بالا بردن سئوی سایت

بالا بردن سئوی سایت

بالا بردن سئوی سایت

به‌محض احداث یک سایت در بستر اینترنت آنچه به‌عنوان یک فاکتور مهم دنبال می‌شود، افزایش رتبه و سپس حفظ جایگاه به‌دست‌آمده است. هر کسب‌وکار آنلاینی به‌منظور حضور در صدر نتایج گوگل به بالا بردن سئوی سایت نیازمند است و آن را از روش‌های مختلفی می‌طلبد و فرقی نمی‌کند در قبال به دست آوردن آن چقدر هزینه و زمان صرف می‌کند، زیرا ارتقا رتبه در نتایج گوگل به حدی دارای اهمیت است که بسیاری از کسب‌وکارها باوجود زمان‌بر بودن مقوله سئو تمامی گزینه‌های پیشروی خود را برای رسیدن به این مهم امتحان نموده و از هیچ تلاشی در این زمینه کوتاهی نمی‌کنند.

سئو جنبه‌های مختلفی را برای دسترسی به نتایج باارزش در مقابل مدیران وب‌سایت‌ها قرار می‌دهد و گاه آنها را تشویق به استفاده از تبلیغات گوگل ادز برای بازنمودن پای مخاطبان به وب‌سایت و افزایش رنک می‌کند و گاه نیز بر همان اصول جاری سئو تکیه نموده و رعایت قواعد سئو را بهترین راهکار برای جذب موفقیت می‌داند. به‌هرحال شما باید بدانید، هر فعالیتی که در جهت بالا بردن سئوی سایت خود انجام می‌دهید، نتیجه آن را با افزایش بازدید، حضور کاربران، کسب رتبه‌های عالی و … دریافت می‌کنید.

بالا بردن سئوی سایت و ارتقا رتبه توسط آن

منابع متعدد آموزش سئو و بهینه‌سازی سایت همگی می‌کوشند، نکات مهم و ترفندهای مختلف و عوامل مؤثر در بالا بردن سئوی سایت را بازگو نموده و بدین طریق سایت‌ها را به رتبه‌های بالایی نائل سازند. نمی‌توان نادیده گرفت که چقدر سئو و اصول آن در بالا بردن رتبه سایت و از آن مهم‌تر باقی ماندن در همان مکان ایدئال تأثیر داشته، به همین دلیل بررسی نکات آن و سپس رعایت نمودن آن برای آنکه بتوان در موتورهای جستجو وضعیت مناسب‌تری را برای خود ایجاد نمود یک ضرورت مهم است.

وجود ده‌ها هزار صفحه در فضای اینترنت که شاید اغلب آن نه محبوبیتی داشته و نه مراجعه‌کننده‌ای، سبب شده توجه به اعمال تکنیک‌های سئو برای صفحات به انتشار درآمده توسط شما به یک اولویت تبدیل شود. تنها برخی از صفحات ازنظر سئو و موتورهای جستجو دارای وضعیت قابل‌قبول و مناسبی بوده و توانسته‌اند در معرفی خود به مخاطبان از سدهای الگوریتم‌های مختلف رد شده و اکنون به ابزار هویت بپردازند.

خدمات سئو

خدمات سئو

خدمات سئو کمک می‌کند تا فارغ از روش‌های مضر و زیان‌بخش و با تمسک به شیوه‌های اصولی و صحیح، ارتقا رتبه‌ای پایدار نصیب وب‌سایت‌ها شود، به‌گونه‌ای که این درخشش رتبه، کمتر در مقابل تهاجمات مختلف وارده به پیکر وب‌سایت‌ها صدمه‌دیده و خلل و نقصی بیابد. بالا بردن سئوی سایت نوید دستیابی به اهدافی است که پیاده‌سازی آنها شاید محال به نظر برسد و چنان سریع این مزیت نصیب وب‌سایت‌ها می‌شود که باورش کمی سخت است.

البته این سبب نمی‌شود که گمان کنید، فرآیند سئو آسان و بالا بردن سطح آن امری است که یک‌شبه حاصل می‌شود. بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها فقط بر یک عنصر درون این ساختار منسجم و به هم تنیده خلاصه نمی‌شود، ازاین‌رو بررسی و صرف زمان ‌بر تک‌تک المان‌های موجود، به نتیجه رساندن پروژه سئو را با مخمصه‌های متعددی روبرو می‌سازد.

روزهای خوب در انتظار مدیرانی است که می‌دانند، زمانی ارزش‌آفرینی نصیب کسب‌وکارشان می‌شود که صبر را چاشنی فعالیت‌های سئو محور خود نموده و مانند یک مدیر کاردان ابزارهای سئو را در جهت شناساندن وب سایشان به خیل وسیعی از مخاطبان به خدمت بگیرند. بدین ترتیب وب‌سایت خود را از بیابان برهوت اینترنت نجات داده و به قله رفیع و دیدرس مخاطبان در بهترین جایگاه فضای آنلاین نائل می‌سازند.

نتایج آن برای کسب‌وکارها

به‌راستی اگر بخواهیم در مورد نتایج بالا بردن سئوی سایت برای کسب‌وکارها سخن بگوییم، گویی قصد صحبت کردن در مورد فواید وجود مشتریان فراوان برای یک فروشگاه در سطح شهر و شرح دادن آن را داشته باشیم. سئو هر کسب‌وکار آنلاینی را متحول نموده و آن را به شکلی سازمان‌دهی شده به جایگاه رفیعی هدایت می‌کند. شرکت‌های ارائه‌دهنده سئو همیشه مفتخرند که استانداردهای جهانی را برای افزایش رتبه و کسب نتیجه به کار می‌برند، ازاین‌رو هیچ کسب‌وکاری نیست به دنیای ترفندهای سئو وارد شود و در موتورهای جستجو ندرخشد.

البته بالا بردن سئوی سایت بسیار تخصصی و فنی بوده و به‌محض دریافت نتیجه ارشد در گوگل نمی‌توان حکم بر موفقیت نهایی صادر کرد و تازه فاز دوم فعالیت‌ها در جهت حفظ این رتبه آغاز می‌شود، زیرا رقیبان نیز با همین رویکرد و انرژی و قدرت پای به میدان گذاشته و درست زمانی که شما از کار و فعالیت خسته شده باشید، آنها میدان را برای مبارزه خالی یافته و گام‌های بلندتری برمی‌دارند.

به همین دلیل است که تلاش برای بالا بردن رتبه سایت فقط بخشی از همت‌های شبانه‌روزی در امر سئو را به خود اختصاص داده و شروع دوری است که شاید هیچ‌گاه به پایان نرسد و یک مبارزه همیشگی از سمت شمارا به‌عنوان مدیر موفق یک برند می‌طلبد.

راهکارهای مؤثر و ضروری در جهت بالا بردن سئوی سایت

راهکارهای مؤثر و ضروری در جهت بالا بردن سئوی سایت

حال که تا حدی به اهمیت بالا بردن سئوی سایت برای برندها پی بردید به شرح راه‌کارهای مؤثر برای دستیابی به آن می‌پردازیم. اگرچه بسیاری از آنها را باید از متخصصین سئو درخواست نمایید تا برای سایت شما به اجرا درآورند، ولی آگاهی از آنها دلیل زمان‌بر بودن این پروسه را برای شما آشکار می‌سازد و استقامتتان را برای تحمل زمان تحمیل‌شده به شما طی این فرآیند افزایش می‌دهد.

 • برقراری امنیت با گواهی SSL:

چگونه می‌توان به بالا بردن سئوی سایت فکر کرد، بدون آنکه تمهیدات لازم به‌منظور افزایش سطح امنیت را، درون یک وب‌سایت به اجرا درنیاورد. اخذ گواهی SSL اولین گام برای رسیدن به امنیت و افزایش سطح کیفی آن است. امروزه وب‌سایت‌هایی که به نصب این گواهی بر روی خود اقدام نمی‌کنند، مخاطبان بسیاری را برای تعاملی سازنده ازدست‌داده و ترافیک ورودی قابل‌توجهی دریافت نمی‌کنند.

 • بازنگری در ساختار و قالب سایت:

اگر به ساختارهای قدیمی هنوز وابسته بوده و فاکتورهای ارزنده ساختاری چون ریسپانسیو بودن هنوز به قالب وب‌سایت شما راه نیافته است، باید سریع‌تر برای ایجاد تغییری اساسی در ساختار وب‌سایتتان اقدام نمایید و بدین ترتیب کاربران را با هر سخت‌افزار و وسیله ارتباطی برای ورود به وب‌سایتتان توانمند سازید.

 • پوشش حوزه‌های اطلاعاتی:

امروزه افراد، بیشتر از گذشته به دنبال کسب اطلاعات هستند، شما نیز با هر هدفی به احداث یک وب‌سایت روی آورده‌اید با قرار دادن بخشی به نام بلاگ می‌توانید به این حوزه نیز در کنار کار تخصصی خود واردشده و از این بخش وب‌سایت خود به‌مانند پلی برای ارتباط با مشتریانی وسیع‌تر استفاده نمایید و در همین اثنا خدمات واقعی خود را نیز معرفی کنید.

راه‌اندازی وبلاگ ایده‌ای است که امروزه در کمتر وب‌سایتی به فراموشی سپرده می‌شود و البته تأثیر خوبی نیز در جذب مخاطبان دارد. بسیاری از مدیران نیز دور نرفته و بخش بلاگ خود را به معرفی خدمات و محصولات شرکت خود اختصاص داده‌اند که در یک نگاه کلی راه‌کار جالب‌توجهی است.

 • ذخیره محتوا در شبکه‌های توزیع:

یکی دیگر از روش‌های بالا بردن سئوی سایت ذخیره اطلاعات استاتیک سایت‌ها درون شبکه‌های توزیع محتواها به‌منظور پاسخگویی سریع‌تر به کاربران در موقعیت‌های جغرافیایی متعدد است. این شبکه‌ها به علت مجهز بودن به سرورهای قدرتمند و متعدد در اقصا نقاط جهان کار انتقال اطلاعات را به علت کوتاه نمودن مسیرهای انتقالی با سرعت بیشتر و در مدت‌زمان محدودتری به انجام می‌رساند.

به همین دلیل بر روی سرعت و نحوه بارگذاری سایت‌ها اثر مثبت گذاشته و ازاین‌جهت قادر است سئو را بهینه نموده و همچنین از سایت‌ها در برابر حملات مخرب هکرها نیز محافظت نماید.

 • تغییر URL ها به ساختاری قابل‌فهم:

URL ها راه رسیدن کاربران به درون وب‌سایت‌ها هستند، بدین ترتیب باید ساختاری مفهومی داشته و آغشته به کلمات کلیدی مناسب با هر کسب کاری باشند تا مانند راه‌بلدی قابل‌اعتماد مخاطبان را به سمت وب‌سایت‌ها هدایت نمایند. URL هایی که با صفحات ارتباط معنایی دارند در جذب مخاطب و ایجاد ارتباطی ماندگار قدرتمندتر هستند.

راهکارهای مؤثر و ضروری در جهت بالا بردن سئوی سایت

 • مسیریابی ساده:

برخی وب‌سایت‌ها چنان راهنمایی گمراهانه ای را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند و به‌جای هدایتگری آن‌ها را در میان انبوهی از مفاهیم سرگردان می‌نمایند که مراجعه مجدد کاربر به آن وب‌سایت محال است. آنچه باعث رضایتمندی کاربران از حضور در یک وب‌سایت می‌شود هدایت صحیح و ناوبری آسان برای رسیدن به مطالب مدنظر آنها است.

 • قابلیت‌های فنی:

اگر به بالا بردن سئوی سایت خود می‌اندیشید، نباید در مورد قابلیت‌های فنی وب‌سایت با سهل‌انگاری روبرو شده و از کنار آن بی‌توجه بگذرید، زیرا این معیارها نیز مانند ملاک‌های دیگر مهم و حیاتی است. به‌راستی هیچ وب‌سایتی قادر نیست بدون یک ‌هاست خوب شروع موفقی داشته باشد. سرعت، پشتیبانی، میزان UPTIME و … نیز از ملاک‌های فنی دیگری است که کیفیت سایت و بهبود عملکرد آن را رقم می‌زند.

 • عدم قرار گرفتن در موارد ممنوع گوگل:

هرگز به سمت موارد ممنوع و نقض قوانین گوگل نروید، زیرا نه‌تنها سئوی شمارا تحت شرایط مخرب قرار می‌دهد، بلکه خطر پنالتی شدن وب‌سایتتان را به همراه دارد. پس به‌صورت مداوم بررسی کنید که دقیقاً بر روی خط سفید الگوریتم‌های گوگل حرکت کرده و از آن تجاوز نکنید.

 • طراحی صفحه تماس با ما:

اگر تا حال به اهمیت صفحه تماس با ما در وب‌سایت‌ها فکر نکرده‌اید بهتر است بدانید، این مکان یک موقعیت ایدئال را برای معرفی بهتر شما و بیان خدمات، محصولات، آدرس شرکت، راه‌های ارتباطی و … فراهم می‌سازد و همان‌قدر که زمینه ارتباط و اعتماد را مهیا ساخته، سئو ساز نیز بوده و امکان گنجاندن کلمات کلیدی در این بستر بر ارزشمندی آن افزوده است.

 • قابلیت جستجو در سایت:

اگرچه این قابلیت بسیار جزئی و کوچک می‌نمایاند اما تأثیر خوبی در ایجاد محیطی مطلوب برای کاربران داشته و به علت اینکه آنها را سریع‌تر به مطلوبشان هدایت می‌کند، عنصر مهمی تلقی می‌شود.

 • صفحه درباره ما:

می‌توانید صفحه تماس با ما را فقط به کانال‌های ارتباطی خود اختصاص داده و یک صفحه مجزا بانام درباره ما برای درج اطلاعات مفید اختصاص دهید. البته بسیاری وب‌سایت‌ها این دو صفحه را باهم ادغام نموده اما برخی به‌صورت دو بخش مجزا از هم آنها را ترسیم می‌کنند، این نظر شخصی شما به‌عنوان مدیر یک وب‌سایت است که ملاک گزینش قرار می‌گیرد.

برندهایی که سابقه درخشانی درزمینۀ کاری خوددارند و با شرکت‌های بزرگی توفیق همکاری داشته‌اند، مسلماً مسائل جذاب‌تری برای بازگو کردن در صفحه درباره ما دارند و داشتن یک صفحه مجزا برای توضیح این مسائل به نظرشان خوشایندتر است.  اما این موضوع بسته به رفتار و درخواست کاربرانتان می باشد.

فعالیت های مورد نیاز جهت ارتقا رتبه سایت

 • رعایت حریم خصوصی کاربران:

اگر قرار است به بالا بردن سئوی سایت به صورتی تخصصی بی اندیشید، باید رعایت حریم خصوصی کاربران و حفظ اطلاعات شخصی آنها یکی از اولویت‌های شما باشد. در این میان هیچ تفاوتی بین اطلاعات حساس و محرمانه با نمونه‌های کم‌اهمیت‌تر وجود ندارد و شما به‌عنوان یک مدیر قابل‌اعتماد ملزم به محافظت و حراست از مجموعه آنها هستید تا با افشای این اطلاعات اعتبار و اعتماد چندین ساله شما در نزد کاربرانتان به باد نرود.

فراموش نکنید که رعایت حریم خصوصی کاربران و حفظ اطلاعات یکی از ملاک‌های مهم و تعیین‌کننده در افزایش اعتماد مشتریان است، به‌گونه‌ای که هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد.

 • استفاده از ویدیوهای جذاب در میان محتواها:

اگر بتوانید مدت ماندگاری کاربران را درون وب‌سایت خود افزایش دهید، تأثیر خوبی در رتبه شما نزد گوگل و انواع موتورهای جستجو دارد. به‌واقع چه محتوایی مانند ویدیوها قادر هستند مخاطبان را در یک وب‌سایت ماندگار کرده و برای وب‌سایت‌ها جذابیت را به ارمغان آورند.

در این راستا انواع ویدیو، گیف، انیمیشن‌ها، اینفوگرافیک، بنرهای متحرک و … به کمکتان می‌آیند تا مسیر دسترسی به انبوهی از مخاطبان را برای شما هموارتر نمایند.

 • محتوای تعامل برانگیز:

محتواهایی که آن‌قدر سودمند هستند که بازگشت کاربران را رقم می‌زنند و نیاز به برقراری ارتباط و تعامل را ایجاد می‌کنند، برای هر وب‌سایتی سودمند هستند. این محتواها کیفیت عالی خود را در بخش نظرات کاربران نشان می‌دهند. شما به‌عنوان مدیر یک وب‌سایت با انتشار چنین محتواهایی نیمی از راه را رفته‌اید و سپس با فعال نگه‌داشتن بخش نظرات و درج پاسخ‌هایی کامل و مؤثر نیمی دیگر از راه را به‌منظور بالا بردن کیفیت سایت خود باید بروید.

 • متای توضیحات:

متای توضیحات به علت اینکه باعث هدایتگری مخاطبان شده و یک پیش توضیحی بر محتوای ارائه‌شده است، از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. همان‌قدر که به نوشتن محتوایی ارزنده و جذاب می‌پردازید در انتخاب کلمات و جملات برای این بخش نیز کوتاهی نکنید تا نرخ کلیکی بالا را تجربه نمایید و بتوانید در این زمینه نیز بهینه وارد شوید.

 • تایتل هایی جذاب:

تایتل ها یا همان عنوان‌های مطالب اگر دقیقاً متناسب با محتوای درونی وب‌سایت‌ها گزینش شوند و به‌اندازه کافی گیرا و شوق برانگیز باشند، نه‌تنها زمینه ورود کاربران بیشتر را به وب‌سایت‌ها فراهم می‌سازند، بلکه باعث ماندگاری بیشتر کاربران نیز شده و در بالا بردن سئوی سایت شما نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا می‌کنند.

از رو به بهینه نمودن تگ عنوان، به دلیل آنکه عنصری کلیدی بوده که مورد سرچ بسیاری از کاربران قرارگرفته و راه ارتباط سازی مؤثری محسوب می‌شود، اهمیت فوق‌العاده‌ای دهید.

 • افزایش سرعت سایت به مدد پلاگین کش:

ذخیره برخی از فایل‌های سایت در مرورگرها به‌منظور بالا بردن سرعت سایت به مدد برخی از افزونه‌ها چون Caching امکان‌پذیر است. شما با نصب این پلاگین بسیاری از مشکلات بارگذاری سایت خود را برطرف ساخته و سرعت سایتتان را به حد مناسبی می‌رسانید.

 • سرعت لود:

همیشه پایبندی به فاکتورهای گوگل توانسته در ارتقا رتبه وب‌سایت‌ها مؤثر باشد. سرعت لود نیز از معیارهایی است که از دو جهت برای وب‌سایت‌ها سودمند است، از یک‌جهت رنک گیری عالی را نصیب آنها می‌کند و از جهت دیگری رضایتمندی مشتریان را به دنبال دارد. چه چیز بیشتر از رضایت کاربران و گوگل برای سایت‌ها می‌تواند ارزشمندتر تلقی شود.

 • کاهش حجم فایل‌ها:

هر وب‌سایتی از مجموعه‌ای فایل‌های CCS و کدهای html و جاوا اسکریپت تشکیل‌شده که کاهش حجم و فشرده‌سازی آنها نتایج درخشانی را در سرعت رصد ربات‌های گوگل دارد. بدین ترتیب توجه به این مهم ایندکسی سریع‌تر و سرعتی بالاتر را برای وب‌سایت‌ها رقم می‌زند.

 • کاهش حجم تصاویر:

تصاویر نیز بخش مهمی از درون‌مایه وب‌سایت‌ها را تشکیل می‌دهند، این تصاویر آنچه در محتواها به‌منظور خوانای بیشتر درج نموده‌اید را شامل شده و تا قالب وب‌سایت‌ها ادامه می‌یابد. بهینه‌سازی این تصاویر به معنای کاهش حجم، افزایش کیفیت و … تأثیر خوبی در سئو داشته و سرعت بارگذاری را نیز می‌افزاید.

البته ALT نمودن تصاویر را نیز مانند دیگر عناصر یادشده تا حال، اهمیت دارد. استفاده از متای توضیحات برای عکس‌های سایت، موتورهای جستجو را برای معرفی شما به مخاطبان مدنظرتان یاری می‌رساند.

 • افزایش سرعت لود ابتدایی:

بسیار اتفاق افتاده که به وب‌سایتی واردشده و در این میان متوجه شده‌اید که تصاویر و ادامه مطلب فقط در زمان اسکرول صفحه نمایان می‌شوند. این امر به علت استفاده از قابلیت Lazy Load یا لود آهسته است که سبب می‌شود، سایت به دو بخش تقسیم‌شده و به‌محض کلیک کاربر بر روی آدرس سایت، قسمت ابتدایی به‌سرعت نمایان شده و بخش دوم در زمان نیاز کاربر به نمایش درآید که این عمل تأثیر خوبی بر سرعت لود سایت دارد.

 • تحلیل لینک‌های سایت:

همان‌طور که لینک‌ها باعث ترقی و شکوفایی وب‌سایت‌ها می‌شوند لینک‌های شکسته و معیوب در جهتی مخالف عمل کرده و امتیازات منفی را نصیب وب‌سایت مزبور می‌نمایند. بررسی و تحلیل تمامی لینک‌های داخلی را به‌عنوان یک رویکرد مهم سئو در اولویت کاری خود قرار دهید.

 • حذف محتواهای تکراری:

همان‌طور که از درج محتوای کپی باید بر حذر باشید، شما به‌هیچ‌وجه مجاز به استفاده از محتواهای تکراری درون وب‌سایت خود نیز نیستید و اگر به برطرف نمودن آن اقدام نکنید، مسلماً نتیجه‌ای جز پنالتی شدن و اسپم صفحات سایت را برایتان به دنبال ندارد. استفاده از شگردهای مختلف برای برطرف نمودن این مشکل چون تگ کانونیکال، ریدایرکت و … مثمر ثمر هستند.

روش ها افزایش رتبه سئو

 • کنکاش کلیدواژه‌ها:

اگر درگذشته یک سری کلیدواژه‌ها را برای سایت خود برگزیدید و اتفاقاً نتایج عالی نیز دریافت نموده‌اید، قرار نیست این کلمات تا ابد برای شما سودمند باشند، زیرا این کلمات متناسب با نیاز کاربران هرچند وقت یک‌بار تغییر کرده و شما نیز باید در این زمینه به‌روز باشید و با کنکاش در این واژه‌ها آن نمونه‌ای که در حال حاضر اثربخشی بیشتری دارد را بیابید.

دقت نمایید که هرروزه یک سری کلمات کلیدی جدید در گوگل توسط کاربران ایجادشده که سهم بالایی از مخاطب را جذب می‌کنند، یافتن و تمرکز نمودن بر روی آنها وب‌سایت شمارا به موفقیت‌های مدنظرتان می‌رساند.

 • تبلیغات محدود:

یکی دیگر از اقداماتی که به بالا بردن سئوی سایت کمک شایانی می‌کند، عدم درج تبلیغات یا محدود نمودن استفاده از آنها است، زیرا این لینک‌ها حجم بالایی داشته و سایت را در زمان بارگذاری با مشکل روبرو می‌سازد. ازاین‌رو تا می‌توانید لینک‌های تبلیغاتی را از بستر وب‌سایت خود حذف نموده و دیگر روش‌های تبلیغاتی را جایگزین آن نمایید.

 • کنترل نرخ بازگشت:

بازگشت کاربران به وب‌سایت‌هایی که زمانی به آن مراجعه نموده‌اند و برقراری تعامل یعنی اینکه تمامی راهکارها در امر سئو به نتیجه رسیده و مدیران توانسته‌اند نرخ پرش خود را کاهش داده و به کنترل خوبی از نرخ بازگشت دست یابند. این امر بهبود کلی وب‌سایت را در نتایج گوگل به همراه داشته و آن را در میان سایت‌های موفق جای می‌دهد.

نرخ پرش بالا نشانی بر بی‌کیفیت بوده فرآیندهای سئو دارد و نیاز به بازنگری و اجرایی مؤثرتر در قالبی جدیدتر را می‌طلبد تا روند فعلی تغییر کرده و وب‌سایت‌ها از خطر افول و فراموشی رها شوند.

 • استقبال از پست‌های مهمان:

بسیاری از مدیران که تمایل دارند، نام و نشانی از خود در دیگر وب‌سایت‌ها بر جای بگذارند، علاوه بر رپورتاژ، انتشار لینک محتواها و … می‌توانند راهکار دیگری نیز در پیش بگیرند و آن ایجاد پست‌ها و انتشار آن در دیگر وب‌سایت‌ها به‌عنوان مهمان سایت است، البته در جهت مقابل نیز می‌توان از افراد نامی درخواست انتشار پست در سایت شخصی خود، به‌عنوان مهمان سایت را داشت که در هر دو این مراحل، برندسازی باقدرتی فزون‌تر رقم می‌خورد و ترافیک به‌گونه‌ای معجزه‌آسا روانه سایت‌ها می‌شود.

 • حضوری فعال در شبکه‌های اجتماعی:

دنیای وب امروزی تا حد زیادی قدرت و شهرت خود را مدیون شبکه‌های اجتماعی و حرکت هم‌راستای آنها در کنار سایت‌ها است. به‌گونه‌ای که دیگر نمی‌توان اقدام به بالا بردن سئوی سایت بدون در نظر گرفتن جایگاهی منحصربه‌فرد برای شبکه‌های مجازی در کمپین‌های تبلیغاتی گرفت و به موفقت رسید.

عضویت در شبکه‌های اجتماعی، برقراری لینک از آن‌ها به وب‌سایت‌ها، انتشار محتوای سایت در بستر مناسب شبکه‌های مختلف و … همگی بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها را فراهم نموده و سیگنال‌های مثبت موتورهای جستجو را به سمت سایت‌ها روانه می‌سازد.

 • بررسی درصد اعتبار بک لینک‌ها:

نمی‌شود بی‌کار نشت تا لینک‌های خارجی بی‌کیفیت سئوی سایت ما را نابود سازند و تمامی تلاش‌های شبانه‌روزی در جهت ارتقا رتبه را به‌کلی زیر سؤال ببرند. باید هرچه سریع‌تر اقدام نمود و از ابزارهای چون سرچ کنسول برای تحلیل این موضوع و حذف لینک‌های مضر استفاده نمود، زیرا وجود این لینک‌ها خطر اسپم شدن وب‌سایت را به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *