رفع خطای 404 وردپرس

رفع خطای ۴۰۴ وردپرس

رفع خطای 404 وردپرس : یکی از مهمترین کارهایی است که هر وبمستر باید بداند تا به راحتی این مشکل را رفع کند و سایت در سریعترین زمان ممکن به روال و حالت عادی خودش بازگردد.

به طور معمول در سیستم مدیریت محتوا وردپرس هر زمان با این ارور مواجه می شویم صفحه مدیریت که با نشانی wp-admin یا هر نشانی دیگری که تنظیم کرده اید به راحتی قابل دسترسی است و همچنین صفحه اصلی سایت نیز به احتمال بسیار زیاد برای شما باز می شود.

برای رفع خطای 404 وردپرس به هر دلیلی که باشد باید اقدامی کرد تا تمامی صفحات سایت برای کاربران وبسایت ما قابل دسترس باشد. اگر این خطا را سریعاً رفع نکنیم ممکن است باعث نارضایتی کاربران و رفتن و رفتن از سایت ما و از دست دادن تعدادی کاربر باشد. اگر تعداد دفعات رخ دادن این مشکل بیشتر شود باعث بی اعتمادی کاربران به سایت شما می شود. ما در این مقاله در شرکت طراحی سایت آریا قصد داریم که به طور کامل به ارور و خطای ۴۰۴وردپرس بپردازیم.

رفع خطای ۴۰۴ وردپرس

دلایل رخ دادن ارور یا خطای 404 (not found)

حذف شدن فایل .htaccess : اگر فایل .htaccess پاک شده است و یا محتویات آن از بین رفته و یا دستکاری شده است می توانید به راحتی آن را ویرایش کنید و اگر وجود ندارد آن را در آدرس public html ایجاد کنید و کد های زیر را به آن اضافه کنید.

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

تغییر آدرس یک صفحه در سایت : یکی از روش های رفع مشکل و ارور ۴۰۴ بعد از تغییر یک آدرس این است که از افزونه سئو وردپرس – بخش ریدایرکت url ها استفاده کنید. این راه حل ساده ترین روش برای حل این مشکل است اما می توانید با استفاده از تغییراتی در فایل .htaccess و ریدایرکت کردن کاربران از url قدیمی به url جدید هم این مشکل را رفع کنید.

حذف شدن یک برگه یا نوشته : زمانی که قصد حذف یک برگه یا نوشته یا به صورت کلی هر صفحه از سایتتان را داشتید باید بدانید که میخواهید آن را به آدرس دیگری منتقل کنید و یا برای ربات های گوگل مشخص کنید که دیگر این صفحه را به طور کلی در سایت حذف نموده ایم و دیگر آن صفحه را در موتورهای جستجو به کاربران نشان ندهد تا رفع خطای 404 وردپرس را به کار بگیرید به راحتی بعد از حذف یک برگه می توانید با ریدایرکت آن را به صفحه دیگری هدایت کنید.

رفع خطای ۴۰۴ وردپرس

رفع خطای 404 وردپرس در لوکال

برخی از توسعه دهندگان و برنامه نویسان وب می خواهند وردپرس را بر روی رایانه شخصی خودشان نصب کنند. اگر شما نیز می خواهید این ارور را بر روی لوکال یا همان سیستم شخصی خودتان رفع کنید باید rewrite module را در نرم افزار xampp یا mamp خود فعال کنید و باید بدانید که به طور پیشفرض این قابلیت روی این نرم افزار ها فعال نیست و نمی توانید از پیوند های سفارشی یکتا استفاده نمائید.

کافی است apache modules را پیدا کنید و گزینه rewrite module را تیک بزنید یا آن را فعال کنید. پس از فعالسازی این گزینه تمامی پیوندهای سایت قابل دسترس هستند.

در نهایت اگر مشکل شما حل نشد می توانید به پوشه apache بروید و در پوشه conf فایل httpd.conf را پیدا کنید و آن را ویرایش کنید و کد زیر را در آن پیدا کنید و # را از ابتدای آن بردارید سپس فایل را ذخیره کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *