تاثیر کامنت مارکتینگ در سئو سایت

تاثیر کامنت مارکتینگ در سئو

در این مقاله قصد داریم درباره تاثیر کامنت مارکتینگ در سئو صحبت کنیم. برای اکثر سئوکارها این سوال پیش آمده است که آیا کامنت مارکتینگ در سئو سایت تأثیرگذار است یا خیر؟  اگر بخواهیم ساده و سریع جواب این سوال را بدهیم، باید بگوییم بله تاثیرگذار است. سئو مجموعه ای از فعالیت های مختلف به منظور ارائه بهترین نتیجه به کاربر است. در این مقاله منابع مختلفی را بررسی کردیم و این مقاله از تحقیقات مختلفی گردآوری شده است که مورد تایید می باشد. کامنت مارکتینگ را جدی بگیرید زیرا در کنار ایجاد اعتماد برای مشتریان شما بر روی سئو سایت شما نیز تاثیرگذار است.

سئو از فاکتورهای بسیار زیادی تشکیل شده و هر فاکتوری که کمی هم برای سئو سایت شما تاثیرگذار باشد امروزه با وجود رقابت زیاد بین سایت ها باید بدان توجه شود. بسیاری از افراد شاید با خود بگویند کامنت مارکتینگ مگر تا چه اندازه بر روی سئو سایت موثر است که من برای آن هم وقت خودم را صرف کنم؟! شاید در گذشته این مورد مورد تایید بود زیرا به این اندازه رقابت بین سایت ها وجود نداشت و بسیاری از فاکتورها توسط سایت ها نادیده گرفته می شده است. اما امروزه باید هر فاکتور مثبتی که می دانید را در سایتتان عملی کنید تا نتایج برتر را از آن خودتان کنید.

جدای از سئو کامنت مارکتینگ واقعاً برای ایجاد اعتماد ضروری هستند. نظرات دیگر مشتریان و خریداران قبلی استفاده کنندگان محصول می توانند در سایت های فروشگاهی معجزه کند. در سایت های فروشگاه بسیاری از ما هنگامی که می خواهیم یک محصول را خریداری کنیم حتماً نظراتی که دیگر استفاده کنندگان داشته اند را بررسی میکنیم، سپس آن را خریداری میکنیم.

طبق بررسی های انجام شده توسط وبسایت moz.com گوگل بیش از 50 درصد فاکتور های رتبه بندی را عواملی مانند مورد اعتماد بودن، تعامل کاربران با سایت و ارتباط با کاربران در نظر میگیرد.

ترافیک مستقیم نیز یکی از عواملی است که می تواند بر سئوی سایت شما بسیار تاثیرگذار باشد. زمانی که شما فضایی برای نقد و بررسی یک محصول فراهم می کنید و رقبای شما در این زمینه ضعیف تر عمل کرده اند شما باید از این فرصت استفاده نمائید و از این طریق کاربران را با برند خودتان آشنا سازید تا ترافیک مستقیم وبسایت خودتان را افزایش دهید.

معمولاً کسی به ترافیک مستقیم در سئو توجه زیادی نمی کند و این یک فرصت برای شما می باشد که نباید از آن غافل شوید. ما در بسیاری از صفحات قابلیت نمایش نظرات را نداریم که به راحتی می توانیم آن را به سایت اضافه کنیم. بله تنها نوشته های شما نیازمند نظرات نیستند. بسیاری از برگه ها و صفحاتی که شما در سایتتان ایجاد می کنید نیازمند درج بخشی برای نظرات کاربران هستند. هر چیزی که تعامل کاربران را با سایت شما افزایش دهد می تواند برای شما عالی باشد. تاثیر کامنت مارکتینگ در سئو نیز از این جهت بسیار فوق العاده است زیرا یکی از  راه های بسیار عالی تعامل و ارتباط با کاربران است.

تاثیر کامنت مارکتینگ در سئو

شما با افزودن بخش نظرات به برخی صفحاتتان رشد چشمگیری در رتبه بندی آن صفحات مشاهده خواهید کرد. اما این امر به چند دلیل مختلف اتفاق می افتد که بهتر است بدانید. یکی از این دلایل کاربر سوالاتش را در بخش نظرات به نحوی که جستجو می کند سوالاتش را می پرسد. حال اگر کاربر دیگری همانگونه در گوگل جستجویی کند شما شانس بسیار بیشتری در رتبه بندی نتایج برای آن کاربر خواهید داشت. بسیاری از جستجو ها دیگر کلمه کلیدی خاصی نیست، بسیاری از جستجوی های انجام شده در حال حاضر یک سوال و گاهاً یک جمله است. اما هنوز هم بسیاری از سایت ها صرفاً یک کلمه کلیدی را تکرار می کنند و انتظار رتبه هم در موتور های جستجو دارند! مورد دیگر سیگنالی است که به موتور های جستجو تعاملی بودن وبسایت شما را نشان می دهد.

این روزها درباره ویدئو مارکتینگ صحبت بسیار زیادی می شود زیرا کاربر آن را دوست دارد و با آن ارتباط برقرار می کند اما چرا کامنت مارکتینگ به اندازه ای که باید مورد توجه قرار نگرفته است. این فضای خالی به شما این امکان را می دهد بهتر از دیگر رقبای خودتان باشید و از آن ها جلو بزنید!

امتیازی که کاربران در بخش نظرات درج می کنند نیز می تواند در نتایج جستجو نمایش داده شود و اگر امتیاز خوبی دریافت کرده باشید به دیگران نیز نشان داده می شود و از این طریق نرخ کلیک شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برخی از آمارها نشان می دهد نرخ کلیک چیزی حدود 35% افزایش پیدا می کند تنها زمانی که شما ستاره دهی را در سایتتان ایجاد می کنید. برای سایت های با ساختار صحیح نیاز به نصب پلاگین یا کدنویسی اضافه ای نیست که ستاره دهی به نتایج جستجو شما افزوده شود تنها در بخش نظرات باید این امکان به صورت صحیح قرارداده شود.

 حال دیدید که روش های مستقیم و غیرمستقیم زیادی تاثیر کامنت مارکتینگ در سئو را تایید می کنند. راستی اگر از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده می کنید و به دنبال یک کارشناس سئو می گردید که 0 تا 100 سئو رو به خوبی براتون انجام بده، خدمات سئو وردپرس شرکت ما به همین منظور آماده شده و با سفارش این خدمات گزارش کار ماهیانه ارسال میشه براتون. همچنین رشد بازدید و فروش رو از همون ماه های اول متوجه خواهید شد.

منبع : https://searchengineland.com/how-customer-reviews-can-improve-your-seo-efforts-378252

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.