10 تا از اشتباهات رایج در طراحی وب سایت که مشاغل کوچک انجام می دهند

اشتباهات رایج در طراحی وب سایت

اشتباهات رایج در طراحی وب سایت : در حال حاضر داشتن یک وب سایت جذاب و حرفه‌ای تنها یک گزینه نیست، بلکه یک ضرورت است. یک سایت ضعیف می تواند موجب از دست رفتن مشتریان و کاهش فروش شما شود. بسیاری از مشاغل به ویژه مشاغل کوچک؛ برای اینکه در هزینه های خود صرفه جویی کنند و یا برای کنترل راحت تر روی پروژه، خودشان اقدام به طراحی وب سایت برای کسب و کار خود می نمایند. برخی مواقع نیز عدم درک درست آنها از مفاهیم طراحی وب، منجر به ایجاد و ساخت سایتی می شود که اصلا ایده آل و مناسب نیست. برای جلوگیری از این موضوع، در ادامه به اشتباهات رایج در طراحی وب سایت که توسط مشاغل کوچک انجام می شود می پردازیم. همچنین برای سفارش طراحی سایت و مشاوره رایگان طراحی وبسایتی در خور کسب و کارتان با ما تماس حاصل فرمائید و کارشناسان شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا شما را در این راه همراهی خواهند نمود.

مهم ترین اشتباهات رایج در طراحی وب سایت

طراحی وب سایت در حقیقت یک هنر است؛ هنری که به خوانندگان و بینندگان آن ارائه می شود و باید به بهترین شکل ممکن انجام گیرد تا اثر گذاری خود را داشته باشد. طراحان سایت برای ارائه این هنر؛ قوانین خاصی را دنبالی می کنند؛ قوانینی و مواردی که مردم آنها را رعایت نمی کنند و در نهایت سایت های غیر حرفه ای ایجاد خواهد شد که نتیجه منفی را بر روی کسب و کار میگذارد. اما شما از آن دسته وب سایت ها نباشید که با اقدامات اشتباه موجب از دست رفتن مشتری ها می شوند. شما از 10 تا از اشتباهات رایج در طراحی وب سایت که بسیاری از افراد انجام می دهند؛ پرهیز کنید؛ این 10 تا اشتباه به شرح زیر است:

 1. قرار دادن اطلاعات زیاد و گیج کننده

اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را به سرعت در سایت خود نمایش دهید. مخاطبان سایت شما باید به محض ورود به سایت و در کمتر از یک دقیقه، بفهمند، موضوع چیست. اگر چنین نباشد؛ مخاطبان، سایت شما را ترک می کنند. سایت خود را بیش از حد شلوغ نکنید. قرار دادن عکس، متن و… به صورت افراطی، مخاطب را خسته می کند و برای او گیج کننده است.

 1. سایت خیلی خلوت با محتوای بسیار کم

همان طور که طراحی سایت به صورت شلوغ و گیج کننده؛ اصلا جذاب نیست؛ سایت های خیلی خلوت نیز نمی تواند مناسب باشد و مخاطب زیادی را جذب کند. با اینکه سبک مینیمالیسم در طراحی سایت؛ یک روند بزرگ و پرطرفداری است؛ اما اگر به درستی انجام نشود؛ می تواند به شدت اثرات دافعه داشته باشد. این موضوع نیز یکی از اشتباهات رایج در طراحی وب سایت که برخی مرتکب می شوند و فکر میکنند هر چقدر خلوت تر و رمز آلود تر باشد؛ بهتر است. شما باید بدانید که مخاطبین شما می خواهند بدانند که شما کی هستید و به طور دقیق در چه زمینه ای فعالیت می کنید و کسب و کار شما برای آنها چه خواهد کرد.

اطلاعات گیج کننده در طراحی وب

 1. طراحی سایت گیج کننده با اطلاعات نا مرتبط

طراحی سایت به صورت گیج کننده از دیگر اشتباهات رایج در طراحی وب سایت است که مشاغل کوچک انجام می دهند. منظور از گیج کننده، سایت هایی است که از تصاویر، متن، رنگ، موضوع،لوگو و دیگر آیتم ها به صورت نا مرتبط به هم و نا مرتبط با تجارت خود استفاده می کنند. این اشتباه معمولا زمانی رخ می دهد که بخواهید در سایت خود ایده های زیادی را انتقال دهید. برای جلوگیری از این اشتباه؛ زمان طراحی سایت برای تجارت خود؛ یک موضوع کلی را در نظر بگیرید، سپس لوگو و متن و تمامی عناصر سایت خود را هم راستای موضوع اصلی، تولید و تدوین کنید.

 1. CTA نامناسب

CTA (اقدام به عمل/ فراخوانی به عمل) یکی از مهم ترین آیتم ها در وب سایت شما است. با این آیتم، شما از بازدید کنندگان می خواهید اقدامات مختلفی را انجام دهند.

این اقدامات درخواستی از مخاطبان باید واضح و دقیق باشد. باید اطلاعات کافی وجود داشته باشد. مخاطبان سایت شما باید بدانند با انجام این کار، دقیقا چه چیزی را به دست خواهند آورند.

CTA نباید آزار دهنده باشد؛ بلکه باید برای بازدید کنندگان مفید واقع شود. اطمینان حاصل کنید  که لینک کال تو اکشن شما، مختصر و مفید است و آزار دهنده نیست و به مشتریان می گوید که آنها باید دقیقا چه کاری را انجام دهند.

محتوای تکراری و خسته کننده

 1. محتوای تکراری و خسته کننده

احتمالا شنیده اید که محتوا پادشاه است. همین جمله اهمیت محتوا را به خوبی نشان می دهد. محتوا مهم ترین بخش سایت شما است و ابزاری برای یک بازاریابی موفق. محتوا در حقیقت چیزی است که در مورد خدمات و یا محصولات شما به طور مستقیم و غیر مستقیم اطلاعاتی را به کاربران ارائه می دهد.

برای انتشار محتوا در سایت خود به فونت هایی که انتخاب می کنید و نوعی که در سایت قرار میدهید، توجه کافی داشته باشید.

محتواها را خوانا و جذاب بنویسید. از پاراگراف بندی استفاده کنید. در یک محتوا تصویر، ویدئو و فضاهای خالی قرار دهید تا خواننده خسته نشود. محتواهای جدید و به روز بنویسید که از منابع انگلیسی معتبر گرفته شده باشد. جملات خود را کوتاه و ساده در نظر بگیرید.

نوشتن محتواهای کپی، طولانی، کسل کننده، سخت و خیلی تخصصی بدون استفاده از آیتم های بصری از جمله اشتباهات رایج در طراحی وب سایت است که برخی مشاغل مرتکب می شوند. اما شما این اشتباهات را انجام ندهید.

 1. تصاویر بی کیفیت و نا مرتبط

تصاویر و آیتم های بصری یکی از عناصر جدایی ناپذیر در هر سایتی هستند. تصاویر و گرافیک سایت خود را باید ساده انتخاب کنید. یعنی تصاویر بدون نیاز به استفاده از متن، مفهوم را به خواننده منتقل کنند.

بکار بردن تصاویر سخت، پیچیده، نامرتبط و بی کیفیت از جمله اشتباهات رایج در طراحی وب سایت که برخی از مشاغل مرتکب می شوند.

تصاویری که از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، در جذب مخاطبین سایت تاثیر خیلی منفی دارد و آنها را گیج می کند.

 1. پیمایش پنهان

ما در حال حاضر در عصر سرعت زندگی می کنیم. به طوری که هر چیزی در لحظه بهمان داده می شود. این نکته را فراموش نکنید که مخاطبین سایت شما نیز می خواهند هر چیزی را راحت در سایت پیدا کنند از جمله منوی پیمایش.

یکی از اشتباهات رایج در طراحی وب سایت که برخی افراد انجام می دهند، این است که منوی پیمایش را به سادگی در دسترس کاربران قرار نمی دهند. تا حالا شده که به وب سایتی بروید، اما نتوانید نوار جستجو را پیدا کنید؟ این قطعا خوشایند نبوده است.

عدم شناسایی مخاطب هدف

 1. عدم شناسایی مخاطب هدف

شما به عنوان مدیر یک کسب و کار کوچک؛ باید بدانید که شناختن مخاطب هدف چقدر مهم است. شما احتمالا ساعت ها از وقت خود را صرف این کرده اید که چگونه می توانید توجه مشتریان را جلب کنید. این موضوع یعنی جلب توجه مخاطبان، در طراحی سایت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. سایت شما با توجه به موضوع و مدلی که دارد؛ نوع خاصی از مخاطبین را جذب می کند. هر وب سایتی حالت و مدل مخصوص به خود را دارد. برخی از سایت ها رسمی و یا جذاب هستند؛ در حالی که برخی دیگر از سایت ها سرگرم کننده هستند.

هر کدام از این سایت ها با توجه به نوع و موضوعی که دارند، برای یکسری از مخاطبین جذاب خواهد بود. بنابراین هرگز سعی نکنید، تعداد زیادی از مخاطبین با سلیقه های متفاوت را جذب نمایید. این کار از اشتباهات رایج در طراحی وب سایت است که باید از آن دوری کنید. شما باید مخاطب هدف خود را شناسایی کنید و سایت خود را مطابق با نیازها و سلیقه آن مخاطبان پیش ببرید.

 1. عدم وجوداطلاعات تماس

عدم وجود صفحه تماس با ما از بدترین اشتباهات رایج در طراحی وب سایت است که می توان ذکر کرد. تماس با ما در زمانی که کاربران می خواهند از خدمات سایت شما استفاده کنند و یا محصولی را خریداری کنند؛ بسیار مهم است. صفحه تماس با ما، باید به راحتی قابل مشاهده و در دسترس کاربران باشد. فاصله صفحه تماس با ما با مخاطب سایت باید فقط یک کلیک باشد. اگر کاربر بخواهد برای پیدا کردن اطلاعات تماس، در سایت جستجو کند؛ احتمالا نا امید و خسته می شود و سایت را ترک می کند.

تبلیغات آزار دهنده

  1. تبلیغات آزار دهنده

تبلیغات یک آیتم منفی در دنیای وب است.اما با این حال نمی توان از آن در برخی از وب سایت ها به ویژه سایت هایی که منبع درآمد اصلی آنها تبلیغ است؛ صرف نظر کرد.

بهترین کار در این ارتباط، قرار دادن هوشمندانه تبلیغات خواهد بود. تبلیغات را مورد تجزیه و و تحلیل قرار دهید، اگر حس کردید این تبلیغات آزار دهنده است؛ مطمئن باشید برای مخاطبین شما نیز آزار دهنده خواهد بود.

تبلیغات را به اندازه بدون شلوغی و بدون گرفتن کل صفحه بکار ببرید تا برای مخاطبان شما آزار دهنده نباشد.

جمع بندی

همیشه مخاطب و کاربر هدف خود و همچنین چشم انداز کسب و کارتان را در نظر داشته باشید و آن را در طراحی سایت از برنامه ریزی تا اجرا بکار ببرید. اگر این دو در یک جهت حرکت کنند، وب سایتی حرفه ای و عالی خواهید داشت که در مورد تجارت شما به خوبی صحبت می کند و پاسخگوی دغدغه ها و نیازهای کاربران هدف شما است.

منبع : https://usabilitygeek.com/10-most-common-web-design-mistakes-small-businesses-make/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *