تست سرعت سایت

تست سرعت سایت

تست سرعت سایت با استفاده از ابزارهای مختلف آنلاین موجود در اینترنت امکان پذیر است. در این مقاله قصد داریم تا ابزارهای گوناگون را باهم بررسی کنیم و ببینیم چطور باید سرعت یک وبسایت را اندازی گیری کرد. اولین موضوعی که در اینجا برای یک وبسایت اهمیت دارد این است که مکان مبدأ، که تست سرعت از آن مکان گرفته می شود کجاست و می خواهیم از کجا این بررسی را انجام دهیم. ابزارهای مختلفی برای تست سرعت سایت وجود دارد که می توانید از آن ها برای فهمیدن زمان لود یک وبسایت استفاده کنید.

بارگیری سایت را در دستگاه های مختلف بررسی کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از تست در دستگاه های مختلف از موبایل و تبلت تا لب تاپ و … در اندازه های متفاوت بگیرید. خیلی از افراد تصور می کنند زمان لود سایت در دستگاه های مختلف یکسان است. اما این موضوع صحت دارد؟ ممکن است این نظریه هم درست و هم غلط باشد.

تست سرعت سایت با ابزار gtmetrix

تست سرعت سایت با ابزار gtmetrix

یکی از وبسایت هایی که برای تست سرعت سایت رایج است سایت gtmetrix است. این ابزار برای بررسی سرعت سایت های وردپرسی است و می توانید اطلاعات نسبتاً دقیقی از بهینه سازی کدهای سایت و زمان لود هر قسمت از سایت از سرور های معین شده ای را به شما می دهد داشته باشید. یکی از قابلیت های بسیار خوبی که این سایت به شما می دهد و در محبوبیت این سایت تأثیر بسزایی داشته است این است که به شما می گوید باید چه فایل هایی را بهینه تر کنید تا سرعت وبسایتتان را افزایش دهید و زمان لود آن را کمتر کنید. زمان لود را با دستگاه های مختلف بررسی کنید و ببینید کدام یک از آن ها به مشکل برخورد کرده و با چه کارهایی می توانید کمی آن را بهبود ببخشید.

تست سرعت و مانیتورینگ سایت از ایران

تست سرعت و مانیتورینگ سایت از ایران

خیلی از افراد این مشکل را دارند که چطور سرعت سایت و مانیتورینگ را از سرور های ایرانی بررسی کنیم و نمی دانند چه ابزاری برای این کار مناسب است. در اینجا قصد داریم ابزاری را به شما معرفی کنیم که به راحتی از ایران هم بتوانید سرعت هر سایتی را آنالیز کنید.

wakav.ir سایتی است که سرعت سایت را با سرورهای ایران می سنجد و تعداد درخواست های سایت را بررسی می کند. سرور ۱۱ واکاو می تواند گزینه بهتری از دیگر سرورهای موجود در ایران برای اندازه گیری سرعت سایت باشد. در کل این سایت های تست و آنالیز سایت به طور کامل نمی تواند دقیق باشد اما تا حد بسیار زیادی به ما کمک می کند.

اگر سایت وردپرسی دارید و می خواهید سرعت آن را افزایش دهید می توانید از بسته افزایش سرعت سایت وردپرس تیم ما استفاده کنید.

بررسی سرعت سایت توسط گوگل

بررسی سرعت سایت توسط گوگل

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/
با استفاده از لینک بالا می توانید توسط ابزاری که خود گوگل در اختیار برنامه نویسان وب قرار داده سرعت هر سایتی را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که گوگل چه امتیازی را برای سایت مد نظر شما در نظر گرفته است.

این ابزار صفحات سایت شما را در تمام دستگاه ها بررسی می کند و محتوای یک صفحه وب را تجزیه و تحلیل می کند ، سپس پیشنهادهایی را برای سریعتر ساختن آن صفحه به شما می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *