتبه بندی گوگل به شمار می رود؟

در حال حاضر ، هیچ خبر رسمی از طرف گوگل درمورد اینکه آیا زمان ماندگاری کاربر یک عامل رتبه بندی است یا نیست ، وجود ندارد.

اما ، در اواخر سال 2017 ، رئیس Google Brain ، نیک فراست ، در یک کنفرانس این را گفت:

گوگل اکنون در حال فراگیری یادگیری ماشینی [فرآیند کشف رابطه بین جستجو و بهترین صفحه برای آن جستجو] است که این کار را انجام دهد پس بنابراین ساختاری برای اینکه چه کسی روی صفحه ای کلیک می کند و در آن صفحه می ماند ، چه موقع به عقب برمی گردد یا وقتی که می خواهد در آن سایت و آن صفحه بگذارند و دقیقاً در مورد رابطه بین آن ها می فهمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *