راهنمای سفارش طراحی سایت پوشاک

راهنمای سفارش طراحی سایت پوشاک

راهنمای سفارش طراحی سایت پوشاک نکاتی را به شما می گوید تا در ادامه بتوانید سایتی باکیفیت و مخاطب پسند داشته باشید. امروزه هر شخصی آرزوی داشتن یک فروشگاه لباس با تنوع بالا و مشتریان بسیار زیادی دارد. در حال حاضر با وجود فضای بسیار عالی که در اینترنت موجود است این امر امکان پذیر شده است تنها باید اصولی را رعایت کنید که در رتبه های برتر گوگل یا هر موتور جستجوگر دیگری قرار بگیرید. تمامی این اصول در این مقاله در قالب راهنمای سفارش طراحی سایت پوشاک گردآوری شده که اگر بخواهید یک سایت فروشگاهی لباس و یا یک برند لباس اختصاصی را داشته باشید و از طریق وبسایت به دیگران معرفی نمائید حتماً آگاهی از این نکات به شما کمک زیادی خواهد کرد.

1.اصول سئو اولین نکته در راهنمای سفارش طراحی سایت پوشاک

به رعایت این اصول سئو می گویند که باید بعد از سفارش طراحی سایت پوشاک به آن بپردازید. باید بدانید که سئو مخفف کلمه “بهینه سازی برای موتورهای جستجو” است. بسیاری از کسانی که به سراغ راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی می روند بدون هیچ آگاهی سایتشان را به یک شرکت طراحی سایت می سپارند بدون آنکه بدانند آیا آن شرکت اصول سئو را در طراحی قالب سایت شما رعایت می کند یا خیر.

 برخی از این اصول سئو مربوط به قالب سایت شما می شود که در سفارش طراحی سایت بسیار حائز اهمیت است. برخی دیگر نیز اصولی هستند که باید در محتوای سایت و … رعایت کنید تا در موتورهای جستجوگر رتبه مناسبی بگیرید. اگر بخواهیم سئو را واضح تر و ساده تر بیان کنم باید بگویم سئو یعنی کلمات کلیدی که مخاطب هدف ما جستجو می کند را تشخیص دهیم و اصول سئو را برای آن کلمه طوری رعایت کنیم که در رتبه های برتر یعنی 1،2،3 و … قرار بگیریم. بسیاری از سایت ها می خواهند این رتبه ها را از آن خود کنند اما در نهایت سایت هایی رتبه های برتر را بدست می آورند که این اصول را بهتر رعایت کرده اند و تجربه کاربری، برندینگ و … نیز می تواند در این رتبه بندی بسیار حائز اهمیت باشد که نباید آن ها را نادیده گرفت.

رعایت اصول سئو در طراحی سایت پوشاک

تصور کنید قالبی که یک شرکت برای سایت شما طراحی کرده است سئو محور نیست و این اصول را رعایت نکرده است. شما ممکن است سعی و تلاش زیادی کنید تا در رتبه های برتر حضور پیدا کنید اما این امر شدنی نیست. در همین حال به سراغ یک متخصص سئو می روید و آن متخصص متوجه می شود که قالب سایت شما ابتدایی ترین اصول سئو را ندارد. به همین دلیل مجبور می شوید که بازطراحی سایت خودتان را به شرکتی دیگر بسپارید که اصول سئو را در همان مراحل ابتدایی در قالب سایت شما پیاده سازی کند. یکی از شرکت های بسیار معتبر در زمینه طراحی سایت پوشاک و لباس، شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا می باشد.

ما با کمک متخصصان سئو و طراحی سایت در کنار یکدیگر به شما کمک می کنیم تا یک سایت حرفه ای و سئو محور داشته باشید. سایتی داشته باشید که شانس حضور در رتبه های برتر را داشته باشد.

اما از سئو که بگذریم نکات دیگری است که در قالب راهنمای سفارش طراحی سایت پوشاک باید بدان توجه داشته باشید.

2.تجربه و رابط کاربری مناسب

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در راهنمای سفارش طراحی سایت تجربه و رابط کاربری مناسب است. تجربه کاربری (user experience) به زبان ساده یعنی تجربه ای که کاربر از ابتدای ورود و تا پایان بازدید از سایت شما تجربه می کند را تجربه کاربری می گویند. این مثال صرفاً برای وبسایت بود. تجربه کاربری در دنیای دیجیتالی امروز بارها و بارها در فضاهای مختلف شنیده می شود. برای مثال شما هنگام خرید یک محصول یک تجربه کاربری بعد از خرید آن محصول نیز دارید.

تجربه و رابط کاربری مناسب

این تجربه شامل زمان ارسال، نحوه بسته بندی، سهولت استفاده و … می باشد. اما در اینجا صرفاً منظور ما تجربه کاربری سایت می باشد. در تجربه کاربری سایت مواردی شامل پرسونای مخاطب، طراحی تعامل محور، وایرفریم و نمونه های اولیه مورد بررسی قرار می گیرد. رابط کاربری نیز برادر کوچکتر تجربه کاربری می باشد😊.  رابط کاربری (user interface) در واقع همان رنگ بندی، فونت، طراحی بصری المان ها و … یک سایت می باشد.

3.سرعت و امنیت

سرعت و امنیت یکی از مهمترین عوامل در راهنمای سفارش طراحی سایت پوشاک می باشد. اگر سایتی امنیت نداشته باشد در واقع مشتریان زیادی هم نخواهد داشت زیرا کسی دوست ندارد از سایتی امنیت خوبی ندارد، خرید کند. یکی از کارهای بسیار مهم فعالسازی گواهی ssl بر روی سایت می باشد. معمولاً بعد از سفارش طراحی سایت از شرکت های معتبر این گواهی را کاملاً رایگان برای شما فعال می کنند.  در کنار آن افزونه ها، شرکت هاستینگ و … عواملی هستند که می تواند در امنیت وبسایت شما تأثیرگذار باشند. در کنار امنیت، سرعت نیز یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در هر سایتی است. تصور کنید سایتی را باز کرده اید که بسیار کند است، تجربه نشان داده در 90 درصد موارد یک سایت خیلی کند بلافاصله توسط کاربران بسته می شود و سایت دیگری باز می شود که سرعت لود بالاتری دارد.

سرعت بالا و امنیت خوب وبسایت

این روز ها کاربران نمی خواهند چندین دقیقه منتظر بمانند تا یک سایت باز شود و به جواب خودشان برسند. کاربران می خواهند خیلی سریع جواب خودشان را پیدا کنند به همین دلیل محتوای صوتی و ویدئویی محبوبیت بالاتری نسبت به گذشته نیز پیدا کرده است. پس سرعت سایت را جدی بگیرید و حتما از شرکتی که سایت خودتان را سفارش می دهید بخواهید که سرعت سایتتان بسیار خوب باشد و سریعاً برای کاربران لود شود.

4.ریسپانسیو و واکنشگرا

یکی از عوامل بسیار مهم دیگر در راهنمای سفارش طراحی سایت پوشاک “ریسپانسیو و واکنشگرا بودن وبسایت” است. ظاهر و طراحی صرفا برای دسکتاپ مهم نیست. طبق اطلاعات و گزارش های جمع آوری شده در آمار وبسایت های پوشاک فروشگاهی و همچنین برند های معروف پوشاک بین 60 تا 90 درصد کاربران با موبایل وبسایت شما را باز می کنند و این آمار بسته به نوع سایت کمی متغیر است. اما به ما این هشدار را می دهد که نمایش و ظاهر درست سایت در موبایل و دسکتاپ را جدی بگیریم. حتی پیشنهاد می شود اول سایت را برای موبایل طراحی کنید و سپس برای دسکتاپ!

ریسپانسیو بودن وبسایت پوشاک

تمامی این عوامل پیش نیاز های هر نوع وبسایت پوشاکی می باشد. اما قطعاً بسیاری از موارد که در این راهنمای لیست نشده برای هرسایت مورد نیاز نبوده و بسته به نیاز و تمایل شما می تواند به وبسایت توسط طراح وبسایت افزوده شود. اگر وبسایتتان فروشگاهی است احتمالاً به درگاه پرداخت، سیستم پیامکی، ارائه فاکتور آنلاین بعد از خرید و موارد دیگر با توجه به نیاز شما نیاز پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.