راهنمای جامع سئو در سال 2020

راهنمای جامع سئو در سال ۲۰۲۰

راهنمای جامع سئو در سال 2020 : به نظر شما در سال ۲۰۲۰ چه عواملی تأثیر بسزایی در رتبه بندی سایت ها خواهد داشت؟ در این مقاله سعی دارم تا مهمترین نکات و عوامل برای کسب رتبه های اول در گوگل را برایتان به طور مفصل شرح دهم و در انتهای این مقاله امیدوارم دیگر به دنبال راهنمای جامع سئو در سال 2020 نباشید زیرا تمام سعی خودم را کرده ام تا حد بسیار زیادی این مطلب را کامل و مفید ارائه دهم.

یک دهه جدید را شروع کرده ایم، دهه ای که بسیاری از برند ها و کسب و کارهای آنلاین خواهان این هستند تا سئو سایت خودشان را تا حد بسیار زیادی بهبود دهند تا رتبه های برتر گوگل را کسب کنند. بسیاری از پارامترها و الگوریتم های موتورهای جستجو برای رتبه بندی تغییر کرده است اما این موضوع همیشه یکسان است که گوگل و دیگر موتورهای جستجو می خواهند در هر موضوعی که جستجو می شود کامل ترین و بهترین سایت ها را به کاربر نشان دهند.

دیگر دوره آن رسیده که با توجه به نیاز کاربران محتوای جذاب و کاربر پسند در کنار تمامی عوامل سئو رعایت شود، شاید قبلاً می توانستیم با سئو کردن مطالب هر محتوا آن ها را به رتبه های برتر در گوگل برسانیم اما باتوجه به روند تکاملی سئو و بهبود کیفیت و عملکرد وبسایت ها دیگر این روش برای کسب نتایج برتر عملی نیست.

خوشبختانه سئو روز به روز پیشرفت می کند و برای سایت هایی که فقط به تراکم کلیدی یک عبارت به همراه لینک سازی می پردازند شدیداً برخورد می کند و در نهایت سایت هایی که به خوبی فعالیت می کنند و نکات و عوامل سئو را رعایت و محتوای کاربرپسند و جذاب تولید می کنند به رتبه های برتر دست پیدا می کنند.

راهنمای جامع سئو در سال 2020

تمرکز بیشتر بر روی مخاطبان

یکی از مهمترین عوامل در راهنمای جامع سئو در سال 2020 تمرکز بیشتر بر روی مخاطبان است. هنگامی که شما بیشتر بر روی مخاطبانتان تمرکز می کنید مطالبی را به کاربران ارائه می دهید که خواهان آن هستند و این باعث وفاداری افراد به وبسایت شما می شود. این اصل سئو در سال ۲۰۲۰ بیشتر برای ما آشکار می شود، یادم می آید که چند وقت پیش از زبان یکی از دوستان نزدیکم در خارج از کشور شنیدم که گفت برای هر خریدی به سایت آمازون مراجعه می کند و کمتر پیش می آید که برای خرید محصولی آن محصول را در دیگر سایت ها نیز بررسی کند. طی صحبتی که باهم داشتیم به این نتیجه رسیدم که وفاداری کاربران و ارائه خدمات خوب و تمرکز روی کاربر می تواند مهمترین عامل سئو به حساب آید.

سرعت سایت را در دستگاه های مختلف بهینه کنید

چندی پیش در سایت www.searchenginejournal.com مطلبی را داشتم برای کامل کردن تحقیقاتم دراین باره مطالعه می کردم که در آن بیان کرده بود:
گوگل هر ساله یک عامل رتبه بندی جدید را برای بهینه تر شدن و رتبه بندی استاندارد و مهمتر از آن ارائه سایت هایی که کاربران به دنبال آن هستند معرفی می کند.
در سال ۲۰۱۴ ، https به یک سیگنال رتبه بندی تبدیل شد و در رتبه بندی سایت ها تأثیر خودش را نشان داد. و در سال بعد یعنی ۲۰۱۵ ریسپانسیو بودن وبسایت ها و قابلیت استفاده راحت و واکنشگرا در دستگاه های مختلف به عامل بسیار مهمی در رتبه بندی این موتور جستجو تبدیل شد.
در سال ۲۰۱۶ نیز الگوریتم الگوریتم رنک برین یکی از مهمترین عوامل در رتبه بندی وبسایت ها را معرفی کرد. یپس در سال ۲۰۱۷ با رشد وبسایت ها تأثیر https را در رتبه بندی وبسایت ها بیشتر کرد زیرا تا حد بسیار زیادی از امنیت اطلاعات کاربران مطمعن می شد.

راهنمای جامع سئو در سال 2020 به ما این موضوع را می فهماند که سرعت صفحات موبایل عامل رتبه بندی بزرگ بعدی است که باید روی آن تمرکز کنیم. اما دلیلش این است که بیشتر کاربران وبسایت ها از موبایل استفاده می کنند اما اگر سایت تخصصی دارید که باتوجه به آنالیز و آمارهایی که گرفتید متوجه شدید کاربران بیشتر با کامپیوتر وارد وبسایت شما می شوند می توانید اهمیت بیشتری به نمایش بر روی کامپیوتر بگذارید اما در هر صورت نیاز است که سایت شما به حد مطلوبی از زیبایی و بهینه بودن محتوای صفحات در هر دستگاهی و هر اندازه ای باشد.

راهنمای جامع سئو در سال ۲۰۲۰

 

راهنمای جامع سئو در سال 2020 : انتشار محتوای باکیفیت

رند فیسکین مدیر وبسایت ماز که شاید این سایت را بیشتر با اسم اکانت moz بشناسید در جمعه وایت برد بیان کرده بود که مطالب و محتوایی که برای کلمات کلیدی بهینه شده اند، قدرت بسیار زیادی دارند و هرچقدر که پیش می رویم باز هم به این جمله معروف می رسیم که محتوا پادشاه است و قبل از هر کاری باید یک محتوای جذاب و با کیفیت برای مخاطبانمان تولید کنیم.

صفحات دارای محتوای خوب در هر وبسایتی ستون های آن وبسایت هستند. به شخصه پیشنهادم این است که نگاهی دقیق تر به مقالات مرجع و یا corner stone بیاندازید.

راهنمای جامع سئو در سال 2020 : بهبود تجربه کاربری

واقعیت ماجرا این است که تجربه کاربری تأثیر بسزایی در سئو سایت ها خواهد گذاشت. این موضوع کاملاً واضح و شفاف است زیرا اگر سایت ما تجربه کاربری خوبی نداشته باشد بسیاری از مخاطبان را از دست خواهیم داد.
متخصصان سئو Main street host (یک آژانس بازاریابی دیجیتال) با به روزرسانی محتوا و دکمه های call-to-action ، حدود ۶۶ درصد افزایش بازدید در صفحات سایت خودش دیده است. همچنین بعد از تغییرات ux و بهبود آن گفته است که از هر ۱۰۰۰ بازدید کننده %۱۸۶ افزایش درآمد را تجربه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *