ابزارهای موردنیاز برای یافتن تعداد سرچ کلمات در گوگل

تعداد سرچ کلمات در گوگل

امروزه با افزایش کسب و کارهای آنلاین و با توجه به الگوریتم های موتورهای جستجوگر ، ما برای افزایش رتبه ی سایت خود و همچنین اطلاع از میزان سرچ ماهیانه کلمات در گوگل نیاز به ابزاری داریم که به ما در این زمینه کمک کند . در این مقاله به معرفی برخی از این ابزارها می پردازیم. تمام کلمات و عباراتی که ما در مرورگر گوگل جست و جو میکنیم ، در موتور جستجوگر گوگل ثبت و ذخیره می شود . دانستن تعداد سرچ کلمات در گوگل توسط کاربران مختلف می تواند برای آن ها کارآمد باشد . اهمیت این موضوع برای افرادی که در زمینه ی سئو و کسب و کار آنلاین فعالیت دارند ، کاملا واضح و روشن است .

همانطور که اطلاع دارید ، در حال حاضر مهم ترین ابزار سرچ موتور جست و جوی گوگل است . شما برای تولید محتوای مناسب جهت ارتقای رتبه سایت خود ، به آشنایی کامل با عملکرد و ساز و کار گوگل و اطلاع از تعداد سرچ کلمات در گوگل نیاز دارید تا بتوانید به نتیجه ی مطلوبی دست پیدا کنید. برای آگاهی از میزان سرچ ماهیانه کلمه موردنظر خود ، نیازمند ابزار خاصی هستید که به کمک آن به هدف موردنظر خود برسید . میزان سرچ ماهیانه کلمه کلیدی می تواند اطلاعات مفیدی را به شما عرضه کند و شما را از نیازهای کاربران آگاه سازد . چندین روش برای پی بردن به میزان جستجوی این کلیدواژه ها وجود دارد . در این بین روش های مطمئن و رایگانی هم هستند که ما در ادامه به معرفی این ابزارها خواهیم پرداخت . شایان ذکر است که برخی از این ابزارها کاربرد گسترده تری دارند و البته کار با بعضی از آن ها به وضوح راحت تر می باشد.

تعداد سرچ کلمات در گوگل با ابزار گوگل ترندز :

یکی از رایج ترین و پرکاربرد ترین روش های آنالیز اطلاعات مرتبط به سئو گوگل ترندز می باشد که کاربردهای متفاوت و البته مفیدی برای کاربران دارد که از جمله ی آن کاربردها می توان به یافتن تعداد سرچ کلمات در گوگل اشاره کرد.

این ابزار از سال 2006 راه اندازی شده و در طول این سال ها برای کاربران فعال و قابل استفاده بوده است . کار کردن با این ابزار بسیار راحت بوده و کار کردن با آن زمان زیادی از شما کسر نمی کند . برای کار کردن با گوگل ترندز تنها نیاز به یک حساب کاربری دارید . پس از ورود به صفحه ی اصلی گوگل ترندز ، شما سه بخش را روی صفحه ی دسکتاپ خود مشاهده می کنید . این سه قسمت شامل ترندهای هفت روز گذشته ی آمریکا ، هفت روز گذشته در جهان و همچنین ترندهای آمریکا از اوایل تاسیس ابزار تا به امروز می باشد . در هر سه بخش نقشه ای به شما ارائه می شود که با کمک آن می توانید موقعیت های جغرافیایی مورد نظر خود را پیدا کنید و اطلاعات مدنظرتان را مورد ارزیابی قرار دهید.

تعداد سرچ کلمات در گوگل با ابزار گوگل ترندز

در این قسمت ها  کلمه ای که بیشترین جستجو را به خود اختصاص داده است  نشان داده می‌شود .

در قسمت دیگری از این ابزار( recently trending global ) را مشاهده می‌کنید که آخرین ترند های جستجوی جهانی را شامل می‌شود که به شما این امکان را می دهد از آخرین ترندهای جستجو شده و تعداد دفعات سرچ آنها در سطح جهانی مطلع شوید. در قسمت بعدی (year in search) مشاهده می‌شود . در این بخش شما به ترندهای سال دسترسی پیدا می‌کنید که ترندهای هرسال با توجه به category های مخصوصی دسته‌ بندی شده است .

 پس از آشنایی با بخش های مختلف گوگل ترندز حالا به نحوه سرچ کلمه مورد نظر در این ابزار می پردازیم : برای فهمیدن تعداد سرچ کلمات در گوگل ، ابتدا آن را در قسمت سرچ وارد کرده تا جستجویی لازم انجام شود . شما در این ابزارمی توانید با هر زبانی که بخواهید ، کلمه مورد نظر را تایپ کنید .

بعد از سرچ روی گزینه ی add term+ کلیک کنید . در این مرحله کادری مرتبط به کلمه کلیدی شما نمایش داده می‌شود که در این قسمت می‌توانید ناحیه ی مورد نظر برای جستجو ، بازه زمانی مد نظر و دسته بندی های موضوعی را مشاهده و انتخاب کنید . آخرین گزینه نوار نیز در مورد نحوه ی سرچ در وب مشخص شده است که می تواند نتیجه سرچ شما را در قالب وبسایت ، تصاویر ، ویدیو ها و … یافته و در اختیار شما قرار دهد . اگر شما بخواهید دو کلید واژه را با هم مقایسه کنید ، این ابزار این قابلیت را به شما می دهد در کنار سرچ ترم قبلی خود ، یک سرچ ترم جدید بیفزاید ؛ حالا اطلاعات دو کلید واژه انتخابی با هم نمایش داده خواهد شد. .شما می توانید بازه زمانی و میزان سرچ هر کلمه را که به دست آمده مشاهده کنید .

خواندن این مطلب!  لینک داخلی چیست ؟ - آموزش 0 تا 100 لینک دهی داخلی

اگر نشانگر موس خود را روی نمودار ببرید ، امتیازات هر کلید واژه را در تاریخ انتخابی شما نشان خواهد داد. همانطور که در قسمت قبل می توانستیم بازه ی زمانی مشخصی بر سرچ اعمال کنیم ، در مقایسه ی دو کلید واژه نیز این کار قابل انجام می باشد. برای انجام مقایسات بصورت دقیق تر در یک کشور ، می توانید با انتخاب گزینه ی (compare  breakdown by subregion ) نتیجه ی جستجو را براساس تقسیم بندی های استانی یک کشور دریافت کنید .

نمودار مقایسه کلمات در گوگل ترندز

شاید در حین بررسی برخی از کلمات کلیدی ، به این نکته برخورد کنید که در روزهای خاص و یا محدود ، این کلماتمیزان سرچ بسیار بالایی را داشته اند ؛ این موضوع بیانگر این است که ممکن است رویداد خاصی بر افزایش سرچ آن کلمات تأثیر گذاشته باشند ، این رویداد ها می تواند مذهبی ، سیاسی ، اقتصادی ، علمی و … باشند. این ابزار برای اطلاع شما از تعداد سرچ کلمات در گوگل بسیار مناسب می باشد . البته این ابزار گزینه ها و کاربرد های متفاوت دیگری هم دارد که می توانید از آنها نیز استفاده کنید.

در مورد این ابزار دو نکته قابل ذکر می‌باشد :

  1. در نمودار هایی که توسط این ابزار به شما ارائه می‌شود کلمات بر اساس محبوبیت امتیازدهی می‌شوند و هر کلمه ی کلیدی با خودش مقایسه می‌شود ؛ این یعنی اگر کلمه ای اخیراً امتیاز کل یعنی 100 را به دست آورده باشد ، ( سقف امتیازات 100 می باشد ) می تواند نشان دهنده این موضوع باشد که این کلمه در سال های پیشین کاربرد چندانی نداشته یا موضوعی است که به تازگی برای کاربران حائز اهمیت شده است . این موضوع در نتیجه ی مقایسه شما نیز بسیار تاثیرگذار می باشد ؛ چرا که ممکن است کلمه ای که در سالهای پیش نیز دارای محبوبیت بوده است به دلیل محبوب شدن ناگهانی کلمه مقایسه‌ای شما امتیاز کمتری بگیرد ولی بطور کلی جستجوی آن بیشتر از کلمه ی دیگر باشد که امتیاز بیشتری را در نمودار دریافت کرده است .
  2. شما باید آنالیز داده های به دست آمده خود را به طور دقیق و منظمی انجام دهید تا بتوانید در کار خود از آن ها استفاده کنید ؛ مثلاً بازه هایی که میزان سرچ کلمه در آن بیشتر شده را پیدا کنید تا بدانید در چه زمانی بهتر است از آن کلمه بیشتر استفاده کنید . این امر در موفقیت شما بی تاثیر نخواهد بود.

تعداد سرچ کلمات در گوگل با ابزار Google keyword planner :

ابزار بعدی که می تواند شما را از تعداد سرچ کلمات در گوگل مطلع کند ، اکانت گوگل کیورد پلنر می باشد . این ابزار به شما کمک می کند تا بتوانید تعداد دفعات جستجوی کلمات کلیدی که برای شما مهم است را پیدا کنید . با این ابزار می توانید از محبوب ترین کلمات کلیدی مطلع شده و از آن در کار خود بهره ببرید . این ابزار هم مانند گوگل‌ ترندز از ابزارهای گوگل می باشد ؛ به همین دلیل نتایج حاصل از این ابزار دقیق و قابل اعتماد می باشد . این ابزار زیرمجموعه‌ای از امکانات Google AdWords می باشد که برای تبلیغات در گوگل از آن استفاده می شود .برای استفاده از ابزار نیز به یک حساب کاربری در جیمیل نیاز دارید. از آن جایی که IP های ایران در صفحه نمایش داده نمی شود باید از IP کشورهای دیگر استفاده نمایید . پس از ورود به صفحه ی keyword planner بر روی عبارت skip the setup guide کلیک کنید . توجه داشته باشید که این گزینه تنها بار اول نمایش داده می‌شود .

تعداد سرچ کلمات در گوگل با ابزار Google keyword planner

در این هنگام صفحه جدیدی روی نمایشگر شما قابل مشاهده خواهد بود . در این مرحله باید ایمیل خود را وارد کنید . تصمیماتی بصورت پیش فرض نمایش داده می شود که می توانید تنظیمات پیش فرض را نگه دارید و یا آن را متناسب با اطلاعات شخصی خود تغییر دهید . سپس روی گزینه ی save and continue  کلیک کنید و صبر کنید تا صفحه ی جدید بارگذاری شود . از نوار بالای صفحه tool را باز کرده و سپس بر روی گزینه ی keyword planner کلیک کنید . در این قسمت مواردی روی صفحه پدیدار می شود  که شما باید search for keyword and ad group ideas را انتخاب کنید . پس از انتخاب مورد نام برده شده ، صفحه ی جدیدی نمایان خواهد شد که از شما درخواست می کند اطلاعاتی را وارد نمایید .

خواندن این مطلب!  CTR چیست و افزایش نرخ CTR به چه صورت است؟

این اطلاعات مربوط به همان واژه کلیدی می باشد که شما درخواست سرچ آن را دارید در پنجره اول کلمه و یا کلمات کلیدی مد نظرتان را تایپ کنید . اگر بیش از یک کلمه  برای سرچ در نظر دارید می توانید آنها را به همراه کاما (,) در این قسمت تایپ کنید و یا به وسیله ی  Enterآن ها را جدا کنید . در پنجره زیرین شما می توانید آدرس سایت خودتان یا سایتی که در نظر دارید را وارد کنید . از این طریق ابزار keyword planner با بررسی محتوای سایت برای بهتر شدن آن به شما کمک خواهد کرد . در قسمت بعد نوع کسب و کار خود را وارد کنید تا این ابزار بتوانند به طور دقیق تر بررسی های لازم را انجام دهد .

در بخش Trending ۴ فیلد وجود دارد که به ترتیب انتخاب موقعیت ها ، انتخاب زبان مورد نظر ، نوع موتور

فیلدهای مرحله آخر در استفاده از keyword planner

جستجو و Negative keyword را شامل می شود . در واقع Negative keyword به کلمه‌ای گفته می‌شود که شما تمایل دارید از گزینه‌ها حذف شود و در نتایج وجود نداشته باشد . برای یافتن میزان سرچ ماهیانه به قسمت بعد برای پر کردن نیاز ندارید . پس از اتمام بر روی گزینه ی get ideas کلیک کنید . حالا صفحه برای شما باز خواهد شد که بالای صفحه نموداری برای شما رسم می شود. در اینجا تمام کلمات کلیدی درخواستی شما را بر اساس ماه های سال به نمایش گذاشته می شود . قسمت بعدی جزئیات هر کلمه را به تفکیک به شما نشان می دهد شما می توانید میانگین جستجوی هر کلمه در ماه و همچنین میزان رقابت آنها را به دست آورید .

مزایای استفاده از ابزار keyword planner :

این ابزار برای یافتن کلمات کلیدی مناسب در کوتاه‌ترین زمان به شما کمک خواهد کرد . نتیجه ی محاسبات این ابزار به طور دقیق و قابل اطمینان می باشد که این موضوع نوعی مزیت برای آن به حساب می‌آید . با استفاده از فیلترهای این ابزار که مختصراً آن را شرح دادیم ، می توانید نتیجه ی مورد نظرتان را به طور دقیق ارزیابی کنید و حتی از میزان سرچ ماهیانه کلمه کلیدی مدنظر خود اطلاع یابید . تنها نکته‌ای که در مورد این ابزار وجود دارد ، این است که تعداد جستجو ها را بدون در نظر گرفتن کلیک ها به نمایش می‌گذارد ؛ یعنی اگر شخص فقط سرچ کند و وارد هیچ سایتی نشود نیز در سابقه سرچ ها ثبت خواهد شد .

3 ) تعداد سرچ کلمات در گوگل با ابزار Rank Tracker  :

تعداد سرچ کلمات در گوگل با ابزار Rank Tracker

این نرم افزار دارای دو نسخه پولی و رایگان می باشد که شما می توانید از نسخه رایگان آن نیز استفاده کنید . این نرم افزار به شما کمک می کند تا بدانید امتیاز دهی در وب سایت ها چگونه انجام می پذیرد . این نرم افزار یک ابزار ضروری برای کسب و کارهای آنلاین به حساب می آید . حتی اگر شما صاحب یک وبسایت بزرگ هستید و یا  شرکت تولید محتوای بزرگی در اختیار دارید ، این ابزار به شما کمک خواهد کرد تا کسب و کارتان را گسترش دهید . با کمک این نرم افزار می توانید .SERP سایت خود را یافته و ارزیابی کنید . حتی می توانید رتبه ی سایت رقیب های خود را هم ببینید و با سایت خود مقایسه کنید . این نرم افزار تعداد بک لینک های سایت ها را نیز به شما گزارش خواهد داد . این ابزار به شما کمک می کند نقاط ضعف خود و نقاط قوت سایت های رقبا را پیدا کنید . شما به کمک Rank tracker قادر خواهید بود سایت خود را در موتورهای جستجوی مختلف مانند گوگل ، کروم ، فایر فاکس و … مشاهده کنید .

4 ) تعداد سرچ کلمات در گوگل با ابزار کنسول جستجوی گوگل :

برای ثبت سایت خود در کنسول گوگل ابتدا وارد سایت شوید و بر روی ( Add a property ) کلیک کنید . سپس آدرس اصلی صفحه خود را در قسمت وبسایت کپی کنید

خواندن این مطلب!  طراحی سایت به همراه سئو

ورود به ابزار کنسول گوگل برای وارد کردن اطلاعات

حالا سایت از شما می‌خواهد که هویت خود را تایید کنید .که این کار به چند روش قابل انجام می باشد . پس از تایید هویت خود ، باید دامنه مورد  نظر خود را تنظیم کنید . پس از ثبت کامل سایت خود به پنل مدیریتی رفته و روی گزینه ی performance کلیک کنید. در صفحه جدیدی که برای شما باز شده گزینه ی average position را انتخاب نمایید. دوباره صفحه شما بارگذاری خواهد شد . حالا شما می‌توانید میزان سرچ کلمات کلیدی مورد نظرتان را مشاهده نمایید . باید سعی کنید سایت خود را با توجه به اطلاعات جدید به دست آمده از ارزیابی و ویرایش کنید .

5 ) سایت answer the public :

سایت answer the public

در این سایت اطلاعات به صورت پرسش و پاسخ از شما دریافت می شود ؛ روش کار به این صورت است که ابتدا شما کلمات کلیدی مورد نظر خود را وارد کرده و سپس سوالاتی برای رسیدن به نتیجه ی نهایی از شما پرسیده می شود .

6 ) ابزار Google correlate :

با استفاده از این ابزار نیز شما می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در بازه های زمانی کوتاه و یا بلند مدت بررسی و ارزیابی نمایید . متاسفانه این ابزار در ایران قابل استفاده نمی باشد .

کاربرد این نرم افزار در دو حالت می باشد حالت اول به بررسی میزان سر چه هرکلمه در موقعیت های جغرافیایی گوناگون می پردازد و حالت دوم میزان تغییرات جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر در گذر زمان را به شما نشان می دهد .

7 ) ابزار keyword dominator :

این ابزار هم در کنار دیگر ابزار ها می تواند برای یافتن تعداد سرچ کلمات در گوگل  کاربرد داشته باشد. به کمک این ابزار می توانید از موتورهای جستجوی گوگل کروم و … استفاده کنید . این ابزار پولی بوده و تنها به مدت محدودی می توانید از نسخه ی رایگان آن بهره ببرید .

8 ) سایت keywordtool.io :

این سایت به شما این قابلیت را می دهد که بیش از ۷۰۰ کلمه کلیدی را جستجو کنید . باین سایت مانند دیگر ابزارها امکان جستجو در موتورهای جستجوگر مختلف را به شما می دهد.

9 ) سایت ahrefs :

سایت ahrefs

از کاربردهای این سایت می توان به لینک سازی و دسترسی به بک لینک های رقبای شما اشاره کرد . در انتخاب کلمات کلیدی باید دقت ویژه ای داشته باشیم و تنها بر انتخاب یک کلمه اصرار نورزید . شما باید بر روی چندین کلمه ی مشابه کار کرده تا موتورهای جستجو با الگوریتم های خاص خود سایت شما را انتخاب کنند .

10 ) سایت kwfinder :

با کمک این ابزار میتوانید کلمات کلیدی با ترافیک بالا را شناسایی کرده و از آنها استفاده کنید . این ابزار به صورت دو نسخه ی رایگان و پولی در اختیار کاربران قرار دارد که بهتر است برای شروع از نرم افزار رایگان برای یافتن تعداد کلمات در گوگل استفاده کنید .

11 ) ابزار keywords everywhere :

این ابزار برای موتورهای جستجوی کروم و فایرفاکس قابل استفاده قرار می گیرد . شما پس از نصب این نرم افزار باید آن را به موتور جستجوگر خود اضافه کنید . در مرحله ی بعد از شما درخواست می شود که ایمیل خود را وارد نمایید . سپس پیامی به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید Key API ارسال شده را در قسمت خواسته شده کپی کنید تا بتوانید آیکون این ابزار را در نوار بالای مرورگر خود داشته باشید .

باید این نکته هم ذکر شود که با این ابزار تنها می توانید کلمات کلیدی خود را به زبان انگلیسی تایپ کنید .این ابزار برای یافتن تعداد سرچ کلمات در گوگل به زبان انگلیسی کاربرد دارد.

12 ) ابزار serpstat :

کار کردن با این ابزار کاربردی بسیار راحت است . ابتدا باید دامنه ، لینک و یا کلمه کلیدی موردنظر خود را وارد کنید و سپس نتایج بدست آمده را مورد ارزیابی قرار دهید . اگر با دامنه ی سایت خود وارد شوید ، می توانید کلیدواژه هایی که بر روی سایت تاثیر گذاشته را بیابید و یا حتی از ترافیک سایت خود مطلع شوید .

علاوه بر ابرازها و سایت های نام برده شده ، ابزارهای دیگری نیز برای این کار موجود هستند که در این زمینه به شما کمک خواهند کرد . ما تلاش کردیم ابزارهایی را که شما بدون پرداخت هزینه می توانید از آن ها استفاده کنید تا میزان سرچ ماهیانه کلمه مدنظرتان را بدست آورید، معرفی کنیم و در این بین دقت ابزارها را نیز برای انجام سرچ ها بصورت تخصصی و کاربردی در نظر داشتیم .

One thought on “ابزارهای موردنیاز برای یافتن تعداد سرچ کلمات در گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *