CTR چیست و افزایش نرخ CTR به چه صورت است؟

ctr چیست - افزایش نرخ ctr

افزایش نرخ CTR، آرزوی بسیاری از افراد است که به تازگی کسب و کار خود را راه انداختند و می خواهند افراد بیشتری را به سایت خود هدایت کنند. اگر نمی دانید که CTR چیست، در این مقاله به طور کامل هدف از CTR و همچنین نحوه افزایش نرخ CTR را برای شما توضیح خواهیم داد. اگر می خواهید تا درآمد بیشتری داشته باشید، نیاز است تا افراد بیشتری را به سایت خود دعوت کنید، از این جهت باید به فکر توسعه و افزایش نرخ CTR سایت خود باشید

نرخ CTR چیست؟

آیا تا به امروز PPC را در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود دنبال کردید؟ در واقع روش تبلیغاتی PPC برای سایت، یک روش هوشمندانه است. تلاش های شما در زمینه سئو سایت با وجود یک برنامه PPC فوق العاده صورت می گیرد و باعث نتیجه های بسیار خارق العاده ای برای سایت شما خواهد شد. در واقع با وجود PPC، سایت خود را آماده دریافت هزاران کاربر در لحظه کنید. در مرحله اول، شما باید بررسی کنید که فعالیت PPC شما چقدر خوب بوده است. آیا به اندازه کافی تبلیغات شما جالب است که مردم را ترغیب به کلیک روی آن کند؟ از کجا چنین چیزی را می دانید؟ اگر وارد بازاریابی عملکردی شوید، CTR چیزی است که شما باید درک کاملی از آن داشته باشید زیرا در مورد عملکرد کمپین PPC شما چیزهای زیادی می گوید. پس برای اینکه تبلیغات PPC شما به درستی کار کند، باید بدانید که CTR چیست و اینکه چگونه می توانید به افزایش نرخ CTR کمک کنید.

درک نرخ CTR

CTR یکی از مهمترین معیارهای عملکردی است که به شما در پیگیری عملکرد کمپین تبلیغاتی PPC کمک می کند. برای محاسبه این معیارهای عملکرد، باید تعداد افرادی که روی تبلیغ شما کلیک کردند، تعداد کلیک های ساده تر را براساس تعداد دفعات ظاهر شدن آگهی، تقسیم کنید.

درک نرخ CTR

یک CTR پایین نشانه عدم نمایش تبلیغ شما به کاربر است. یک CTR بالا به شما می گوید تبلیغ شما بیننده را تحت تاثیر قرار داده است و آنها را به کلیک بر روی تبلیغ شما تشویق کرده است. با این حال، یک نرخ CTR بالا و نرخ تبدیل پایین نشانه ای این نیست که تبلیغ شما به درستی به کاربر نمایش داده شده است و باید حتما معیارهای خاصی را برای آن در نظر گرفت.

5 راه کارآمد برای افزایش نرخ CTR و بهبود آن

هر صاحب کسب و کاری می خواهد کلیک بیشتری در تبلیغات خود داشته باشد، مطمئنا شما نیز چنین مسئله ای را می خواهید. وقت آن رسیده است که تبلیغات PPC خود را تقویت کرده و افزایش نرخ CTR را به درستی انجام داده تا تقویت شود و میزان ترافیک را در وب سایت خود افزایش دهید. هرچه ترافیک وب سایت شما بیشتر شود، احتمال تبدیل بیشتر کاربر به مشتری می شود. یک نرخ CTR بالا به معنای افت در هزینه هر کلیک است.

حال ممکن است بسیاری از افراد بپرسند که چگونه می توان افزایش نرخ CTR را انجام داد.

 1. برای افزایش نرخ CTR مخاطبان خود را بشناسید

اولین قدم در هر کمپین بازاریابی درک مخاطبان شما است. اگر مخاطبان خود را نمی شناسید و شخصیت مشتری را در ذهن خود ندارید، تبلیغات شما به احتمال زیاد مخاطب اشتباه را به خود جلب می کند. تصور کنید که کیک های سفارشی بفروشید و ترافیک افرادی را که می خواهند پیتزا بخورند را بدست آورید. حال می بینید که چقدر شناخت پرسونای مخاطب چقدر مهم است؟ برای افزایش نرخ CTR و موفق شدن در تبلیغات PPC بهتر است که در انتخاب کلمات کلیدی مناسب، تصاویر مناسب دقت کنید. اگر می خواهید تا تبلیغات PPC شما به درستی انجام شود، به شما پیشنهاد می شود تا حتما بر روی کلمه کلیدی، تصاویر و… دقت کنید تا هم در زمینه تبلیغات موفق عمل کنید و هم اینکه افزایش نرخ CTR را در پیش بگیرید.

 1. استفاده از شمارش معکوس

استفاده از شمارش معکوس در تبلیغات باعث می شود تا کاربر بیشتر ترغیب به خرید و یا کلیک بر روی یک محصول کند. شما باید حس فوریت را در تبلیغ خود القا کنید. برای انجام آن می توانید از تایمر شمارش معکوس استفاده کنید. القا احساس فوریت همان چیزی است که جهان آن را FOMO می نامد و ترس از گم شدن است. تبلیغات با شمارش معکوس بر روی آنها، بسیار بهتر از تبلیغات بدون تایمر انجام می شوند. عامل FOMO همان چیزی است که مشتری شما را قادر می سازد روی تبلیغ شما کلیک کند. اگر آگهی خود را با تعریف تجارت خود مطابقت داده باشید، به شما کمک می کند تا محصولات بیشتری را به فروش برسانید.

خواندن این مطلب!  استراتژی ساخت بک لینک در سال 2020

با استفاده از تایمر شمارش معکوس، می توانید نرخ CTR خود را تا 32% تقویت کنید. بهترین چیز در مورد این تایمرها این است که آنها نیازی به نبوغ رایانه ندارند. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که یک تایمر را بر روی فروش محصول همراه با درصد تخفیف ذکر کنید تا کاربر ترغیب به خرید شود. آیا فکر میکردید که افزایش نرخ CTR به این آسانی باشد؟

ctr چیست - افزایش نرخ ctr

 1. کپی از یک آگهی جذاب برای افزایش نرخ CTR

یکی از فاکتورهای اساسی در تبلیغات PPC، کپی آگهی جذاب است. شما باید در نسخه تبلیغ خود برای بینندگان ارزش قائل شوید. نسخه تبلیغاتی کوتاه اما جذاب همان چیزی است که در اینجا پیروز می شود. کاربران می خواهند ببینند، ارزش دارد که محصول شما را خرید کنند یا خیر. اگر می خواهید نرخ CTR را در تبلیغ خود بهبود ببخشید، باید روی کیفیت نسخه تبلیغ کار کنید. تبلیغی که در گفتگو با مشتری موفق باشد، تبلیغی است که نرخ CTR بالایی ایجاد می کند. می توانید بر روی جذابیت بصری تبلیغات، محتوای آن یا حتی ممکن است تصاویر آن کار کنید. هرچه نسخه تبلیغی شما جالب تر و جذاب تر باشد، نرخ CTR شما نیز بهتر خواهد بود. شما می توانید متخصصان تبلیغات PPC را استخدام کنید تا به شما در طراحی آگهی مناسب برای کسب و کار خود کمک کنند.

 1. استفاده از کلمات کلیدی مناسب برای افزایش نرخ CTR

بسیاری از افراد به هنگام صحبت از تبلیغات PPC فکر می کنند دیگر کلمه کلیدی مهم نیست. وقتی صحبت از تبلیغات PPC می شود، کلمات کلیدی یکی از اصلی ترین ویژگی ها در جذب مخاطب مورد نظر هستند. شما باید کلمات کلیدی قانع کننده، منحصر به فرد و خاص را ایجاد کنید. انتخاب کلمات کلیدی با طول بلند / Long Tail برای تبلیغات PPC مناسب نیست. شما باید از یک کلمه کلیدی محدود و متمرکز استفاده کنید که به شما در جذب ترافیک واجد شرایط کمک می کند. بنابراین، اگر می خواهید افزایش نرخ CTR را انجام دهید و همچنین در تبلیغات PPC موفق باشید، به شما توصیه می شود تا کلمه کلیدی کوتاه و منحصر به فرد را در نظر بگیرید.

 1. آزمایش برای بهبود و افزایش نرخ CTR

یک مورد که شما باید درک کنید این است که PPC همه چیز در مورد آزمایش و خطا است. یک خطا در اینجا می تواند هزینه زیادی برای شما بگذارد، اما این همان چیزی است که کمپین های تبلیغاتی با هر کلیک پرداخت می کنند. شما باید آزمایش کنید که چه چیزی برای شما کار می کند و چه چیزی نمی تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. انجام آزمایش A / B در تبلیغات شما بسیار مهم است زیرا به شما امکان می دهد تا برنامه خود را تنظیم کنید و به دنبال CTR و تبدیل آن به نرخ های بالاتر باشید.

خواندن این مطلب!  کمپین های moz pro | ایجاد و ساخت کمپین در سایت ماز

نرخ CTR بالا نشانه ای از این است که وب سایت شما دارای محتوای ارزشمندی برای کاربران است، که نتیجه آن به وب سایت شما کمک می کند تا رتبه برتر در نمایش جستجوی گوگل / SERP کسب کند. هیچ معیار ثابت CTR خوبی وجود ندارد. در واقع این مورد برای AdWords 2٪ است، در حالی که برای تبلیغات فیس بوک 0.9٪ است. هر چیزی بالاتر از این می تواند برای شما فوق العاده باشد. شما می توانید یک بازاریاب دیجیتال حرفه ای را استخدام کنید تا به شما در تبلیغات PPC کمک کند و برای شما افزایش نرخ CTR انجام دهد.

URL های توصیفی و قابل خواندن برای افزایش نرخ CTR

چیزی که شاید خیلی ها به آن توجه نکنند قالب بندی URL های شماست. بسیاری از افراد فکر می کنند که صرفا URL یا آدرس اینترنتی یک صفحه یا سایت، صرفا چندین کلمه پشت سرهم تصادفی است و ارزش خاصی ندارد و هیچ کس واقعا آنها را نمی خواند. اگر چنین باشد پس چرا برای بهینه سازی آن باید تلاش کرد؟ بسته به میزان تجربه شما در بازاریابی آنلاین، ممکن است این یک ذهنیت خطرناک تلقی شود. تا زمانی که مشتری به تجارت شما متعهد نباشد، حتی اختلافات جزئی نیز می تواند آنها را در حرکت در جهت رقبای شما تغییر دهد.

شما ترجیح می دهید تا بر روی کدام یک از لینک های زیر کلیک کنید؟

 example.com/how-to-use-google-maps 

در مقابل

 example.com/18kdflQ2_brtla70bW-Wx 

هر دوی این لینک ها دقیقا به یک مقاله منتهی می شوند اما به شما اطمینان می دهیم یک مشتری 99 درصد گزینه اول را انتخاب می کند. برای اطمینان از اینکه URL شما بهینه است از لیست زیر استفاده کنید:

 • اطمینان حاصل کنید که قابل خواندن است.
 • کلمات کلیدی مرتبط در آدرس اینترنتی سایت شما ذکر شده است
 • از کاراکترهای ویژه مانند زیرنویس ها خودداری کنید.
 • هرچه URL کوتاه تر باشد، بهتر است.
 • URL را با عنوان صفحه مطابقت دهید.
 • عناوین صفحه بهینه شده باشد

صرف نظر از این که صفحه شما به چه میزان در آن محتوای با کیفیت وجود دارد، بیشتر مشتریانی که سعی در جذب آنها دارید، نمی توانند خود را برای کلیک بر روی عنوان مسخره آماده کنید و باید یک عنوان جذاب را تولید کنید.

بهینه سازی توضیحات متا برای افزایش نرخ CTR و موفق شدن در تبلیغات PPC

بهینه سازی توضیحات متا برای افزایش نرخ CTR و موفق شدن در تبلیغات PPC

در حالی که توضیحات متا بر رتبه شما مستقیما تاثیر نمی گذارد، آنها یک روش آزمایش شده و واقعی برای افزایش نرخ CTR / کلیک شما هستند که همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، رتبه شما را بهبود می بخشد. توضیحات متا مکانی عالی برای درج کلمات کلیدی است و در عین حال کاربران را ترغیب می کند تا مطالب سایت شما را مطالعه کنند. توضیحات خوب متا به کاربران کمک می کند تا بدانند صفحه در مورد چیست و سپس آنها را به کلیک بر روی آن ترغیب می کند.

دستورالعمل های توضیحات متا را در موارد زیر به درستی دنبال کنید:

 • آنها باید کمتر از 50 کاراکتر داشته باشند اما بیش از 160 نباشد.
 • کلمه کلیدی آن صفحه را در چند کلمه اول وارد کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که منحصر به فرد برای آن صفحه است.
 • بعضی اوقات فقط عنوان صفحه برای جذب کاربران کافی است، اما داشتن توضیحات متا خوب ممکن است تنها عاملی باشد که آنها را به داخل سایت هدایت می کند.

برای افزایش نرخ CTR از لیست های شماره دار استفاده کنید

استفاده از اعداد در عناوین صفحه شما می تواند راه خوبی برای انتقال مختصر یا نگاهی عمیق به موضوع باشد. به عنوان مثال، بیایید بگوییم دو نفر به نام علی و رضا وجود دارند که به دنبال دستورالعمل های فصلی خوب هستند. علی امروز قصد دارد یک وعده غذایی درست کند، بنابراین یک لیست کوتاه دوست دارد که بتوان از طریق آن آسان تهیه کرد. از طرف دیگر، رضا مجبور نیست چیزی را تا پایان هفته آماده کند و دوست دارد همه گزینه ها را بررسی کند و سپس اقدام به پخت یک غذا کند.

خواندن این مطلب!  راهنمای جامع سئو در سال 2020

این یک روش عالی برای جلوگیری از فرار کاربران است. اگر یک خواننده انتظار یک جواب ساده را دارد اما با یک رمان استقبال می شود، یا به دنبال یک پاسخ عمیق فقط برای یافتن یک پاراگراف یا دو است، آنها معمولا به نتایج جستجوی گوگل بر میگردند و به دنبال یک سایت خواهند بود که توضیحات ساده تری درباره یک مسئله را ارائه دهند.

به طور کلی نرخ CTR چیست؟

نرخ CTR در واقع با کلیک بر روی نرخ های ارگانیک مشخص می شود و در اندازه گیری ها محاسبه می شود و به شما می گوید دقیقا از تعداد کل افرادی که آن را مشاهده کرده اند چه تعداد از افراد بر روی وب سایت شما کلیک کرده اند. در SEO ارگانیک به این معنی است که چه تعداد افرادی نتیجه جستجوی شما را مشاهده کردند و تعداد افراد روی صفحه شما کلیک کردند به چه میزان است.

نرخ کلیک CTR بسیار مهم است، تصور کنید که هزاران نفر می توانند نتیجه جستجوی شما را ببینند، اما هیچ کس روی آن کلیک نمی کند، این یک تلاش کاملا هدر رفته است و باید به فکر بهبود مطالب و تبلیغات خود باشید. نرخ CTR شبیه به نرخ تولید و تبدیل ترافیک است، اگر شما می خواهید هزاران بازدید کننده را ایجاد کنید و نتوانید یکی از آن ها را تبدیل به مشتری خود کنید، در واقع این یک تلاش از دست رفته است. سرمایه گذاری در بهینه سازی و افزایش نرخ CTR می تواند به بازده سرمایه گذاری SEO شما کمک کند.

نرخ کلیک CTR و سئو

نرخ کلیک CTR و سئو

اگر بر روی یک کلمه کلیدی اولین نتیجه جستجو کاربر باشید و تعداد کمی از افراد روی آن کلیک می کنند، بنابراین مطالب و تبلیغات شما به درستی بهینه سازی نشده است. آیا صفحات با نرخ کلیک ارگانیک بالاتر رتبه بالاتری دارند؟ در سال 2014 یکی از اولین مطالعاتی که در این باره انجام شد، شامل جمع آوری داده هایی از Google Webmaster Tools بود که نشان داد که کلیک ها و نرخ کلیک از طریق آن، مربوط به همه ایجاد لینک در موقعیت های مختلف است. این تحقیق نشان داد كه وقتی مقاله خاص در نمایش جستجوی گوگل باشد، افزایش نرخ CTR تا 56% نیز میرسد.

مطمئن باشید که افزایش نرخ CTR یک دانش بی ارزش نیست و مردم همیشه بر روی اولین نتیجه در گوگل کلیک می کنند. بعد از اینکه چیز خاصی در سایت شما به عنوان اولین جستجوی گوگل پیدا نکردند به موقعیت های 3، 4، 5 و به بعد می روند که می تواند برای سایت شما یک ایراد اساسی باشد.

خلاصه افزایش نرخ CTR و SEO

یکی از مهم ترین ویژگی های تبلیغات PPC این است که می تواند به راحتی کاربران زیادی را به سمت سایت شما هدایت کند و فرصت بسیار عالی در پیش رو دارید که کاربران عادی که از طریق تبلیغات وارد سایت شما شدند، آن ها را تبدیل به یک مشتری دائمی کنید و بتوانید محصولات خود را به این گونه افراد به فروش برسانید. در واقع، بسیاری از افراد فکر می کنند که افزایش نرخ CTR به آسانی امکان پذیر است و می توانند بدون استفاده از هیچ گونه کلمه کلیدی، اقدام به جذب مخاطب برای سایت خود کنند.

ممکن است نگرش این افراد در اوایل درست باشد، اما مطمئنا این گونه افراد اغلب مخاطبین اشتباه را به سمت سایت خود هدایت می کنند و صرفا هزینه های بی موردی را در زمینه تبلیغات انجام داده اند. از این جهت بهتر است که برای افزایش نرخ CTR و همچنین موفق شدن در تبلیغات PPC، از کلمات کلیدی مناسب و همچنین تصاویر درست برای تبلیغات و مطالب خود در سایت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *