آموزش جامع سئو یوتیوب

آموزش جامع سئو یوتیوب

آموزش جامع سئو یوتیوب برای کسانی که تمایل دارند، استفاده از این شبکه اجتماعی را محدود به سرگرمی ندانسته و در آن به کسب درآمدهای بالا نائل شوند، بسیار کارساز و راه گشا است. به‌راستی صحبت نمودن حول بهبود رتبه ویدیوها در یوتیوب موضوع داغی است که شاید از سوی بسیاری به‌عنوان یک مطلوب پیگیری می‌شود، اما در هیچ جایی به‌طور کامل به آن پرداخته نشده است. ازاین‌رو ما سعی می‌کنیم به‌تمامی مطالب این حوزه به‌صورت کافی و وافی پرداخته و تمامی نقاط کور و نامفهوم آن را برایتان رمزگشایی کنیم.

در حقیقت تمامی روش‌هایی که منجر به ارتقا رتبه در یوتیوب و موتورهای جستجو می‌شود، همان‌هایی است که موفقان این عرصه از آن بهره برده و اکنون به نام‌آوران این سامانه تبدیل‌شده‌اند. آموزش جامع سئو یوتیوب و به کار بستن ارکان آن افزایش تعداد بازدید، تعداد اعضای کانال، تعداد ورودی‌ها و … را برای تمامی کانال‌ها به ارمغان می‌آورد. به همین دلیل تمام کسانی که به دنبال راه‌اندازی یک کانال باقدرتی فراوان و رتبه‌ای ارشد هستند، به فنون سئو یوتیوب نیازمندند. در ادامه با شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا همراه باشید.

قدم اول آموزش سئو یوتیوب

اگرچه تعداد کثیری از مردم جهان یوتیوب را یک مکان امن برای انتشار و مشاهده ویدیو می‌دانند، اما این محبوبیت فقط در نزد کاربران نبوده و این سامانه توانسته با مزایا و امکانات به‌روز خود حتی در نزد سایت‌های بزرگی چون الکسا به‌خوبی بدرخشد. همین موضوع باعث شده تمام کسانی که به دنبال برترین مکان برای اشتراک‌گذاری ویدئو می‌گردند بانام یوتیوب برخورد نموده و صدالبته نیز از محیط کاربری جذاب آن نهایت بهره را ببرند.

یوتیوب امروزه به‌عنوان برترین و پربازدیدترین سایت با ارائه خدماتی چون اشتراک‌گذاری به‌صورت رایگان، امکان تبلیغات در قالب ویدیوهای تبلیغاتی، معرفی محصولات، فروش و …، توانسته محبوبیتی جهانی بیابد. یوتیوب به علت آنکه اجازه داده از طریق آن خیل وسیعی از مخاطبان را روانه وب‌سایت خودنمایید، خدمات کم‌نظیر خود را در عرصه اینترنت تمام و کمال نموده است.

شما قادر نیستید بدون مجهز شدن به آموزش جامع سئو یوتیوب به الگوریتم‌ها و عوامل رتبه‌بندی آن دست‌یابید، زیرا همان‌قدر که سئوی وب‌سایت‌ها برای موتورهای جستجو دارای پیچیدگی بوده و تخصص‌های لازم را می‌طلبد، سئو در سامانه‌ای قدرتمند و جهانی چون یوتیوب نیز خالی از تکنیک‌ها و موارد متعدد نیست.

بهینه‌سازی کلمات کلیدی خاص در یوتیوب

برای تمامی تازه‌واردان به عرصه پهناور یوتیوب تصور اینکه بتوان با بهینه نمودن یک تعداد کلمه کلیدی خاص به صدر توجهات و بازدیدها نائل شد، امری محال است. حال‌آنکه یوتیوب نیز با گنجاندن چنین امکانی در خود مانند موتورهای جستجویی چون گوگل به کاربران خود این اجازه را می‌دهد که با بهینه نمودن کلمات کلیدی مناسب با کسب‌وکار خود رتبه‌شان را در یوتیوب ارتقا داده و فرصت دسترسی به مشتریان بیشتری را به دست آورند.

قرار گرفتن در رتبه‌های بهتر نتایج جستجوی یوتیوب یعنی اینکه توانسته‌ایم، با اعمال و پیاده‌سازی قوانین سئو در این شبکه اجتماعی، نتایج قابل‌قبولی را دریافت نماییم. اقدامات خاصی که تمامی کاربران یوتیوب باید به انجام آن بپردازند تا ویدیوهای آنها بهتر بدرخشد را می‌توان در قالب مراحل مختلف سئو بررسی نمود. این مراحل جزئیات آموزش جامع سئو یوتیوب را بازگو نموده و افراد را از سردرگمی می‌رهاند.

بررسی و معرفی مراحل مختلف سئو در یوتیوب

بررسی و معرفی جامع مراحل مختلف آموزش سئو یوتیوب

اگر شما نیز تمایل دارید مانند حرفه‌ای‌ها به عرصه یوتیوب وارد شوید و به‌سرعت پله‌های ترقی را در این پلتفرم اجتماعی طی نمایید به آموزش جامع سئو یوتیوب و مراحل مختلف اجرا نمودن آن نیازمندید. این مراحل شمارا برای رسیدن به یک اکانت پروپیمان از بازدیدکننده کمک می‌رساند، افزایش سرعت موفقیت در یوتیوب درگرو به کار بستن دقیق این آموزش‌ها است. باکمی بررسی درنهایت متوجه می‌شوید که به‌راستی تمامی مراحل مختلف سئو یوتیوب بیشتر مبتنی بر کلمات کلیدی و یافتن صحیح آنها و استفاده از توضیحاتی شوق برانگیز برای ویدیوهایتان است.

مرحله نخست سئو یوتیوب: گزینش کلمات کلیدی مطلوب و راهکارهای دسترسی به آنها

سئو یوتیوب نیز مانند سئو وب‌سایت‌ها بر اساس کلمات کلیدی مرتبط و دارای مفهوم، پایه‌ریزی شده است. بدین ترتیب شما هرچه دریافتن کلمات کلیدی موفقیت والاتری کسب نمایید، مسلماً سئوی ارزشمندتری را رقم می‌زنید. پیدا کردن و گزینش کلمات کلیدی مطلوب و دقیقاً منطبق با نیاز کسب‌وکارها و گنجاندن آن در ویدیوها پیشرفت شگفت‌انگیزی را در عرصه یوتیوب برای تمامی اجراکنندگان آن به دنبال دارد.

راه‌های دسترسی به کلمات کلیدی مؤثر و مفید:

قرار گرفتن کسب‌وکارتان در میان هزاران جستجویی که هرروزه در یوتیوب صورت می‌گیرد و کسب تعداد بیشتری بازدیدکننده تمسک به کلمات کلیدی پرمخاطب را می‌طلبد. حال یافتن این کلمات گران‌مایه از روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که در ادامه به ذکر آنها می‌پردازیم.

  • بخش پیشنهاد‌های یوتیوب:

در این راستا کمک گرفتن از بخش پیشنهاد‌های یوتیوب ساده‌ترین و قابل‌دسترس‌ترین راهکار پیشرو است، شما در این قسمت با طیف وسیعی از کلمات روبرو شده که حتماً برایتان راضی‌کننده است. این کلمات ارزشمندی بالایی داشته زیرا نشان‌دهنده سرچ های کاربران و بیان‌کننده علاقه، خواست و نیاز آنها می‌باشد. بدین ترتیب انتخابشان مسلماً برای کسب‌وکارها به‌منزله نقطه عطفی در فعالیت‌های یک برند محسوب می‌شود.

  • یافتن کلمات کلیدی ویدیوهای پرمخاطب:

توجه به ویدیوهای پرمخاطب و مناسب با کسب‌وکارتان و سپس استخراج کلمات کلیدی به‌کاررفته توسط آنها نیز شگرد جالب‌توجه دیگری برای دستیابی به تعدادی کلمه کلیدی سودمند و اثرگذار است.

بدین ترتیب به تعداد بالایی از ویدیوها دست می‌یابید که بیشترین ویو را در یک کانال به خود اختصاص داده‌اند. بررسی کلمات کلیدی به‌کاررفته در تگ‌ها، تایتل و توضیحات این ویدیوها بهترین راهنما برای رسیدن به نمونه‌های منحصربه‌فرد و مناسب برای برند شما است. بهینه‌سازی ویدیوهای کانال خود بر اساس این کلمات کلیدی محبوب، شمارا دررسیدن به هدفتان یاری می‌رساند.

البته گزینش صحیح ویدیوها نیز در اینجا بسیار حیاتی است زیرا اگر در این مسیر به بیراهه بروید، کلماتی را در آخر به دست می‌آورید که هیچ سنخیتی با فعالیت، محصولات و خدمات ارائه‌شده توسط شما ندارند.

به‌واقع بهینه‌سازی کلمات کلیدی بخش بزرگی از آموزش جامع سئو یوتیوب را به خود اختصاص می‌دهد، به‌گونه‌ای که اگر مدیران کانال‌ها در این زمینه خوب ظاهر نشوند، آینده‌ای مطلوب را برای برندشان رقم نمی‌زنند.

  • گزینش بهترین در فهرست انتخابی شما:

شاید تا اینجا به فهرستی بلندبالا از کلمات کلیدی دست‌یافته باشید، اما به‌راستی کدام‌یک می‌تواند شمارا سریع‌تر به مقصودتان برساند. در اینجا انتخاب را باید به قدمت و سابقه کاری خود در یوتیوب واگذار نمایید تا قادر شوید بهترین انتخاب را تجربه نمایید.

برندهایی که سال‌ها مراحل ابتدایی فعالیت خود را در این عرصه گذرانده و اکنون به ارزشمندی موردنظر در نزد مخاطبان نائل شده‌اند، در جنگ بر سر کلمات پربازدید بدون کوچک‌ترین نگرانی پیروز میدان هستند.

اگر شما نوپا و تازه‌وارد هستید و توان رویارویی با برندهای قدر را ندارید، گزینش کلمات حاشیه‌ای که رقابت سخت‌گیرانه‌ای بر سر آنها نیست بهترین انتخاب برای شما است و بدون شک موفقیت شما درگرو همین کلمات است.

اهمیت بهینه‌سازی ویدیوهای یوتیوب برای گوگل

اهمیت بهینه‌سازی ویدیوهای یوتیوب برای گوگل

برای اینکه موفقیت پس از موفقیت به کامتان شیرین شود، باید کمی وسیع‌تر به موضوع ویدیوها و بهبود کیفیت آنها بنگرید. شاید شما با به کار بستن مبانی مختلف آموزش جامع سئو یوتیوب قادر شوید، سئو این افزونه را به نحو احسنت به اجرا درآورید اما آیا در مورد بهینه نمودن ویدیوی خود در نتایج گوگل نیز اندیشیده‌اید. بهترین کار این است که ویدیویی‌تان را در قسمت ویدیوهای موجود در نتایج گوگل نیز ارتقا داده و به جایگاه منحصربه‌فردی در این مکان ارزشمند نیز برسانید.

با قرار گرفتن در میان‌برترین‌های این بخش از گوگل به‌راحتی به مخاطبان حاضر در گوگل نیز که به دنبال خدماتی مشابه آنچه شما ارائه می‌دهید، دست‌یافته و بازدیدهای فراوان و به تبعه آن فروش‌های کلان را نصیب خود می‌کنید. موتورهای جستجو کانال مناسبی را برای هدایت کاربران به یوتیوب فراهم ساخته‌اند و قادر هستند در کنار برنامه یوتیوب در افزایش بازدیدها نقش به سزایی ایفا نمایند.

چگونگی بهینه‌سازی ویدیوهای یوتیوب برای گوگل

بازهم در این قسمت آنچه بیش از همه خودنمایی می‌کند، مبحث کلمات کلیدی و اقتدار آنها بر نتایج گوگل است. گوگل در بسیاری از موارد برای برخی کلمات کلیدی خود به سراغ ویدیوها رفته و به‌منظور راه گشایی از درخواست‌ها و نیازهای مخاطبانش به نمایش ویدیوها در نتایج خود می‌پردازد.

این‌یک فرصت ایدئال را برای مدیران کانال‌های یوتیوب فراهم می‌سازد تا از این بستر استفاده نموده و به انتشار ویدیوها و معرفی کانال خود بپردازند. البته برندهایی در این زمینه موفق‌اند که از کلمات کلیدی محبوب در گوگل شناخت کافی داشته و ویدیوی خود را بر اساس آنها بهینه نموده باشند.

با این توضیحات به اهمیت بهینه‌سازی فیلم‌های یوتیوب برای موتورهای جستجو پی بردید پس سعی نمایید، حتماً به این امر توجه ویژه نموده تا علاوه بر مخاطبان یوتیوبی در تیررس مجموعه‌ای از جست‌وجوهای گوگل نیز قرارگرفته و بدین طریق رنک یوتیوب خود را ارتقا داده و البته در همین راستا به مشتریانی در عرصه گوگل نیز دست‌یابید.

مرحله دوم سئو یوتیوب: ارتقا سطح بازدید ویدیوها در بستر یوتیوب

ارتقا سطح بازدید فقط به ملاکی چون بازدیدکنندگان با تعداد بالا اطلاق نمی‌شود و عملاً به میزان وفاداری مخاطبان نسبت به یک کانال نیز وابسته است. بدین ترتیب مراجعه مجدد و انتخاب یک کانال به‌عنوان یک منبع مفید که به‌صورت دائم پاسخگوی نیاز مخاطبانش است نیز سبب می‌شود بتوان گفت ارکان سئو برای یک کانال و به تبعه آن ویدیوهایش به اجرا درآمده است.

ازاین‌رو است که در نکات مختلف آموزش جامع سئو یوتیوب به افزایش بازدید به‌عنوان یک رویکرد مهم و حیاتی نگاه شده و ویدیوهایی که سبب جذب مجدد مخاطب شوند، دارای ارج‌وقربی بالا هستند. شما نیز اگر آمال رسیدن به نتایج برتر یوتیوب رادارید، باید حداکثر تلاش خود را برای تهیه ویدیوهایی مخاطب پسند که ریشه‌ای، به مشکلات کاربران پرداخته و آنها را برطرف می‌سازد همت گمارید.

مدت‌زمان ماندگاری مخاطبان بر روی یک ویدیو در نظر یوتیوب ارزشمند است و هر ویدیویی که قادر باشد زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد، پیروز این رقابت نفس‌گیر است. نمی‌توان انکار نمود، باوجود ساعت‌های طولانی انتشار و تنوع حیرت‌آور این ویدیوها دسترسی به این مطلوب برای تمامی شرکت‌ها فارغ از نوع فعالیت و میزان قدمتشان سخت و زمان‌بر است.

چگونگی افزایش تعداد کاربران کانال‌های یوتیوب

چگونگی افزایش تعداد کاربران کانال‌های یوتیوب

دعوت از افراد به‌منظور عضو شدن در کانال و قرار دادن آی دی کانال در انتهای ویدیوها یک راهکار جالب در جهت ایجاد حس تعلق و وابستگی در کاربران است، بدین ترتیب آنها تمایل بیشتری برای ماندن و صرف زمان‌های طولانی درون کانال دارند.

بسیاری فقط به مشاهده تعداد محدودی از فیلم‌های موجود در یک کانال اکتفا نموده و از بازدید تمامی موارد موجود سرباز می‌زنند که عضویت در کانال مانع این امر شده و اعضای به علت حس مالکیت تمایل بیشتری به مشاهده تمامی فیلم‌ها در ساعاتی طولانی‌تر دارند.

این گذران ساعات طولانی بر رنک کانال تأثیر مثبت گذاشته و جایگاه آن را چندین رتبه بالا می‌برد و بدین ترتیب دسترسی شمارا به تعدادی مخاطب بیشتر امکان‌پذیر می‌نماید و این زنجیره مانند حلقه‌های متصل‌به‌هم همچنان ادامه می‌یابد تا درنهایت شکوفایی یک برند را در یوتیوب به ارمغان آورد. بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت ساعات طولانی بازدید، برافزایش تعداد مخاطبان و در مقابل ارتقا سطح بازدیدها برافزایش زمان بازدید تأثیر متقابل دارند، یعنی بهبود یکی افزایش دیگری را سبب می‌شود.

فاکتورهای مهم در رتبه‌بندی ویدیوهای یوتیوب

فاکتورهای متعددی بر رتبه‌بندی‌های یوتیوب تأثیرگذار هستند که آگاهی از آنها شمارا در مسیر درست هدایت نموده و از بی‌راهه‌ها بر حذر می‌دارد. گزینش و به کار بستن این فاکتورها یکی از اصول اساسی در آموزش جامع سئو یوتیوب بوده و جزء مواردی است که غفلت در مورد آن هرگز جایز شمرده نمی‌شود.

در ادامه با این فاکتورهای سودمند به‌عنوان آخرین بخش مرحله دوم سئو یوتیوب بیشتر آشنا شوید.

  • کامنت های ویدیوها:

تعداد کامنت های یک ویدیو نقش تعیین‌کننده‌ای در رتبه و درجه آن و میزان ارزشمندی‌اش در نزد یوتیوب دارد. به همین دلیل است که در اغلب شبکه‌های اجتماعی مدیران پس از انتشار یک پست از کاربران درخواست می‌نماید که به درج کامنت در انتهای آن محتوا اقدام نمایند. یوتیوب نیز از این مقوله مستثنا نبوده و درج کامنت برای آن به‌منزله کسب رتبه‌های بالا در نتایج جستجو درونی یوتیوب است.

  • درصد عضویت:

هرچه تعداد اعضای یک کانال بیشتر باشد، بدان معنا است که محبوبیت و جذابیت ویدیوهای آن به حدی است که کاربران را راغب نموده تا به عضو دائمی آن کانال تبدیل شوند. دنبال کردن کانال نتیجه‌ای مطلوبی را برای مدیران فعال کانال داشته و نوید روزهای درخشانی در برندسازی را برای آنها دارد. ازاین‌رو به‌عنوان فاکتور مهمی در رتبه‌بندی‌ها بر روی آن حساب ویژه باز می‌شود.

  • میزان اشتراک‌گذاری فیلم‌ها:

برخی ویدیوها چنان می‌توانند در میان قشر وسیعی از مخاطبان محبوبیت کسب نمایند که دست‌به‌دست در فضای مجازی چرخیده و دائماً در حال اشتراک‌گذاری هستند اگر بتوانید به این نوع فیلم‌ها دست‌یابید، مسلماً گام مؤثری در سئو برداشته و موفقیت خود را تا حد زیادی تضمین کرده‌اید.

  • طول و مدت‌زمان ویدیوها:

ویدیوها بازمان انتشار بالاتر برای یوتیوب محبوب‌تر است و در رتبه‌بندی‌های درصد بالاتری را کسب می‌کنند. ازاین‌رو کاربران این پلتفرم می‌کوشند تا حد امکان در زمان تولید محتواهای خود علاوه بر کیفیت بر مدت‌زمان آن نیز دقت نموده و بر میزان دقایق پخش تا حدی که کاربران را دل‌زده نکند، بی افزایند.

  • نرخ CTR:

نرخ CTR نیز در ادامه مباحث آموزش جامع سئو یوتیوب موردتوجه قرارگرفته و به‌عنوان یکی از ارکان مهم بر روی آن تمرکز می‌شود و بر میزان کلیک کاربران بر روی یک ویدیوی خاص اشاره دارد. به همین دلیل باید به آن نیز به‌عنوان عنصری اثرگذار نگریست و در جهت ارتقای آن تمهیدات لازم چون عنوان جذاب، تصویر پروفایل باکیفیت، توضیحات مناسب و … را چید.

مرحله سوم سئو یوتیوب: بهینه‌سازی ویدیوها

مرحله سوم سئو یوتیوب: بهینه‌سازی ویدیوها

در این مرحله باید آنچه را آموزش‌دیده‌اید، بتوانید به اجرا گذاشته و نتایج مطلوبی را برای خود به دست آورید. فیلم‌های خود را بر اساس کلمات کلیدی که یافته و گمان می‌کنید به‌درستی برای کسب‌وکار شما ساخته‌شده‌اند به اشتراک بگذارید. پیاده‌سازی ویدیوها بر اساس آموخته‌هایتان به شما کمک می‌کند تا بر طبق اصول بهینه‌سازی محتواها به‌پیش بروید.

باآنکه یوتیوب در حال حاضر به‌اندازه کافی درزمینۀ شناخت موضوعات ویدیوها به توانمندی کامل رسیده اما معرفی کلمات کلیدی نقش بسزایی داشته و یک امتیاز مثبت را به نام کانال‌ها به ثبت می‌رساند؛ بنابراین بر کلمات کلیدی تمرکز نموده و کاربران را به‌وسیله آنها به سمت کانالتان جذب نمایید.

عنوان ویدیوها، اصلی مهم در بهینه‌سازی:

به کار بردن کلمات کلیدی در عنوان ویدیوها به‌صورت یک رویکرد جدی از سوی مدیران دنبال می‌شود، ولی این امر نباید شمارا به سمت افراط بکشاند، زیرا استفاده بیش‌ازحد کلمات در عنوان، خود یک عامل منفی در سئو محسوب شده و به‌جای منفعت، ضرر را شامل حال کانال مربوطه می‌نماید. ازاین‌جهت به حد استاندارد اکتفا نموده و ویدئوهای به اشتراک گذاشته خود را با عنوان‌هایی جذاب که به تعداد کلمات کلیدی مناسب آراسته‌اند به دید مخاطبانتان برسانید.

وجود بیش از 5 کلمه کلیدی در عنوان جایز نیست، برای رسیدن به مکان مناسب در یوتیوب فقط استفاده از چند کلمه کلیدی کافی است، در این راستا به‌راستی از تکرار بیش‌ازحد بپرهیزید و اجازه دهید، استانداردها شمارا به مقصد موردنظرتان برسانند.

توضیحات ویدیوها یک عنصر مهم در سئو:

آنچه بعد از عنوان به‌مانند یک ملاک مهم دیگر در سئو خود را نشان می‌دهد، توضیحات ویدیوها است. این مطالب فرصت خوبی را برای مدیران فراهم می‌کنند تا با گنجاندن کلمات کلیدی در بستر آنها رشد و بالندگی کانال رقم بخورد. کاربرانی که با عنوان‌های مناسب و توضیحات هدایت‌کننده در کانالی روبرو باشند، بهتر می‌توانند نیاز خود را از میان هزاران فیلم یافته و درنهایت به آن کانال وفادارتر می‌مانند.

توضیحاتی جامع و کامل در مورد ویدیو، ویژگی‌های آن، نکات آموزشی و … که ممکن است درون ویدیو موجود باشد کاربران را از انتخابشان مطمئن نموده و آنها را به‌خوبی هدایت می‌کند. در اینجا نگارش بسیار مهم است، شما به‌جای آنکه به تبلیغات در این بستر بپردازید اجازه دهید کاربرانتان به نیازهای خود درون ویدیوهای شما دست‌یافته و در این محیط بانام برند شما انس بگیرند، سپس با یک لینک مناسب برای ادامه ارتباط آنها را به درون وب‌سایتتان دعوت نمایید.

این‌گونه است که بسیاری از مدیران زیرک با نوشتن توضیحاتی هوشمندانه توانسته‌اند به خیل وسیعی از مشتریان دست یابند. بهترین محتوا در اینجا چه ازنظر نگارش و چه معرفی و رساندن مفهوم فیلم، توانا است و حالتی تبلیغ گونه نداشته به همین دلیل به‌سرعت موردقبول و تأیید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. البته برای به کار بردن نام تجاری در این توضیحات هیچ محدودیتی ندارید و درواقع باعث آشنایی بیشتر مخاطبان با شرکت شما می‌شود.

قواعد و اصول مهم در نگارش توضیحات:

بهتر است در حین نوشتن توضیحات برای فیلم‌های خود حتماً به تعدادی اصل پایبند باشید، بدین ترتیب در این زمینه حرفه‌ای‌تر گام برمی‌دارید. به علت ارزشمندی بالایی که کلمات کلیدی دارند حتماً سعی کنید آنها را در همان 25 کلمه ابتدای متن گنجانده و استفاده از آنها را به تأخیر نی اندازید، این موضوع را به‌عنوان اولین اصل به خاطر بسپارید.

در دومین مرحله حتماً دقت نمایید که طول متن شما از 250 کلمه تجاوز نکند، توضیحات بیشتر کاربران را خسته نموده و اثربخشی خود را از دست می‌دهد و درنهایت به استفاده از کلمات کلیدی دو بار و حداکثر سه بار اکتفا نمایید و از به کار بردن بیشتر و یا کمتر آنها کاملاً بپرهیزید.

تگ‌ها کوچک اما کمک‌کننده:

برای انتخاب تگ‌ها راه دشواری در پیش ندارید، گذاشتن کلمه کلیدی مرجع برای تگ اول و استفاده از هم‌خانواده‌های کلمه کلیدی برای تگ‌های دیگر کافی بوده و نتیجه موردنظر را فراهم می‌سازد. این رویکرد ازیک‌طرف کاربران بیشتری را از سوی موتورهای جست جو و یوتیوب جذب کانال شما نموده و از سوی دیگر چیدمان بهتر ویدیوها با موضوع مشترک را امکان‌پذیر می‌نماید.

کلام آخر آموزش سئو یوتیوب

مهم‌ترین بخش در آموزش جامع سئو یوتیوب انتخاب بهترین کلمات کلیدی و سپس بهینه‌سازی ویدیوها با به کار بردن این کلمات در عنوان، توضیحات و تگ‌ها است. البته نباید فراموش کرد که اگرچه کلمات کلیدی سرنوشت یک کانال را در دست گرفته و اگر درست، دقیق و متناسب انتخاب‌شده باشند، زمینه موفقیت آن را فراهم می‌سازند اما درج توضیحاتی جذاب و گیرا نیز به همان اندازه کلمات کلیدی اثربخش و مهم هستند و می‌توانند در جذب مشتریان موفق ظاهر شوند.

البته دقت داشته باشید که فقط بر روی کانال شخصیتان تمرکز نکرده و هم‌راستا با آن به کانال‌های همکاران خود سری بزنید و با مشاهده ویدیوها و درج نظر و کامنت سعی کنید، حضوری فعال را از خود در عرصه یوتیوب به نمایش بگذارید. بدین ترتیب موفقیت به شما نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. در انتها به خاطر داشته باشید یوتیوب فرصت خوبی را برای ایجاد ترافیک وب‌سایت‌ها فراهم ساخته و شما نیز اگر به‌اندازه کافی قدرتمند و پرتلاش باشید، حتماً مکان منحصربه‌فرد خود را در این میان می‌یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *