مزایای طراحی سایت با وردپرس

مزایای طراحی سایت با وردپرس

مزایای طراحی سایت با وردپرس چیست؟ وردپرس به‌عنوان یکی از سیستم‌های مدیریت محتوای محبوب به همگان معرفی شد و سال‌ها است به علت کاربرد آسان، ساختار سئو محور، متناسب برای افراد مجهز به دانش فنی محدود، رواجی چشمگیر یافت. ازاین‌رو مزایای طراحی سایت با وردپرس آن‌چنان پرتعداد و دوست‌داشتنی جلوه نمود که کمتر وب‌سایتی امروزه تمایل دارد در قالب دیگری به کاربرانش معرفی شود.

حذف هزینه‌های گزاف طراحی سایت ازیک‌طرف و فارغ شدن از کد نویسی های طاقت‌فرسا از سوی دیگر استفاده از این سیستم سایت ساز را بسیار اقتصادی و ساده نموده است و محیط کاربری راحت آن لذتی ورای تصور را نصیب مدیران این سامانه‌ها می‌نماید.

مزایای طراحی سایت با وردپرس

کاربران مبتدی و حرفه‌ای هر دوبه‌یک نسبت می‌توانند از قالب و افزونه‌های بی‌نظیر وردپرس استفاده کرده و بی‌نیاز از علم برنامه‌نویسی در محیط کاربری قدرتمند آن انواع مانورهای مختلف در جهت طراحی سایت، وبلاگ، برنامه‌های شخصی و … را به اجرا درآورند. مزایای طراحی سایت با وردپرس اگرچه شاخص‌تر از همه بروز نموده اما کم نیستند افرادی که وبلاگ‌ها و برنامه‌های خارق‌العاده‌ای را به مدد این سامانه طراحی نموده و از مزیت سئو حاکم بر ساختار این افزونه به سودهای سرشاری نائل شده‌اند.

مزایای طراحی سایت با وردپرس را بدین گونه می‌توان برشمرد:

حذف پیچیدگی‌های کدگذاری

شاید اولین موهبتی که از طرف وردپرس نصیب طراحان سایت می‌شود، فرار از پیچ‌وخم‌های سهمگین کدگذاری باشد اما به‌راستی قالب‌های آماده وردپرس نیز توانسته در مرحله بعدی بار سنگینی را از دوش طراحان برداشته و آن‌ها را در کوتاه‌مدت از یک فرد مبتدی به یک متخصص حرفه‌ای بدل سازند. به‌راستی اگر مزایای طراحی سایت با وردپرس را به همین قسمت خلاصه نماییم، خود انگیزه‌ای بزرگ است برای کسانی که عشق به طراحی سایت در وجودشان موج می‌زند اما تصور آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی CSS، html و php آن‌ها را از ورود به این عرصه تا حال بازداشته است. در کنار این موارد کار با پنل مدیریت سایت نیز بسیار آسان است. اگر شخصی هستید که هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارید نیازی نیست نگران مدیریت سایت خودتان باشید زیرا پنل مدیریتی سیستم مدیریت محتوا وردپرس بسیار ساده است و اگر با نرم افزار ورد آفیس کار کرده باشید قطعاً به همان راحتی با وردپرس کار خواهید کرد.

مزایای طراحی سایت با وردپرس : بروزرسانی های مداوم

بزرگ‌ترین مشکل وب‌سایت‌ها دور ماندن از تحولات به‌روزی است که بسیاری از آن‌ها سرنوشت‌ساز هستند و عدم تجهیز به این عناصر ضربات مهلکی به پیکر سئو سایت‌ها وارد می‌سازد. بروز رسانی‌های پی‌درپی وردپرس زمینه بروز چنین مشکلاتی را برهم زده و نیاز طراحان را به این امر مهم بدون پرداخت کوچک‌ترین هزینه مرتفع نموده است. بروزرسانی های مداوم قالب و افزونه ها باعث می شود بسیار از مشکلات حل شوند و همچنین مشکلات و باگ های امنیتی سایت نیز از این طریق برطرف می شود و هکر ها به این راحتی نمی توانند سایت شما را هک کنند. همچنین باید این نکته را گفت که این بروزرسانی ها هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت. بیشتر قالب و یا افزونه های اورجینالی که خریداری می کنید، یک تیم فنی بسیار مناسب پشتیبانی آن را برعهده گرفته اند. البته باید به تعداد خریداران و استفاده کنندگان از آن قالب و افرونه ها توجه کنید و به هیچ وجه از منابع نادرست آن ها را تهیه نکنید تا در ادامه امنیت سایت شما دچار مشکل نشود.

بسیاری از کاربران به طراحی سایت وردپرسی به علت همین قابلیت ارزنده آن به‌منظور هماهنگی بیشتر با فناوری‌های روز روی می‌آورند.

مزایای طراحی سایت با وردپرس

سفارشی‌سازی قالب‌ها

تنوع قالب‌ها در وردپرس بی‌نظیر است حال‌آنکه بسیاری از آن‌ها رایگان در اختیار طراحان قرار می‌گیرد. البته اگر تمایل دارید به این سیستم مدیریت محتوا روی‌آورید و از مزایای طراحی سایت با وردپرس بهره‌مند شوید، باید بدانید که امکان سفارشی‌سازی قالب‌ها نیز برای شما وجود داشته که به‌راستی دست طراحان را برای ایده پردازی و پدیدآوردن طرح‌هایی ناب و منحصربه‌فرد باز می‌گذارد.

مزایای طراحی سایت با وردپرس :ماژول‌های رایگان

بسیاری از افراد این تصور را دارند که باید برای تمامی امکانات هزینه کنند تا بهترین محصول را دریافت کنند اما این باور کاملاً اشتباهی است. سیستم مدیریت محتوا وردپرس بسیاری افزونه های رایگان دارند که امکانات فوق العاده ای دارند. ماژول‌ها توان آن را دارند که قابلیت‌های شگردی را به ساختار وب‌سایت‌ها وارد ساخته و آن‌ها را دارای ویژگی‌هایی شاخص و محبوب نمایند. در افزونه وردپرس وجود پلاگین ها و افزونه‌های رایگان سبب شده، استفاده گسترده‌تر از این ماژول‌ها امکان‌پذیر شود. ازاین‌رو است که سایت‌ها وردپرسی اغلب با قدرت‌هایی فراتر از هم‌کیشان خود به فضای آنلاین وارد می‌شوند.

هزینه‌های جانبی پایین

همگان سایت‌های وردپرسی را باقیمت پایینشان می‌شناسند، حال‌آنکه مزایای طراحی سایت با وردپرس به همین‌جا ختم نشده و به‌صرفه بودن هزینه‌های نگهداری و به‌روزرسانی این سامانه در ادامه، مزید علت همه‌پسند بودن این ابزار مدیریتی شده است. تصور کنید شما مدیر یک وبسایت هستید و مداوم برای پیاده سازی ایده های خودتان نیاز به نصب ماژول های مختلف هستید تا آن امکان در سایت شما فراهم شود. تمام این امکانات در صورتی که سایتتان وردپرسی نباشد هزینه های جانبی بسیاری را باید انجام دهید.

سرعت لود عالی از مزایای طراحی سایت با وردپرس

مزایای طراحی سایت با وردپرس : سرعت لود عالی

کمتر سایت وردپرسی را سراغ داریم که با تأخیر لود، مخاطبان خود را ناراضی نموده باشد، همچنین بارگذاری ناقص به‌هیچ‌وجه از ساختار کم‌نظیر و بی‌نقص آن برنمی‌آید. امکان بهره بردن از افزونه‌های بهینه‌سازی و تگ گذاری‌های هوشمند ساختار سایت را به‌گونه‌ای پدید آورده که سرعت‌بالا یکی از نشانه‌های شاخص وردپرس، این افزونه سایت ساز با کاربرانی جهانی است. اگر به سراغ یک متخصص بروید دیگر نیاز به طراحی سایت مجدد به دلایل مختلف از جمله ساختار نامناسب و سرعت لود پایین و … نخواهید داشت. یک متخصص وردپرس به خوبی از بهینه سازی ساختار سایت های وردپرسی آگاه است و می تواند با بهینه سازی کدها و تصاویر و فایل های جاوا اسکریپت سرعت سایت را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.

محیط کاربری ساده

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت با وردپرس وجود محیط کاری فوق‌العاده هموار و راحت آن است. با نگاهی به محیط کاری حاکم بر وردپرس آن را بسیار شبیه به افزونه WORD می‌یابید، به همین دلیل از همان ابتدای ورود، دغدغه مندی خاصی را برای پیاده‌سازی محتوا به مخاطبان خود وارد نمی‌سازد و آن‌ها در کمال آرامش مانند حضور در صفحات WORD به وارد نمودن اطلاعات و ویرایش محتواهای مدنظرشان می‌پردازند.

مزایای طراحی سایت با وردپرس

حضور در شبکه‌های اجتماعی

شما به‌راحتی می‌توانید در سایت وردپرسی خود میزبان شبکه‌های اجتماعی بوده و مطالبی را در آن‌ها به اشتراک بگذارید. اغلب افراد از این مزیت عالی وردپرس به علت راحتی و در دسترس بودن آن استفاده کرده و از این باب زمینه بازاریابی و گسترش نام برند خود را فراهم نموده‌اند. شما می توانید به راحتی با نصب چند افزونه خاص به شبکه های اجتماعی خودتان وصل شوید و مطالب سایتتان را نیز بعد از منتشر شدن در شبکه های اجتماعی نیز به صورت خودکار ارسال نمائید. این در حالی است که شما برای همین ویژگی در طراحی سایت اختصاصی باید هزینه های بسیار زیادی را انجام دهید.

ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن وبسایت

یکی دیگر از مهمترین مزایای طراحی سایت با وردپرس ریسپانسیو بودن اکثر قالب های وردپرسی است. در حال حاضر کمتر قالبی را می بینید که این مورد را رعایت نکرده باشد. اگر اهمیت ریسپانسیو بودن وبسایت را نمی دانید باید بگویم بیشتر افرادی که وارد سایت شما می شوند اغلب با موبایل هستند. این آمارنسبت به گذشته بسیار افزایش یافته است و به همین دلیل یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی سایت ها نمایش مناسب در موبایل در نظر گرفته است. افراد با دستگاه‌های مختلفی به وب‌سایت‌ها ورود یافته و همگی انتظار بهترین کیفیت و بالاترین سطح عرضه را دارند. بسیاری از وب‌سایت‌ها در نمایشگرهای بزرگ چون لپ‌تاپ‌ها جلوه‌ای عالی را به نمایش می‌گذارند اما متأسفانه کاربران موبایل خود را پوشش نداده و رضایت‌مندی آن‌ها را کسب نمی‌کنند. مزایای طراحی سایت با وردپرس اگرچه پرتعداد است اما ریسپانسیو بودن و قابلیت انعطاف بالا در هر نمایشگر این مزایا را در حد عالی ارتقا داده است.

سرعت‌بالا در طراحی

مدت‌زمان طراحی صفحات وب‌سایت بر اساس افزونه وردپرس بسیار محدودتر از سامانه‌های دیگر بوده و همین قابلیت زمینه استفاده روزافزون آن را فراهم نموده است به صورتی که شاهد انبوهی از سایت‌ها وردپرسی از یک‌سو و تعداد کثیری از تکنسین‌ها، مشاوران و متخصصین وردپرس کار هستید که در این عرصه فعالیت می‌کنند. برای مثال اگر کارفرما هستید و طراحی سایت وردپرسی خودتان را به یک متخصص وردپرس می سپارید نسبت به زمانی که طراحی سایت اختصاصی سفارش می دهید، قطعاً زمان بسیار کمتری طول می کشد که سایت شما را طراحی کند و به شما تحویل دهد.

امنیت عالی وردپرس

امنیت عالی وردپرس

یکی از موارد بسیار مهم که باید به آن به عنوان صاحب کسب و کار توجه داشته باشید امنیت وبسایتتان است. تصور کنید مغازه ای در بهترین جای شهر دارید و مشتری بسیار زیادی هم دارید اما امنیت مغازه شما بسیار کم است. هز لحظه امکان این وحود دارد که اجناس مغازه شما را بدزدند. سایت هم همانند یک مغازه فیزیکی در نظر بگیرید، اگر امنیت خوبی نداشته باشد و ساختار آن نامناسب باشد هکر ها به سایت شما حمله می کنند. حمله ناجوانمردانه هکرها همیشه مشکلات فراوانی را برای دارندگان سایت‌ها ایجاد می‌کند و مقوله امنیت موضوعی می‌باشد که در این میان فکر طراحان حرفه‌ای را به خود مشغول نموده است. قوانین جاری بر طراحی سایت وردپرسی باعث شده هکرها کمتر بتوانند به زیربنای این سایت‌ها نفوذ کرده و به تخریب افزونه‌ها و سرقت محتواها اقدام نمایند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی از مزایای طراحی سایت با وردپرس

بسیار راحت و طی یک فرآیند ساده و فقط با نصب افزونه woocammerce شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی با تمام ویژگی‌های ممتاز آن می‌شوید. این به‌راستی یکی از مزایای طراحی سایت با وردپرس است که به‌هیچ‌وجه نمی‌توان آن را نادیده گرفت، زیرا تبدیل یک سایت به فروشگاه آن‌هم طی فرآیندی ساده مزیتی جالب‌توجه و عظیم می‌باشد که وردپرس قدرتمند آن را ساخته‌و آسان نموده است.

مزایای طراحی سایت با وردپرس : انعطاف پذیری

انعطاف پذیری در طراحی از مهمترین مزایای طراحی سایت با وردپرس به شمار می رود. شما به عنوان مدیر کسب و کار هر زمانی بخواهید ویژگی جدیدی به سایت اضافه کنید به کمک یک متخصص به راحتی می توانید آن ویژگی های مد نظرتان را به سایت اضافه کنید این در حالی است که این انعطاف پذیری در سایت های اختصاصی وجود ندارد و اگر همکاری شما با یک طراح سایت اختصاصی تمام شود عملاً کار بسیار دشواری است که یک متخصص دیگر آن کدهای قالب را بررسی و مشکلات را در ادامه برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *