طراحی سایت و مزایای آن برای تجارت آنلاینی پهناورتر

مزایای طراحی سایت

اگر گمان می‌کنید در بازار سنتی به اوج شکوفایی خود رسیده‌اید و حداکثر مشتریان لازم را کسب نموده‌اید، باید بگوییم طیف وسیع‌تری از مشتریان در فضای آنلاین حضوری فعالیت دارند که اگر به طراحی سایت و تغییر مسیر خود و کسب درآمد به این شیوه در فضای تجارت عادت نکرده‌اید، متأسفانه از دسترسی به آن‌ها محروم هستید. مزایای طراحی سایت برای اکثر کسب‌وکارها نه‌تنها به جلب مشتری بیشتر ختم نمی‌شود، بلکه آن‌ها را در ساخت هویت و درنهایت برندینگ یاری می‌رساند.

بازاریابی دیجیتالی هر کسب‌وکاری را قدرتمند نموده و بابی بزرگ را برای ورود به دنیای دیجیتال باز می‌کند و به‌منظور برهم زدن بسیاری از محدودیت‌ها اقدامات جالبی را به انجام رسانده است، بدین ترتیب وب‌سایت‌ها بزرگ‌ترین ابزار در دستان دیجیتال مارکتینگ هستند. با این توضیحات ذکرشده از مزایای طراحی سایت می‌توان به ارائه دامنه‌های بسیار با تعداد صفحات فراوان برای معرفی، افزایش فروش، ترافیک و بازدید روزانه نام برد.

معرفی چند نمونه از مزایای طراحی سایت

انجام فعالیت‌های رسانه‌ای و ورود به تجارت الکترونیک در فضای آنلاین در عصر حاضر برای شرکت‌هایی که تمایل به حفظ و بقای خوددارند، از طریق وب‌سایت‌ها محقق می‌شود. معرفی چند نمونه از مزایای طراحی سایت و قابلیت‌های شگفت‌انگیز آن به افراد کمک می‌کند صاحب یک صحنه قدرتمند و وسیع در فضای مجازی شوند و بزرگ‌ترین افزایش فروش در طول تاریخ کسب‌وکارها را تجربه نمایند.

 • افت سطح هزینه:

اگر از همان ابتدا سعی نمایید وب‌سایتی بهینه را طراحی نمایید، مسلماً هزینه‌های اجرا، نگهداری و توسعه آن به طبع بسیار پایین‌تر از هر کسب‌وکار سنتی است که در ذهن می‌گذرانید. بدین ترتیب است که نمی‌توان در فهرست مزایای طراحی سایت به کاهش هزینه‌های مدیران و آزاد گذاشتن آن‌ها برای تمرکز بیشتر به سمت رشد، به‌عنوان یک معیار مهم و اساسی توجه نکرد.

 • مخاطبانی فراگیر:
خواندن این مطلب!  راه های تضمینی کسب درآمد در هنگام خواب

یافتن راحت‌تر مخاطبان در فضای اینترنت مهم‌ترین دلیل ضرورت مجهز شدن به یک وب‌سایت قدرتمند است. دسترسی آسان در کوتاه زمان به محصولات موردنظر در اینترنت افراد را راغب نموده تا مسیر خود را با ورود به وب‌سایت‌های مختلف برای خرید هموار نمایند.

 • دسترسی آسان و راحت:

شما اگر بتوانید در قالب یک وب‌سایت اعتماد افراد را جلب نمایید، مطمئناً آن‌ها به‌منظور دسترسی راحت به خدمات و محصولات متنوع، خرید آنلاین و تجارت الکترونیکی را به حضور در بازارهای شلوغ و نیازمند به طی مصافت‌های طولانی ترجیح می‌دهند.

 • حذف محدودیت زمان و مکان:

ارسال درخواست از سوی مشتریان در 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته آن‌هم بدون مکان جغرافیایی محدودکننده، یکی از بزرگ‌ترین مزایای طراحی سایت می‌باشد که باعث محبوبیت فراوان دنیای آنلاین شده است. حضور مجازی در شرکت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین حتی خارج از وقت اداری و در صورت نبود کارمندان بدون کوچک‌ترین ممانعتی، لذت یک فعالیت متفاوت را به کام مشتریان می‌چشاند، به‌گونه‌ای که تا مدت‌ها از ذهن و خاطرشان پاک نشود.

مزایای طراحی سایت

 • دسترسی گسترده:

دفتر کار شما حتی اگر در مرکز شهر هم باشد در دسترس تعداد محدودی قرارگرفته اما وب‌سایتتان قادر است دسترسی جهانی را برای کسب‌وکارتان رقم بزند. سرویس‌های پست و انتقال جهانی مزیتی است که شما با طراحی یک وب‌سایت قادرید از این خدمات ارزنده برای ارسال تولیدات خود به اقصی نقاط دنیا، در راستای جهانی‌شدن برندتان استفاده نمایید.

 • شکستن مرزها:
خواندن این مطلب!  بوم مدل کسب و کار چیست؟

راه‌اندازی کسب‌وکارها برای مخاطبانی وسیع‌تر، از همان ابتدا یعنی پیروزی در مقابل رقیبانی که سال‌ها با جولان در فضای تجاری آنلاین سهم بالایی از مشتریان را از آن خودکرده‌اند. اگر قرار باشد آهسته و آرام به دنیایی که قبلاً توسط برندهای قدرتمند به حاکمیت درآمده وارد شوید شکست حتمی است.

مزایای طراحی سایت بی‌شمار است اما اگر بخواهیم گوشه‌ای از آن را ذکر نماییم، می‌توان وب‌سایت‌ها را پر پرواز و بازوی قدرتمندی دانست که اگر از همان ابتدا درست و اصولی طراحی‌شده باشند باهدف گیری‌های دقیق راه را برای حضور شما نیز به‌عنوان برندی نوپا باز می‌کنند.

 • بازاریابی فراگیر:

بازاریابی آنلاین طی این سال‌های متمادی حضورش، ثابت نموده بسیار پررنگ‌تر از بازاریابی سنتی توانسته در ارتقا جایگاه برندها سودمند ظاهر شود. خصوصاً ابزارهای قدرتمند سئو که امروزه به کمک وب‌سایت‌ها آمده‌اند، پیروزی کمپین‌های بازاریابی را حتمی نموده‌اند. برندها در قالب پوشش آنلاین سریع‌تر به سمع و نظر مخاطبان رسیده و در سایه بهینه‌سازی وب‌سایت‌هایشان نتایج بهتری را برای خود رقم می‌زنند.

 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها:

تجارت الکترونیک با بر هم زدن قوانین سخت و دست و پاگیر کسب‌وکارهای سنتی هزینه‌ها را به طرز شگرفی کاهش داده و آن را محدود به طراحی یک سایت نموده است. حال‌آنکه کسب درآمد در نمونه‌های رایج قدیمی سرمایه‌های هنگفتی را می‌طلبید که به‌راستی از عهده قشر متوسط جامعه برنمی‌آمد و نیاز به یک حمایتگر مالی به‌شدت احساس می‌شد.

مزایای طراحی سایت

 • ارتقا اعتبار:

آگاهی بخشی از نوع فعالیت، محصولات، خدمات، زیربنا، مدیران و … یک برند زمینه اعتمادسازی را برای مخاطبان فراهم می‌کند. اطلاع از تمامی این مشخصه‌ها فقط با رجوع به وب‌سایت شخصی هر شرکت و در مدت‌زمان کوتاهی میسر است.

خواندن این مطلب!  طرح تجاری یا بیزینس پلن

البته نیل به این هدف به‌شرط آنکه ساختار یک وب‌سایت دقیقاً با موضوع کاری آن منطبق بوده و بر اساس آن طراحی و به اجرا درآمده باشد و هدف صرفاً حضور در فضای آنلاین نباشد، امکان‌پذیر است.

 • ارتباطی سازنده‌تر با مشتریان:

اطلاع ازنظر واقعی مصرف‌کنندگان در سایه تعامل همه‌جانبه وب‌سایت‌ها امکان‌پذیر است. ازاین‌رو می‌توان یکی از مزایای طراحی سایت را کسب اطلاع از سلیقه مشتریان دانست که مسلماً چنین شناخت عمیقی در هیچ فعالیت اقتصادی به‌صورت سنتی قابل‌دسترس نیست.

باکمی صرف و خرج هوش و درایت می‌توانید، مراجعه‌کنندگان به وب‌سایت خود را به‌راحتی به مشتریانی پایبند و ماندگار تبدیل نمایید و تا سال‌ها از حضور گرم آن‌ها برای خرید بهره‌مند شوید.

 • افزایش سطح کیفی خدمات:

با اطلاعاتی که ازنظر و خواست مشتریان خود کسب می‌کنید، قادرید بر طبق آن به افزایش سطح کیفی خدماتتان بی اندیشید. در این زمان مشتریان به این دیدگاه شما و اهمیتی که به حضور آن‌ها داده‌اید واقف شده و علاقه بیشتری به برندتان پیدا می‌کنند.

افزایش سطح کیفی خدمات می‌تواند طیف وسیعی را شامل شود که از ارائه مقالات مرتبط با محصولات و خدمات شروع‌شده و تا طرح پرسش و پاسخ، گنجاندن درخواست‌های مشتریان در بین خدمات و … را در برمی‌گیرد که امروزه به‌عنوان یکی از راهکارهای مهم برای پیروزی در رقابت‌های تجاری موردتوجه قرارگرفته است. اگر قصد سفارش طراحی سایت دارید همین حالا می توانید با کارشناسان شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا تماس حاصل فرمائید و مشاوره رایگان بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *