کمپین تبلیغاتی چیست

کمپین تبلیغاتی چیست

کمپین تبلیغاتی چیست؟

در تعریف کمپین تبلیغاتی چیست می توان گفت که مجموعه‌ای از برنامه های مجزا و مستقل اما به صورت هماهنگ و منظم باعث پوشش دهی کامل آن در زمینه های رسانه‌ای،پیشبردی و روابط اجتماعی برای کالا و حوزه های تبلیغاتی می‌شود. در این مقاله  به این موضوع که کمپین تبلیغاتی چیست و چه مزایایی دارد و شامل چه اجزایی می باشد خواهیم پرداخت. در جهان امروز تکنولوژی پیشرفت چشمگیری داشته است و مردم زیادی در سراسر دنیا از فضای مجازی استفاده می کنند و به نوعی کارهایشان را اینترنتی انجام می‌دهند در طی چند سال گذشته استفاده از فضای مجازی برای تبلیغات بسیار افزایش یافته است و شاید بارها با واژه کمپین در این فضاها برخورد کرده باشید که اگر بخواهیم از نظر لغوی آن را مورد بررسی قرار دهیم به معنای کارزا و پویش می باشد و در فضاهای تبلیغاتی با نام‌های کمپین تبلیغاتی و یا برنامه جامع تبلیغاتی مطرح می‌شود.

کمپین تبلیغاتی چیست

اجزای اصلی تشکیل دهنده یک  کمپین تبلیغاتی چیست؟

اجزای تشکیل دهنده کمپین تبلیغاتی چیست ؟ این سوال سوالی است بسیار مهم که در راه اندازی کمپین تبلیغاتی باید همواره مورد توجه قرار دهیم. در یک کمپین فعالیت ها باید به صورت منظمی اجرا و پیگیری شوند تا به نتایج هدفمندی منتهی گردند که مجموعه این فعالیت‌ها در نهایت موجب تشکیل یک کمپین می‌شود. طراحی و سازماندهی فعالیت ها در کمپین ها به گونه‌ای است که با فرستادن یک سری پیام هایی مشخص به مخاطبان هدف به صورت متوالی و پی در پی موجب شوند تا آن ها نگرش خود را به یک جریان سیاسی و یا حتی یک محصول خاص تغییر دهند. در واقع هدف کمپین‌ها تاثیر گذاری بر روی مخاطبان هدف از طریق ابزارهای ارتباط جمعی و یا رسانه‌های موثری است که وجود دارد.

خواندن این مطلب!  ورود به بازار با طراحی پرسونای خریدار

در واقع یک کمپین تبلیغاتی تمام موارد ذکر شده در متن بالا را به صورت یک محتوا که دارای مضمون مشخص و مشترکی است به صورت صوتی، چاپی، تصویری و محیطی در رسانه‌های مختلفی که وجود دارد منتشر می‌کند و از هر نظر آن را پوشش دهی می کند؛ تا به هدف هایی که معین گردیده است دست یابد. اجزای یک برنامه در کمپین تبلیغاتی چیست ؟ در جواب باید بگوییم که  اصلی ترین اجزای آن شامل طرحی اولیه و یک پیش نویس است که در آن به تمامی مراحل طراحی و اجرای یک برنامه، در زمینه ارتباطات بازاریابی، پرداخته شده است. از طرفی در هر مرحله از برنامه، وظایف و اقدامات مربوطه، به خوبی شرح داده شده است که این موضوع به گونه ای، مشخص کننده توسعه فروش یک محصول، می باشد و بسیار تاثیر گذار و کمک کننده برای فروش آن است.

کمپین تبلیغاتی چیست

لزوم وجود کمپین تبلیغاتی چیست ؟

در جواب باید بگوییم که در مرحله اول قبل از گسترش کمپین تبلیغاتی، می بایست مشخص نمایید که جایگاه شرکت شما در بازار کجاست و در آینده به چه جایگاهی قرار است دست پیدا کنید پس از آن، سعی کنید طراحی کمپین شما، به گونه‌ای باشد که ویژگی ها و ارزش های محصولات یا خدمات در قبل از برگزاری کمپین و پس از برگزاری آن حفظ شود و به گونه ای ثابت بماند و یا حتی در صورت امکان ارزش آن ها را افزایش دهید. این نکته بسیار مهم است و لازم است که به آن توجه خاصی شود.

خواندن این مطلب!  لندینگ پیج چیست ؟ بهترین کمک به‌منظور تحقق استراتژی‌های بازاریابی

در واقع کمپین های بازاریابی به گونه‌ای به افراد و شرکت ها کمک می کنند تا راه های فروش محصولات و یا خدمات خود را بهتر بشناسند و از این مراحل و روش ها بتوانند در جایگاه مناسب خود به درستی استفاده کنند. سوالی که شاید در ادامه پیش بیاید این است که تمرکز کمپین تبلیغاتی چیست ؟ در جواب باید بگوییم که تمرکز کمپین تبلیغاتی بر منتشر کردن پیامهای تبلیغاتی است و خود این کمپین‌ها، بخشی از فرایند طراحی کمپین بازاریابی، به حساب می‌آیند؛ که جهت انتشار پیام‌های تبلیغاتی لازم است به نکات زیر توجه خاصی داشته باشید:

کمپین تبلیغاتی چیست

1- تعیین بازار هدف و دسته بندی خریداران محصولات:

برای مثال در تعریف کمپین تبلیغاتی چیست باید مشخص نمایید چه گروهی از افراد، تمایل دارند که از محصولات شرکت شما، خرید نمایند و یا از خدماتی که ارائه می کنید استفاده کنند در این صورت، شما می توانید با در نظر گرفتن مواردی همچون شرایط زندگی، موقعیت‌ جغرافیایی، رده های سنی، الگوهای خرید و هدف ها و علایق خرید آنها، محصولاتی را به بازار عرضه کنید که به پیشرفت و رشد کسب و کار شما کمک قابل توجهی داشته باشد.

2- متمایز کردن پیام تبلیغاتی جهت تاثیرگذاری در تصمیم گیری افراد و انتخاب آنها برای خرید پاسخ مناسبی به سوال کمپین تبلیغاتی چیست باشد.

پیام تبلیغاتی بنویسید که مزیت شما نسبت به دیگر افرادی که این کار را انجام می دهند را مشخص کند. و باید در چند ثانیه اول افراد احساس کنند که کسب و کار شما به دردشان خواهد خورد یا خیر. این برای قدم اول است برای اینکه خدمات و محصولات شما را در ادامه مشاهده کنند.

خواندن این مطلب!  ورود به بازار با طراحی پرسونای خریدار

3- بازشناسی محصولات و خدمات و ارائه شرحی از ویژگی ها و مزایای آن ها برای معرفی به خریداران.

از طرفی  شما می توانید به روی خصوصیاتی مثل قیمت‌گذاری و چگونگی ایجاد ارزش افزوده نسبت به رقبای محصولات خود، تمرکز کنید و شرحی از مزیت های اساسی محصولات خودتان در مقایسه با دیگر محصولات موجود در سطح بازار، داشته باشید. در واقع تعریف  دیگری که برای کمپین تبلیغاتی چیست ؟ می‌توان مطرح کرد استفاده از کانال‌های مختلف برای فرستادن پیام های تبلیغاتی می باشد به گونه ای که رسانه‌های مختلف به اشتراک گذاری یک پیام یکسان و مشترک بپردازند.

برای سفارش تولید محتوا سایت می توانید از طریق وبسایت سفارشتان را انجام دهید و هر سوالی نیز در مورد خدمات ما داشتید می توانید از طریق شماره تماس ما با ما ارتباط برقرار نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *